Hebrejské Písma toho nemajú veľa čo povedať o Satanovi, ale Ježiš áno. Bolo vhodné, aby sľúbené „semeno“ ženy vrhlo svetlo na tajomného, hovoriaceho hada z Edenu. Nepriateľstvo, o ktorom Jehova hovoril v záhrade Eden, prepuklo na javisko sveta, keď bol Ježiš pokrstený. Ihneď po tom, čo bol svätý duch pomazaný Bohom, viedol Ježiša na púšť, aby ho pokúšal Satan.
Potom, keď sa Ježiš vrátil do Galiley, zúčastnil sa zhromaždenia v synagóge a učil svojich židovských spoluobčanov, keď ho konfrontoval muž posadnutý démonom, ktorý prehovoril a povedal: „Čo máme s tebou, Ježiš Nazaretský? Prišiel si nás zničiť? Viem presne, kto si, Svätý Boží!” — Marek 1:24
Diabol na púšti predstieral, že nevie, kto je Ježiš, a dvakrát ho pokúšal, aby dokázal svoje synovstvo tým, že sa odvolával na svoje ego a povedal: „ Ak si Boží syn…“ Ale démoni zrejme skúsili inú taktiku a postavili Ježiša pred seba. prejav dravosti a zastrašovania. Nepriateľstvo bolo v plnej paráde priamo v sále židovského kráľovstva!
Po apoštolskej ére nepriateľstvo ochladlo z jednoduchého dôvodu, že neexistovali žiadni synovia Kráľovstva — alebo len veľmi málo. V priebehu približne 1500 rokov Satan upevnil svoju moc nad „kresťanstvom“. Každý, kto sa odvážil vzdorovať cirkvi, bol prenasledovaný alebo zabitý. Dokonca aj Biblia bola zamknutá v umierajúcom jazyku.
Ale Boží duch pohol niekoľkých jednotlivcov a učení muži v triede učencov začali prekladať Bibliu do bežných jazykov Európanov. Koncom 14. storočia vytvoril John Wycliffe prvý úplný anglický preklad. O viac ako storočie neskôr vytvoril William Tyndale anglický preklad, v ktorom bolo Božie meno preložené ako „Iehouah“. V roku 1530, keď bol Tyndaleov preklad dokončený, bola tlačiareň k dispozícii a postupom času sa Biblia začala sériovo vyrábať.
Napokon anglický kráľ povolil preklad a z Božej prozreteľnosti sa nepochybne Božie meno objavilo v štyroch pasážach ako „Jehova“ — v preklade, ktorý sa lepšie zhoduje v angličtine ako Jahve. Hoci v neskorších revíziách Autorizovanej verzie kráľa Jakuba bolo meno Jehova úplne odstránené, bolo už neskoro. Mačka už bola ľudovo povedané z vreca von. Pravda už zapustila korene. Teraz milióny ľudí vzývajú Jehovovo meno, rovnako ako Ježiš.
Prostredníctvom prebiehajúcej celosvetovej kazateľskej kampane Jehovových svedkov bolo Božie meno preložené do stoviek jazykov, čo ľuďom viery umožnilo vzývať Božie meno.
Okrem toho celosvetové dielo Jehovových svedkov splnilo dvojaký účel. V prvom rade Strážna veža slúžila ako miesto zhromaždenia pre tých, ktorí boli povolaní do Kráľovstva, a po druhé, vytvorila biblicky podloženú nádej na prežitie konca tohto sveta.
Avšak bez vedomia tých, ktorí doteraz slúžili ako Kristovi otroci, Božím zámerom je dovoliť, aby z toho istého zdroja vychádzal klamný vplyv. Pavol o tom hovoril ako o Satanovej operácii sprevádzanej každým mocným klamstvom. Myslite na rok 1914!
