JW dot org, domovská stránka Strážnej veže na celosvetovom webe, predstavuje každý týždeň čerstvé mikročlánky založené na aktuálnych udalostiach a aktuálnych témach, ktoré priťahujú pozornosť. Tento týždeň je horúcou témou globálneho otepľovania spôsobeného človekom. Názov hovorí Klimatické zmeny a naša budúcnosť — čo hovorí Biblia. 

Samozrejme, Biblia nehovorí nič o klimatických zmenách. Ani jedno slovo. Okrem toho autori určite vedia, že otázka klimatických zmien, ktoré sú výsledkom nadmerného množstva CO2 v atmosfére, je veľmi kontroverzná a podobne ako evolúcia je aj vedecky nedokázaná. 

CO2 nie je toxický. Oxid uhličitý je základným plynom, ktorý všetky rastliny potrebujú na vykonávanie životne dôležitého procesu fotosyntézy. Jehova dômyselne navrhol chlorofyl tak, aby prerušil väzbu zlúčeniny CO2 – vzal C a vydýchol O. Ak je CO2 priveľa, najúčinnejším riešením by bolo vysadiť viac stromov a rastlín, aby sa to využilo. A využiť jadrovú energiu na nahradenie spaľovania uhlíka na výrobu elektriny. Namiesto toho sú zelení fanatici dokonca proti atómovej energii, hoci produkuje nulové emisie uhlíka.Reaktory by sa mohli použiť aj na odsoľovanie morskej vody na zavlažovanie rozsiahlych a rozľahlých púští sveta, aby sa tam pestovalo viac stromov a jedla. Je dobre známe, že holá zem absorbuje viac slnečného žiarenia a následne uvoľňuje uložené teplo do atmosféry. Ekologizácia púští by ovplyvnila zmenu klímy hlbšie a pozitívnejšie než čokoľvek iné a mala by byť hlavným projektom storočia – teda ak vás zmena klímy skutočne znepokojuje. Vladimir Putin sa zaviazal, že vysadí milióny stromov, aby to urobil v obrovskej ruskej divočine známej ako Sibír, ktorá bola v posledných desaťročiach vystavená odlesňovaniu. 

Ale, žiaľ, globalistickí propagátori klimatického alarmizmu sa vôbec nezaujímajú o riešenie, ktoré nezahŕňa masívne vyľudňovanie – veď vy aj ja každým výdychom prispievame k prebytku CO2.

Ako je zrejmé v mnohých iných oblastiach, trendom Strážnej veže je ísť s hlavným prúdom. To bol určite prípad problémov súvisiacich s falošnou pandémiou – stačí ísť so schválenými, dobre financovanými „expertmi“, ktorí majú možnosť vyjadriť sa, a ignorovať odborníkov, ktorí boli cenzurovaní, deplatformovaní a démonizovaní mainstreamom. Vždy je najlepšie hrať na istotu, ísť spolu, aby ste spolu vyšli, však? 

Ľudstvo čelí kríze, ktorú si samo spôsobilo. Väčšina vedcov súhlasí s tým, že za globálne otepľovanie je zodpovedná ľudská činnosť. Tento nárast teploty už zmenil klímu a priniesol katastrofálne následky.

„Väčšina vedcov súhlasí…“ Len si pamätajte: Väčšina ľudí, či už sú to vedci, lekári alebo odborníci v akejkoľvek oblasti, sa často mýlia – niekedy aj zámerne. Na ilustráciu, „väčšina lekárov“ sa zhodla s poprednými odborníkmi na verejné zdravie, že mRNA vakcíny sú bezpečné a účinné. Fakty naznačujú, že nie sú ani jedným. 

Čo sa týka klimatických zmien, jeden jadrový fyzik pravdivo uviedol : „Téma globálneho otepľovania a klimatických zmien je z vedeckého hľadiska oveľa zložitejšia, ako si verejnosť myslí. Nespočetné množstvo novinových, časopisových a televíznych článkov v priebehu desaťročí zjednodušovalo vedu do takej miery, že široká verejnosť verí, že všetko je také jednoduché, že každý hlupák vidí, čo sa deje. Verejné skupiny často obviňujú svetových lídrov a vedcov z toho, že sú blázni, ak okamžite nekonajú na základe jednoduchých posolstiev navrhnutých jednotlivcami alebo verejnými skupinami. 

