Po druhej svetovej vojne sa Britské impérium okamžite pustilo do práce na zničení spojenectva medzi USA a Ruskom, ktoré vzniklo v dôsledku nacistickej invázie do ZSSR; preto Winston Churchill, bývalý britský premiér, prišiel do Fultonu v Missouri v roku 1946 a vyhlásil, že železná opona padla na polovicu Európy. Len čo sa streľba zastavila, začala sa nová vojna – studená vojna. Takzvaná studená vojna formovala generáciu baby boomu a poskytla impulz pre ďalší vývoj a šírenie najsilnejších a najbláznivejších zbraní, aké kedy boli vyvinuté.

Za ten čas sa formoval vojensko-priemyselný komplex. Odchádzajúci prezident USA v roku 1960 Eisenhower smutne varoval národ vo svojom rozlúčkovom prejave – nie pred červenou hrozbou – ale pred rozšírením moci, ktorú nazval vojensko-priemyselným komplexom (MIC). Ike mal v skutočnosti pravdu. Za 60 rokov odvtedy hrozba prerástla do príšery, ktorá ohrozuje ľudskú rasu vyhynutím. Čo však Eisenhower nevysvetlil, je, že to, čo sa stalo známe ako hlboký štát a vojensko-priemyselný komplex, je príveskom prakticky neviditeľného Britského impéria. Ako k tomu došlo?

Po tom, čo Abraham Lincoln porazil Konfederáciu podporovanú Londýnom a zachoval spojenectvo Spojených štátov, Londýn vymyslel systém rozvratenia USA zvnútra – nie však o to, že by sa to predtým pokúsilo – pozri Aarona Burra. Na konci 19. storočia vypučali rôzne polotajné spoločnosti – Fabianova spoločnosť založená v roku 1884, ktorá patrila k najvýznamnejším. Cieľom Fabianovej spoločnosti bola a stále je podpora socializmu nie prostredníctvom revolúcie v boľševickom štýle, ale prostredníctvom postupného podmieňovania. Fábianovci vhodne prijali za svoje logo plodiacu sa korytnačku.

V reakcii na úspech amerického systému hospodárstva po občianskej vojne založili Fabianovci v roku 1895 Londýnsku ekonomickú školu, ktorá má trénovať budúce generácie – nie v budovaní národa, ale v peňažnej alchýmii.

Peňažným ľuďom sa podarilo zabiť akúkoľvek tendenciu vytvárať ďalšiu národnú banku Spojených štátov a v roku 1913 nenápadným urobením zo súkromnej Federálnej rezervnej banky oficiálnu banku federálnej vlády. V súčasnej podobe takzvaný FED zaplavil svet peniazmi, čo vyvolalo najnevážnejší špekulatívny záchvat v histórii. Globalisti teraz naznačili svoj úmysel uskutočniť takzvaný veľký reset, ktorý sa javí ako globálny komunizmus.

Vzhľadom na neúprosný rozmach socializmu v Amerike bolo Fabiánovo podmieňovanie zrejme úspešné. A vzhľadom na neoblomný odpor prezidenta Trumpa, ako aj jeho odpor voči Zelenej novej dohode, ktorá je kľúčom k takzvanému Resetu, je pochopiteľné, prečo Briti proti nemu zorganizovali prebiehajúci puč, ktorý vyvrcholil najkrutnejším volebným podvodom v histórii Spojených Šátov! Spomínaný vojensko-priemyselný komplex sa dostal pod kontrolu ríše iným spôsobom. Vplyvom Rady pre zahraničné vzťahy (CFR), ktorá bola ustanovená po prvej svetovej vojne ako sesterská organizácia v londýnskom dome Chatham House, boli politici, médiá a pedagógovia a vplyvní muži a ženy v podnikaní v nasledujúcich desaťročiach podmienení odmietnutím nacionalizmu a prijať globalizmus —aka imperializmus.

