Slová múdreho apoštola Pavla sa zrazu stali relevantnejšími než kedykoľvek predtým v histórii ľudstva! „Zostávajúci čas sa skracuje“ a „scéna tohto sveta sa mení“. V skutočnosti sa mení rýchlejšie, ako si dokážeme predstaviť! (1 Korintským 7: 29-32)

Jehovovi svedkovia si nedokázali predstaviť, že by sa celosvetové zvestovateľská práca náhle mohla zastaviť – ale z veľkej časti sa to už stalo, prinajmenšom teraz. Zastavuje sa aj druhý pilier organizácie – stretávanie sa v kráľovských sálach a väčších zhromaždeniach. V tomto okamihu by sa zdalo, že v súkromných domoch sa bude každoročne konať pamätná Večera a konvenčné zhromaždenia – vrchol duchovného života pre milióny Jehovových svedkov – by sa mohli úplne zrušiť kvôli pandémii koronavírusov. Človek sa musí pýtať, ako dlho ešte masívne tlačiarenské stroje vytlačia ‘biblickú literatúru’, ktorú nemožno ponúknuť verejnosti?

Možno pandémia zmizne tak rýchlo, ako dorazila. Alebo možno nie. Možno je to len začiatok – to jest začiatok konca! V každom prípade sa treba poučiť, ako rýchlo sa veci môžu zmeniť. Aký prechodný je tento svet. Aké prchavé bohatstvo a zdravie. Asi pred 20 rokmi som si uvedomil, že takmer všetko, čo Strážna veža učí o modernom plnení proroctva, je nesprávne. Preháňam – ale len nepatrne. Snáď lepší spôsob, ako to vyjadriť, je, že od roku 1914 je všetko zdeformované – napríklad akoby to bola prechádzka zrkadlovým domom po karnevale.

Iste, veľké súženie, útok Goga a Armageddon je v budúcnosti, toľko je pravda, ale okrem toho, že Strážna veža odložila do nedávnej minulosti väčšinu všetkého ostatného! Aj teraz riadiaci orgán lieči pandémiu koronavírusov, akoby to bolo potvrdenie, že znak, ktorý sa prvýkrát objavil v prvej svetovej vojne a španielska chrípka, je pravý. Sotva sa zdá byť rozumné, že bledý kôň začal svoju smrteľnú cvalu v roku 1918 a potom po sto rokoch medzery, začal znova prenasledovať svet. Okrem toho, počet obetí v skutočnosti sa nedá porovnať.

Vzhľadom na skutočnosť, že finančný systém sa začal v septembri 2019 podrobovať stresu, čo od centrálnych bánk vyžadovalo, aby začali to, čo nazývali jednodňovou repo operáciou, vďaka ktorej mali veľké banky k dispozícii 10 z miliárd dolárov na vyčistenie svojich denných kníh – operácia, ktorá mal byť dočasná, ale odvtedy explodovala na stovky miliárd dolárov za deň, je zrejmé, že finančná bublina praskla. A bublina praskla skôr, ako začala pandémia.

Je tiež zrejmé, že po megaúhrade bánk na Wall Street v roku 2008 nie je ďalšia pomoc v hodnote niekoľkých biliónov dolárov politicky uskutočniteľná. Teraz, keď sa svet doslova odstavil z dôvodu zrútenia vírusových pandémií a finančných trhov, začala sa masívna pomoc bez akýchkoľvek námietok. Bilióny a bilióny dolárov sa vytvárajú s cieľom zachrániť finančný systém a pravdepodobne aj hospodárstvo ako celok. Výsledok nekonečnej tvorby peňazí je vždy rovnaký – hyperinflácia. To je proces, ktorým čím viac peňazí je, tým menej sa oplatí. Stáva sa to stále menej a menej a nakoniec aj bezcenné. Môže sa to stať postupne, potom naraz. To sa stalo v Nemecku takmer pred 100 rokmi, čím sa národná mena stala bezcennou a dala vznik Hitlerovi a nacistom. 

Čo to má niečo spoločné s biblickým proroctvom? Vlastne dosť. Pretože vizionári Bethelu nesprávne interpretovali početné proroctvá v Danielovi a Zjavení, svedkovia Jehovovi neočakávajú budúce udalosti. Čo by to mohlo znamenať? Pre začiatočníkov, vojnu, hlad a mor, spolu so zemetrasením a hrôzostrahovými pamiatkami. Pandemická panika je iba ukážkou – pripomienkou – ako rýchlo sa veci môžu zmeniť. Pokiaľ ide o špecifiká, zvážte ôsmu kapitolu Daniela:

“Ku koncu ich kraľovania, keď zlo priestupníkov dosiahne vrchol, povstane kráľ krutého výzoru, ktorý bude rozumieť záhadným výrokom. Získa veľkú moc, ale nie vlastnou silou. Prinesie neobyčajnú skazu, bude úspešný a bude konať účinne. Zničí mocných i národ svätých. Úspech dosiahne podvodom a ľsťou. A bude sa v srdci vyvyšovať a v čase bezpečia zničí mnohých. Postaví sa dokonca proti Kniežaťu kniežat, ale bude zlomený bez ľudského zásahu.”

Tu je niekoľko otázok pre Strážnu vežu, ktorú si môžu svedkovia Jehovovi klásť:

  1. Ak je krutý kráľ súčasným anglo-americkým duom, ako je možné, že anglo-králi sa stali veľkými, ale nie vlastnou mocou? Vzostup britskej ríše sa uskutočnil v priebehu niekoľkých storočí. Spojené štáty sa tiež dostali k moci vlastným úsilím o oslobodenie od Britov, najmä po americkej občianskej vojne.

      2. Ako tiež prinútili britskí a americkí spojenci a zničili mocných počas druhej svetovej vojny? A ako možno považovať najničivejšiu vojnu v histórii ľudstva za              čas bezpečnosti? A ak je britsko-americká aliancia prorokovaným kráľom, akým spôsobom bol prefíkaný, aby mocného zničil?

      3. Aké sú dôkazy o tom, že tí svätí boli vtedy prinútení k záhube? Ako sa postaví posledný kráľ proti Princovi princov? Nie je to rozdrvením svätých? Keďže je                to nepopierateľne pravda, aké je rozumné, aby boli svätí pred 80 rokmi zničení a od tej doby zotavení a prosperovali a stále ešte nebol rozbitý krutý kráľ?                  Možno by Fred Franz mohol na tieto otázky odpovedať, ale je pochybné, že súčasní proroci Strážnej veže to môžu!

Zdá sa však, že teraz je tento proces v hre zaplaviť svet peniazmi pod zámienkou zachrániť každého pred zničením, zatiaľ čo cieľom je v skutočnosti zničiť fiatovú menu a bankrotovať národy. Skutočne mazaný kráľ! 

Nadchádzajúca globálna kríza prinesie zničenie miliardárov a milionárov spolu s politikmi, ktorí vládnu v ich mene. Systém národného štátu bude zrušený a nahradený tyranskou, komunistickou svetovou vládou. A hlúpym prorokom sa ich biela stena rozpadne s rachotom!