Scéna je teraz pripravená na finále – na začiatok zemegule pohlcujúceho času utrpenia, na rozdiel od čohokoľvek, čo sa kedy predtým stalo alebo sa ešte niekedy stane.
„Nech ti Jehova odpovie v deň súženia. Nech ťa ochraňuje meno Jakubovho Boha. Nech ti pošle pomoc zo svätého miesta a nech ťa podopiera zo Siona.” — Žalmy 20:1–2
Ako sa volá Boh Jakubov? Svedkovia Jehovovi určite vedia. Satanov plán vymazať Božie meno z Biblie a nahradiť Jehovu Ježišom mohol oklamať veľkú väčšinu ľudí, ktorí tvrdia, že sú kresťania, ale Diablovi sa úplne nepodarilo odstrániť Božie meno zo sŕdc a jazykov niekoľkých verných.
V modernej dobe sa Jehova držal v pozadí. Toto postavenie sa určite zmení, keď na svet príde deň súženia — inak známy ako Jehovov deň. Spomeňte si na súťaž, ktorú usporiadal Eliáš, keď Baalovi proroci vzývali svojho boha a pokúšali sa vykúzliť oheň, aby strávil ich obeť. Žiadna odpoveď. Potom Eliáš vzýval Jehovovo meno a z neba spadla ohnivá guľa ako jadrový výbuch.
Potom tu bol Mojžiš, ktorý opakovane vzýval Jehovovo meno, aby spôsobil 10 rán a rozdelil Červené more. Je zaujímavé, že dvaja svedkovia spomínajú na Mojžiša a Eliáša v knihe Zjavenie. (Súčasťou ilúzie, v ktorej Jehovovi svedkovia v súčasnosti pracujú, je nezmyselná predstava, že títo dvaja svedkovia prišli na scénu už v roku 1918.)
V súčasnosti žijeme relatívne bezstarostný život. Čoraz viac ľudí sa však cíti nesvoje z narastajúcich vojnových oblakov, dokonca aj z rastúcej občianskej vojny, nedostatku potravín a neistoty vecí, ktoré národy v rozvinutom svete vždy považovali za samozrejmosť; menovite energiu na vykurovanie našich domovov a priemyselných odvetví a pohon našich strojov. Za všetkým tým chaosom, akoby sa vynáral z hustej hmly, je zviera tyranie, ktoré hrozí rozdrviť všetko, čo sa považuje za nevyhnutné pre pokračovanie civilizácie. Keď tieseň úplne zahalí svet, potom svätí budú vzývať Jehovovo meno. A on bude reagovať.
„Budeme radostne kričať nad vašimi skutkami spásy; budeme dvíhať svoje zástavy v mene nášho Boha. Nech Jehova splní všetky tvoje žiadosti. Teraz už viem, že Jehova zachraňuje svojho pomazaného. Odpovedá mu zo svojich svätých nebies veľkou spásou svojou pravicou.“ — Žalmy 20:5–6
Na rozdiel od zanieteného presvedčenia Jehovových svedkov Strážna veža nepovedie Jehovov zástup do raja. Ilúzia parúzie bude úplne zničená, ako je to znázornené v proroctve ako vysoko vyvýšená, obielená stena, ktorá bude zvrhnutá, ako keby bola prudká explózia.
Keď bude Strážna veža zneuctená a zdiskreditovaná a stádo rozptýlené, bude vyvýšený iba Jehova. Takže tých, ktorí sa hrdo chvália, že obnovili čisté uctievanie, musí postihnúť veľké poníženie.
Boh poskytuje spasenie len vtedy, keď sa všetko zdá stratené. Dávidov žalm teda uzatvára: „Niektorí sa spoliehajú na vozy a iní na kone, ale my vzývame meno Jehovu, nášho Boha. Oni sa zrútili a padli, ale my sme vstali a boli obnovení. Ó, Jehova, zachráň kráľa! Odpovie nám v deň, keď zavoláme pomoc.” — Žalmy 20:8–9