Ak si chcete požičať linku od spoločnosti Infowars, „existuje vojna pre vašu myseľ“. A Londýn vyhráva vojnu! Na prelome tisícročí sa anglo-americké spravodajské agentúry stali prakticky nerozoznateľnými – spojené akoby v bedrách. Subverzia bola dokončená. Preto, keď saudskoarabskí teroristi zaútočili v dňoch 11-9-2001, bola Amerika na Blízkom východe rozpútaná ako nemý londýnsky gigant. Prakticky všetci americkí prezidenti musia byť preverení CFR. Zdá sa, že si nemysleli, že by Donald Trump mal šancu stať sa prezidentom v roku 2016, ale na ich zdesenie ho nedokázala strhnúť ani poistná politika FBI a drzý prezident sa v dobrej viere usiloval obmedziť navždy vojny, ktoré sú ústredné pre veľkú schému ríše pre ovládnutie sveta!

Čo to má spoločné s prebiehajúcim konfliktom medzi kráľmi severu a juhu? Podľa Daniela konflikt vyvrcholí v čase konca. Toto je prorok, ktorý napísal: “V čase konca sa s ním bude drgať kráľ juhu. Kráľ severu naňho zaútočí s bojovými vozmi, jazdcami a mnohými loďami, vtrhne do krajín a preženie sa nimi ako záplava.” – Daniel 11:40. Na rozdiel od často opakovaného tvrdenia Strážnej Veže, že čas konca sa začal roku 1914, neexistuje chronológia, ktorá by odhaľovala deň a hodinu začiatku konca!

Ak je výklad Strážnej Veže pravdivý – keby bolo Nemecko na začiatku prvej svetovej vojny kráľom severu – potom by „drganie“ predchádzalo vojnu a povodňová búrka by bola na strane Nemecka. Ale bohužiaľ, Nemecko a rakúsko-uhorské spojenectvo boli vo vojne porazené! Aby sme sa nenechali odradiť dejinnými faktami alebo dokonca zdravým rozumom, Strážna Veža tvrdí, že drganie sa začalo odznova počas studenej vojny – tentokrát pod rúškom ZSSR. Je pravda, že Sovietsky zväz akoby nafúkal ako nezastaviteľná povodeň, ktorá zaplavila polovicu Európy. Lenže, bohužiaľ, ZSSR sa bez okolkov zrútil a všetky národy, ktoré boli obalené komunizmom, sa stali slobodnými.

Ale vidiaci Betelu sú vytrvalí. Pred niekoľkými rokmi riadiaci orgán oznámil, že novým kráľom severu je Rusko a pomocou počítačovej vojny tlačí anglo-amerického kráľa juhu. Rozpačitá Strážna Veža čiastočne zakladá svoje nové svetlo na preukázateľne falošnej spravodajskej propagande, že Rusko nabúralo DNC s cieľom pomôcť Trumpovi pri zvolení. Podľa Strážnej Veže je neuveriteľné, že „drganie“ trvá už viac ako storočie a bolo vykonané iba tromi entitami, o ktorých sa svedkovia Jehovovi musia domnievať, že boli v úlohe prorockého kráľa severu.

Medzitým sa 8. januára 2021 uprostred protichodných správ, ktoré Trump priznal, medzi konšpiračnými teoretikmi uvádza, že prezident opustil Biely dom a je vo vojenskom velení a riadení. Ak je to pravda, Trump sa zjavne nechystá odstúpiť. Naopak, tlačí späť! Vyzerá to, že by mohla vstúpiť do hry vojenská možnosť proti zradcom, zvodcom a pučistom. Preto opozícia a jej maskoti médií volajú po odvolaní Trumpa z funkcie už teraz, nie o dva týždne, keď je naplánovaná prísaha nového prezidenta – ale teraz!

Ak Trump privedie špeciálne sily a námornú pechotu proti hlbokému štátu, ich lokajom a podvodníkom, nakoniec proti ríši, ktorá ich ovláda, odpoveďou bude určite ohromná záplava násilia – občianska vojna, finančný kolaps a totálna vojna, možno aj nukleárne bomby! Potom budeme s určitosťou vedieť, že čas konca sa začal! A od tohto bodu sa všetko zmení! …pokračovanie nabudúce…

Komentáre a otázky zasielajte na adresu: joelsky@tutanota.com