Majme na pamäti, že mnohé zo žalmov sú modlitby k Bohu, pretože žalmy boli vytvorené ako výsledok Božieho ducha, zaznamenané slová sú súčasťou živého Božieho slova, ktoré apoštol opísal ako ostrejšie ako dvojsečný meč.
Pretože duch inšpiroval žalmistov, ten istý duch môže sprostredkovať cítenie žalmu, ako keby vychádzal zo srdca ctiteľa v inom čase a za okolností. Pavol vysvetlil, ako tento proces funguje: „Podobným spôsobom sa aj duch pripája k pomoci pri našej slabosti; lebo problém je v tom, že nevieme, za čo by sme sa mali modliť, ako potrebujeme, ale samotný duch sa za nás prihovára nevysloveným stonaním. Ale ten, kto skúma srdcia, vie, čo znamená duch, pretože sa v súlade s Bohom prihovára za svätých.“ — Rimanom 8:26–27
Hoci sú žalmy nevyslovené, hovoria za vyvolených tak, ako si to situácia vyžaduje. Majte tiež na pamäti, že na rozdiel od všetkého, čo Strážna veža učí o Ježišovom návrate v roku 1914, kresťania sa ešte len musia dostať pod Kristov súd. Keďže Jeruzalem bol rozdrvený Rimanmi, Boh počas celej kresťanskej éry ešte nevyjadril svoj hnev. Samotná skutočnosť, že Strážna veža hovorí a učí z autority Jehovu a vyučuje absolútnu lož v mene Jehovu, je problém.
Strážna veža od svojho vzniku tvrdila, že posledné dni sa už začali. Takzvaná Jeremiášova trieda nikdy neukázala dopredu na príchod Krista a začiatok záveru. Vzhľadom na súčasnú situáciu a zdanlivú nevyhnutnosť globálnej vojny v takom rozsahu, aký v celých dejinách ľudstva nikdy predtým nezažili, robí Božiu rétorickú otázku prostredníctvom Jeremiáša o to aktuálnejšou a strašidelnejšou: „Proroci prorokujú lži a kňazi vládnu svojimi vlastnými. autorita. A moji vlastní ľudia to takto milujú. Ale čo budeš robiť, keď príde koniec?” — Jeremiáš 5:30–31
Naozaj, čo budete robiť, keď príde koniec? Kto bude braný na zodpovednosť za udržiavanie ilúzie, že Ježiš začal vládnuť v roku 1914 a že už nemôže nastať ďalšia epizóda svetovej vojny, nedostatku potravín a nákazy, ktoré by prekonali to, čo sa stalo počas prvej svetovej vojny, čím by predstavovali autentické znamenie začiatku koniec a blízka prítomnosť Krista?
Ježiš v súvislosti s otrokmi určenými na to, aby kŕmili jeho sluhov, uviedol zásadu: „Naozaj, od každého, komu bolo veľa dané, sa bude veľa žiadať, a ten, kto mal veľa na starosti, bude mať od neho viac, ako sa zvyčajne vyžaduje. .“ — Lukáš 12:48
Zdá sa, že šiesty žalm je posolstvom vo fľaši, zapečatenou modlitbou k Bohu, ktorá má byť otvorená v nie veľmi vzdialenej budúcnosti, keď sa začne súd.
„Ó, Jehova, nekarhaj ma vo svojom hneve a nenaprávaj ma vo svojom hneve. Ukáž mi priazeň, ó, Jehova, lebo slabnem. Uzdrav ma, Jehova, lebo sa mi trasú kosti. Áno, som veľmi znepokojený a pýtam sa ťa, ó, Jehova, ako dlho to bude trvať? Vráť sa, Jehova, a zachráň ma; zachráň ma pre svoju vernú lásku.”
Žalmista aspoň pozná, že je v rade na pokarhanie a nápravu. Žiada len Boha, aby zadržal svoj hnev, inak…
Keďže, ako je uvedené v Izaiášovi, „iba hrôza ich privedie k pochopeniu“, inšpirovanú modlitbu možno pripísať tým momentálne spiacim prorokom, ktorých do plnej bdelosti prebudí hukot, ktorý čoskoro pohltí národy. Shaking bones je úplne primeranou reakciou na udalosti, ktoré otriasajú zemou, ktoré rozpustia starostlivo vytvorenú zmluvu Strážnej veže so smrťou. Potom bude zrejmé, že organizácia nikoho neprivedie k životu.
Boh má prostriedky na to, aby vtlačil každej živej duši, že spasenie príde len ako prejav Jehovovej vernej lásky a nežného milosrdenstva. Napriek tomu aj tí, ktorí prejavili milosrdenstvo, musia byť náležite disciplinovaní.
Môže sa zdať, že Strážna veža zviedla milióny ľudí do slepej uličky. Izraeliti to vnímali aj k Mojžišovi, keď sa na nich pri Červenom mori valila faraónova armáda vozov. Modlitba pokračuje: „Moje oko je slabé od môjho žiaľu; zotmelo sa to kvôli všetkým tým, ktorí ma obťažovali. Odíďte odo mňa všetci, ktorí sa správate bezbožne, lebo Jehova bude počuť zvuk môjho plaču. Jehova vyslyší moju žiadosť o priazeň; Jehova prijme moju modlitbu. Všetci moji nepriatelia budú zahanbení a zdesení; v náhlej hanbe upadnú späť.“