Ako Izraelita Dávid poznal históriu. Nepochybne poznal príbeh svojho druha pastiera Mojžiša a jeho blízke stretnutie s Jehovom na vrchu Sinaj, keď Mojžiš žiadal vidieť Božiu tvár. 

Jehova odpovedal a vysvetlil, že nikto nemôže vidieť jeho tvár a žiť. Napriek tomu Boh umiestnil Mojžiša do skaly tvárou ku skale a hovorí sa, že Jehova kráčal za ním. Keď Mojžiš zostúpil z vrchu, jeho tvár vyžarovala žiaru, ktorá vydesila Hebrejov, ktorí ho videli. Mojžiš musel nosiť závoj, kým božská iridiscencia nepoľavila. Prečo Dávid uzavrel svoj 11. žalm, keď si bol vedomý stretnutia Mojžiša s Jehovom a skutočnosti, že nikto nemôže prežiť, aby videl Jehovu v Jeho plnej sláve: „Priamy uvidia jeho tvár“?

Podržme sa tejto myšlienky…

Keďže David bol inšpirovaný svätým duchom, texty jeho piesní sú živé. V duchu sa Davidov hlas premieta ďaleko za jeho osobnú situáciu. Dokonca aj 30 storočí po tom, čo Dávid brnkol na strunu svojej harfy a spieval svoje piesne, 11. žalm stále hovorí do budúcnosti, ku vyvrcholeniu — ku konečnej vojne, keď väčší Dávid príde do boja proti Jehovovým nepriateľom. Dávid mohol hovoriť zo skúsenosti, keď spieval úvodné slová: Jehova je moje útočisko. Ako mi teda môžete povedať: ‘Uleť do hôr ako vták’!”Žalm 11:1. V tomto období dejín sú kresťania, prinajmenšom v ríši kresťanstva, chránení zákonom. V skutočnosti sme Božiu osobnú ochranu nepotrebovali. To však nebude vždy tak. Dávid napísal o odstránení zákonnej hradby na mieste, keď napísal: Pozri sa, ako zlí napínajú luk, prikladajú šíp na tetivu a z tmy strieľajú na ľudí s čistým srdcom. Čo zmôže spravodlivý, keď sa rúcajú základy?“Žalm 11:2, 3.

Od svojho založenia je Amerika hrdá na to, že je krajinou slobodných. Úplne prvé „právo“ uvedené v Listine práv zmenenej a doplnenej ústavou zaručuje slobodu tlače, slobodu prejavu, slobodu zhromažďovania a slobodu náboženského vyznania – skrátka všetko podstatné na uľahčenie práce sponzorovanej Bibliou Strážnej Veže a Traktátnou Spoločnosťou. Hoci Jehovovi svedkovia neboli informovaní, proroctvá poukazujú na zničenie Ameriky pred Armagedonom. 30. kapitola Ezechiela, typická dobytím Egypta Babylonom, spája pád Egypta s Jehovovým dňom: “Nariekajte a hovorte: ‚Beda nám, ten deň prichádza!‘ Lebo ten deň je blízko, Jehovov deň sa približuje. Bude to deň mrakov, čas súdu nad národmi. Proti Egyptu príde meč a Etiópiu zachváti hrôza, keď budú v Egypte padať pobití. Jeho bohatstvo poberú a jeho základy zrúcajú.”Ezechiel 30:2-4.

Je len jeden „Jehovov deň“. Všetky prípady opísané v minulosti ako Jehovov deň sú tieňmi toho, čo má prísť. Pre tých bádateľov Biblie, ktorí si nedokázali spojiť jednotlivé body, v čase konca si kráľ severu podrobí Egypt aj Etiópiu a bude vládnuť nad jej skrytými zlatými pokladmi. V tomto kontexte Egypt nie je moderným národným štátom v severnej Afrike. Po rozpade Alexandrovej ríše sa pôvodným kráľom juhu stal Egypt. Dokonca aj Strážna Veža uznáva, že „Egypt“, ktorý sa nepreukáže ako utečenec, predstavuje kráľa juhu. 

Pád Ameriky bude epický. Otrasie svetom. „Keď sa zbúrajú základy“, už nebude existovať žiadna právna ochrana. Už žiadna sloboda slova. Už žiadna sloboda vierovyznania. Zbúranie základov povedie k tyranii šelmy. Preto bezbožní ohýbajú luk, aby strieľali v tme na tých, ktorí sú spravodliví. V tom čase sa Boh stane ich útočiskom. To, že žalm hovorí o armagedonskej vojne, je zrejmé z veršov 5-6: Jehova skúma spravodlivého i zlého, nenávidí každého, kto miluje násilie. Spustí na zlých dážď nešťastia, ich údelom bude oheň, síra a spaľujúci vietor.” Žalm 11:5, 6.

Boh raz zosypal doslovný oheň a síru na nespravodlivé mestá Sodoma a Gomora. Kresťanskí pisatelia potvrdili, že ich zničenie je vzorom toho, čo sa stane, keď príde Kristus. V celom Písme je Boh zjavený ako ochranca svojho ľudu. To neznamená, že Boh nedovoľuje, aby boli prenasledovaní a dokonca niektorí aj zabití. Ježiš Kristus bol zabitý. Ale ako Dávid spieval, Boh nenechal jeho dušu hniť v šeole-hrobe! Keď nepriateľ útočí na tých, ktorí našli útočisko u Jehovu, Boh to prirodzene berie osobne. Takže, kým bezbožní môžu predpokladať, že môžu beztrestne zbaviť zem kresťanov, ocitnú sa v boji proti Bohu. Ich záhuba bude potom spečatená! Prečo však Dávid povedal, že spravodliví uvidia Božiu tvár, ak takýto pohľad nemôže prežiť žiadny človek?

Dávid vďaka inšpirácii predvídal zjavenie Ježiša, ktorý prichádza v Jehovovej sláve. Jeden z Ježišových apoštolov, ktorý bol na vrchu, keď sa pred nimi Kristus premenil a jeho tvár žiarila ako slnko, neskôr napísal: “Milovaní, teraz sme Božími deťmi, ale ešte sa neukázalo, čo chceme. byť. Vieme, že keď sa prejaví, budeme ako on, pretože ho uvidíme takého, aký je.“ 1. Jána 3:2. Je zrejmé, že Ježiš bol vždy zjavný v nebi od svojho nanebovstúpenia. Opäť je zrejmé, že tí, ktorí majú výsadu prijať prvé vzkriesenie, uvidia Ježiša aj Jehovu v nebi. Ale to nie je prejav Krista, o ktorom sa píša v Žalme! Výraz “Keď sa zjaví“ súvisí so zjavením Ježiša Krista svätým na zemi počas času konca; konkrétne po zbúraní základov kráľa juhu! Vyvolení uvidia Kristovu tvár počas jeho parúzie. A útok na Kristových bratov vyvolá reakciu Boha!

Komentáre a otázky zasielejte na adresu: joelsky@tutanota.com