Keď sa blížime ku koncu servisného roku 2020 (september), nenasvedčuje tomu nič, že Jehovovi svedkovia čoskoro obnovia svojú verejnú službu, ktorá bola pozastavené takmer na pol roka. Neexistuje ani zjavný krok na opätovné otvorenie tisícov uzamknutých sál po celom svete! Toto je veľmi zvláštne vzhľadom na skutočnosť, že väčšina cirkví v Spojených štátoch znovu otvára odporúčané bezpečnostné pokyny. Vzhľadom na mimoriadny dôraz, ktorý Strážna Veža kládla na dôležitosť účasti na stretnutiach v priebehu rokov, je ohromujúce, lebo sa zdá, že Betel je spokojná s tým, že Zoom plní mandát nevzdávať sa schádzať spolu, ako niektorí majú zvyk, ale o to viac, keď vidíme, že sa ten deň blíži.

Ešte viac prekvapujúce je, že celosvetové dielo a samotný dôvod existencie Spoločnosti pre biblické a traktátové publikácie sa zastavilo, hoci to nebolo ani na príkaz štátu. Len si pomyslite, Vladimír Putin zlikvidoval Strážnu Vežu po celej Ruskej federácii. Uzavrel každú kráľovskú sieň a zakázal kázanie – ovplyvnil asi 200 000 svedkov Jehovových a zainteresovaných osôb. A teraz správny orgán urobil skoro to isté – iba ich rozhodnutie ovplyvnilo 8 miliónov svedkov Jehovových na celom svete a milióny ďalších okrem nich.

Pozastavenie podomovej služby je obzvlášť tragické v súčasnosti, keď sú doma milióny ľudí, ktorí by bežne pracovali alebo chodili do školy. A veľa ľudí zúfalo potrebuje pomoc! Užívanie alkoholu a drog prudko stúpa medzi nezamestnanými a tými, ktorí sú za zatvorenými dverami. Z budúcnosti je veľká obava. Je celkom pravdepodobné, že niektorí by boli ochotní prijať návštevu jedného zo svedkov Jehovových.  Riadiaci Orgán však vyhlásil, že spoločné stretnutie a chodiť do služby je príliš riskantné. V aktualizácii č. 4 JW Broadcast of Coronavirus Anthony Morris pripustil, že aj keď úrady zrušili obmedzenia blokovania, naznačoval, že by bolo hlúpe a bezohľadné, aby sa SJ vystavili riziku tým, že sa vydajú do služby alebo sa stretnú v kráľovských sálach.

Aké sú riziká z hľadiska počtu úmrtí na COVID? Podľa tejto webovej stránky na celom svete došlo k 19 úmrtiam ma jeden milión ohľadne choroby COVID. V USA je tento pomer o niečo väčší – asi 0,5% populácie zomrelo na COVID. V porovnaní s tým približne 0,1% ročne zomrie na automobilové nehody. Na uliciach a na diaľniciach sú však milióny ľudí, ktorí rutinne riskujú. Vyhýbanie sa cestovaniu sa neberie do úvahy! Nie všetci ľudia však čelia rovnakému rizikovému faktoru ako COVID. Na rozdiel od omnoho smrteľnejšej španielskej chrípky, ktorá v najlepšom veku zasiahla mladých dospelých, sú týmto vírusom najviac postihnutí starší ľudia a ľudia so základnými zdravotnými problémami. Obezita sa tiež považuje za vedúcu ku morbidite. Mladí ľudia nie sú touto chorobou do značnej miery postihnutí, a ak sa ňou nakazia, rýchlo sa zotavia!

Prečo je všetkým svedkom Jehovovým znemožňované stretnúť sa vo verejnej služby? Prečo nechrániť tých najohrozenejších a umožniť tým najmenej ohrozeným pokračovať? Aké riziká sa spájajú s tým, že mladí a zdraví priekopníci začnú pracovať s vozíkmi, keď budú mať masky a prípadne chirurgické rukavice? Aké je riziko, že mladí a zdraví ľudia klopú na niekoho dvere? Počas uzamykania prosperujú služby dodávania balíkov a potravín – zrejme pri interakcii s domácnosťami čelia minimálnym rizikám. Okrem toho, odkedy je s určitým rizikom slúžiť Bohu ľahkomyseľné a hlúpe? Strážna Veža v minulosti chválila kresťanov, ktorí riskovali svoj život v Božej službe. Napríklad článok zo Strážnej veže z roku 2003 poukázal na odvážne hebrejské pôrodné asistentky, ktoré sa postavili proti príkazu faraóna, pre dnešné žieny:

Existujú aj dnes podobné ženy, ako boli Šifra a Pua? Pravdaže! Každý rok tisíce takých žien odvážne zvestujú životodarné biblické posolstvo v krajinách, v ktorých to ‚kráľovo nariadenie‘ zakazuje, hoci tým riskujú slobodu, ba niekedy aj život. (Hebrejom 11:23; Skutky 5:28, 29) Tieto statočné ženy podnecované láskou k Bohu a k blížnym nikomu nedovolia, aby im zabránil zvestovať dobré posolstvo o Božom Kráľovstve. Mnohé z nich preto čelia odporu a prenasledovaniu. (Marek 12:30, 31; 13:9–13) Tak ako to bolo v prípade Šifry a Puy, Jehova si pozorne všíma aj skutky dnešných znamenitých a odvážnych žien. Keď zostanú verné až do konca, prejaví im lásku tým, že zachová ich mená vo svojej „knihe života“. — Filipanom 4:3; Matúš 24:13.