Je to zložitý proces. Malý úryvok Strážnej veže prináša prílišné zjednodušenie na úroveň porozumenia v škôlke. Fyzik ďalej vysvetľuje, že primárnou hybnou silou klímy na tejto planéte nie sú atmosférické plyny ako metán alebo oxid uhličitý. Je to slnko a dokonca aj slnečná sústava a celý vesmír, ktoré vytvárajú cykly fluktuácií medzi otepľovaním a ochladzovaním. Nie je to tak dávno, čo bola Zem v chladiacom cykle. Približne medzi rokmi 1450 a 1850 bola severná pologuľa vo fáze ochladzovania, ktorá spôsobila takzvanú malú dobu ľadovú . Nemalo to nič spoločné s ľudskou činnosťou. 

Klimatické zmeny sú fakt. Klíma sa neustále mení. Odkedy veľká katastrofa zvaná Noemova potopa zaplavila celú planétu a priniesla na severnej pologuli okamžitú dobu ľadovú aj s menšími výkyvmi, klíma smeruje k postupnému otepľovaniu. 

V ďalšom úryvku čmáranice v Bételi poslušne citujú obľúbený záznam CIA, New York Times, ako aj ich bývalého politického partnera, Svetovú zdravotnícku organizáciu OSN: 

Klimatická kríza zasiahla každý kút zemegule. Po zdokumentovaní podmienok v 193 krajinách  správa New York Times  uviedla: „Planéta vysiela SOS.“ Kvôli smrti a utrpeniu, ktoré zmena klímy spôsobila, ju Svetová zdravotnícka organizácia nazvala „najväčšou zdravotnou hrozbou, ktorej ľudstvo čelí“.

Upozorňujeme, že WHO nepovažuje rastúcu hrozbu rozsiahleho hladomoru alebo globálnej vojny či dokonca jadrovej vojny za najväčšiu hrozbu, ktorej ľudstvo čelí. Vzhľadom na ich histrioniku za posledné dva roky by som si myslel, že Covid je najväčšou hrozbou, ktorej svet čelí, a nie nárast teploty atmosféry. Teraz aspoň vieme, odkiaľ Strážna veža získava svoje (dis) informácie – akoby sme to už nevedeli. 

Nepochybne obavy z globálneho otepľovania náhle zmiznú z myslí ľudí, keď vybuchnú prvé jadrové strely a zatemnia oblohu svojimi typickými hríbovými mrakmi. Chcete hovoriť o zničení Zeme alebo nie? 

Proroctvo:  „Budú strašné pohľady.“ — Lukáš 21:11 . Biblia predpovedala, že v našej dobe sa stanú „strašné pohľady“ alebo desivé udalosti. Klimatické zmeny vyvolali na celom svete desivé poveternostné udalosti. Dnes niektorí ľudia trpia ekologickou úzkosťou – chronickým strachom z environmentálnej záhuby.

Od kolapsu vodnej pokrývky, ktorý spôsobil veľkú potopu, boli hurikány, tornáda a fujavice. Tieto javy, ktoré vyvolávajú strach, sú teraz súčasťou prirodzeného cyklu. Ľudská civilizácia s tým má opäť veľmi málo spoločného. 

„Eko-úzkosť“ je však výsledkom priameho vplyvu ľudí. Nazýva sa to vyvolávanie strachu a má plnú silu politického systému a médií za plánom terorizovať a odvádzať pozornosť. Strážna veža je do značnej miery súčasťou démonickej propagandistickej kampane. Bál by sa niekto „skazy životného prostredia“, keby bol odpojený od obrovskej platformy Impéria na vymývanie mozgov? Samozrejme, že nie. 

Pravdou je, že environmentalizmus sa zrodil v britskej oligarchii pred viac ako 50 rokmi. Nemá to nič spoločné so šetrením životného prostredia. (Pozri článok: The New Green Deal a London’s Global Genocide ) Briti a ich bankári majú v úmysle spôsobiť kolaps industrializmu, aby zabili miliardy ľudí, čo považujú za škodlivú prítomnosť na svojej planéte. A teraz, keď ich globálny finančný systém vstúpil do svojej terminálnej fázy , zelená ekonomika je ich posledným zúfalým plánom na zachovanie mŕtveho systému . 

Vzhľadom na pribúdajúce dôkazy o tom, že Strážna veža drží krok s Ríšou lží, ako to stručne opísal Vladimir Putin , môžeme očakávať, že to najhoršie ešte len príde od toho, čo je propagované ako Jehovov pozemský náustok.