Svetelný znak, ktorý kedysi sedel na vrchole mohutného komplexu Strážnej Veže Jehovových svedkov v Brooklynských výšinách, bol oficiálne vymenený! Tento týždeň bola na budove na 30 Columbia Heights, ktorá v súčasnosti prechádza transformáciou na kancelársky komplex s názvom Panorama, nainštalovaná nová značka – ktorá skutočne má nápis „Vitajte“ červenými písmenami vysokých 15 stôp! Svedkovia postavili pôvodnú značku „Strážna Veža“ v roku 1969!

Vtedy sa skupina presťahovala do budovy Brooklyn Heights. Zostala tam až do roku 2017 , keď ju noví majitelia budovy, konzorcium developerov, ktoré zahŕňa spoločnosti LIVWRK a CIM Group, počas výstavby nového komplexu Panorama demontovali. Nasledovala bitka medzi vývojármi a mestom o to, čo by presne mohlo nahradiť žiarivočervený maják, a Rada pre štandardy a odvolania konečne v roku 2018 nariadila, že by mohlo byť postavené nové označenie .

A to nás privádza k dnešku: Podľa vývojárov nové označenie vytvorili architekti Morris Adjmi, meria 80 stôp a zachováva zobrazovanie času a teploty, ktoré je už dlho súčasťou budovy. Prvýkrát bude osvetlený túto stredu 27. novembra, aby sa to krylo s 50-ročným výročím, kedy bola pôvodne rozsvietená značka „Strážna Veža“. Takto sa splňujú inšpirované slová samého Ježiša Krista, ktorý ako znak svojho druhého príchodu povedal svojim apoštolom a učeníkom:

“A táto dobrá správa o Kráľovstve sa bude zvestovať po celej obývanej zemi na svedectvo všetkým národom a potom príde koniec.” – Matúš 24:14. Koniec čoho? No predsa koniec ‘zvestovania tejto dobrej správy o Božom nebeskom Kráľovstve’ v rukách jeho syna, Ježiša Krista a jeho nebeskej manželky pozostávajúcej zo 144 000 verných ľudí, mužov a žien, kúpených z členov nedokonalého, ale verného ľudstva! Vtedy sa skončí Nová Zmluva s duchovným Izraelom!

Komentáre a otázky zasielajte na adresu: joelsky@tutanota.com