Svedkovia Jehovovi boli vždy motivovaní láskou k blížnemu, aby vynaložili maximálne úsilie na to, aby sa prostredníctvom posolstva Biblie zachranilo čo najviac životov! A mnohí Jehovovi svedkovia riskovali svoj život kázaním na územiach napadnutých zločincami a vojnou zničených územiach a v krajinách, kde je práca zakázaná. Podľa Anthonyho Morrisa je však láska k blížnemu dôvodom, prečo sú svedkovia Jehovovi teraz doma! Teraz nie je kázanie posolstva považované za záchranu života? Aký ohromujúci obrat! Anthony Morris oceňuje svedkov Jehovových za ich poslušnosť diktátom Správneho Orgánu. Ale čo poslušnosť Ježišovi Kristovi? Toto je to, čo povedal Pán Ježiš svojim učeníkom, čo dáva veci do perspektívy: Kto si chce zachrániť život, príde oň, ale kto príde o život pre mňa, zachráni si ho. Veď čo má človek z toho, keď získa aj celý svet, ale príde o život? A čo by bol človek ochotný dať za svoj život?” – Matúš 16:25, 26.

Ježiš vo svojej službe riskoval svoj život! Napríklad, Ježiš vedel, že farizeji sú fanatici, ktorí sa starajú o zachovanie Soboty, a pripojili k tomu všetky iné neprimerané zákony. Zdá sa však, že Ježiš považoval za správne uzdravovať a vyháňať démonov aj v sobotu, čo Židov priviedlo do vražedného hnevu! Apoštol Pavol sa určite odmietol a zdvihol svoj mučiaci podiel pri nasledovaní Krista. Vo svojom 2. liste Korinťanom apoštol vymenoval všetky nebezpečenstvá, ktorým čelil pri vykonávaní svojej služby. Bolo nemysliteľné, aby sa bál čeliť rizikám spojenými s jeho cestovateľskou službou. Pavol povzbudzoval Timotea, a tým aj každého kresťana, aby “hlásal slovo a rob to s pocitom naliehavosti za priaznivých i nepriaznivých okolností…” Môžu svedkovia Jehovovi čestne tvrdiť, že v týchto ťažkých časoch kázajú slovo naliehavo?

Ríša sa nasadzuje proti prezidentovi!

Ako vedia svedkovia Jehovovi, Správna Rada nedávno upravila svoje chápanie Danielovho proroctva, pokiaľ ide o totožnosť kráľa severu. Rusko je teraz kráľom severu. Strážna Veža nielenže v podstate anulovala väčšinu správ spojených s kráľom severu! Podľa upraveného chápania neexistoval od štvrtého storočia až po Chase Taze Russella neexistovl kráľ severu ani kráľ juhu! Nech si myslia hocičo! Nech je podľa nich akokoľvek, čo má asi kráľ severu spoločné s prebiehajúcou globálnou pandémiou? Pravdepodobne veľa! V skutku je Britská ríša v súčasnosti v úlohe kráľa severu! Toto bolo predstavené riadiacemu orgánu v prvom vydaní Jehova sa stal kráľom (2005). Londýnska ríľsska moc sa vo veľkej miere prejadruje prostredníctvom kontroly globálneho finančného a menového systému, ktorý funguje v sekundárnej úlohe s politickým systémom. Pokiaľ ide o modus operandi ríše, hnacou silou terorizmu sú Briti, ktorí zorganizovali svetové vojny a Londýn je centrom teroristických žoldnierov ríše. (Pozri nekázanú autobiografiu Georga Busha)

Pretože Čína prevýšila svoju úlohu v globalizačnej schéme ako dieľňa pre svet a namiesto toho zdvihla stovky milónov Číňanov z chudoby a začala sa vyvíjať na veľký národ a mnohými spôsobmi prekonala Západ v technológiách a prostredníctvom Belt and Road iniciatívy! Program zdvíha nerozvinuté krajiny z ich nerpzvinutého stavu, ktorý im ukladali počas dvoch storočí európsky kolonializmu a prísne opatrenia MMF, impérium začalo neohlásenú vojnu s Ruskom a Čínou. Je známe, že mnohé krajiny majú kapacitu na výrobu rôznych smrtiacich biologických činiteľov. Aj keď to v súčasnosti nie je možné dokázať, vzhľadom na veľké zlo, ktoré Britská ríša páchala v priebehu vekov, vrátane absolútne zbytočného ničenia Hirošimy a Nagasaki atómovou bombou ako krok k otvorenému sprisahaniu HG Wellsa s cieľom vytvoriť svetovú vládu, nie je vôbec nemožné, aby Anglo zviera vytvorilo koronavírus a uvoľnilo ho v Číne, aby sa vytvoril rozkol medzi začínajúcou alianciou prezidenta Trumpa a prezidenta Xi. Prezident Trump sa pôvodne domnieval, že za vytvorením a prepustením koronavírusu je tzv. Hlboký štát, myšlienka je zosmiešňovaná tlačou hlavného prúdu, ktorá sa stále viac a viac stáva odtokom angloamerickej spravodajskej propagandy a nástrojom odborníkov na psychologickú vojnu koronavírusu!

V kontexte to dáva zmysel. Britsko-riadený Russiagate prevrat proti Donald Trump zlyhal. Zlyhalo aj Obvinenie prezidenta Trumpa! Trump bol proti nastaveniu globalistov. Ukončil nekonečné vojny, ktoré boli súčasťou britskej schémy destabilizácie Ázie a Afriky. Rozbil teroristické siete, ktoré jeho predchodca používal na zvrhnutie prezidenta Sýrie. On oslovil Rusko a Čínu v kooperatívnych vzťahoch. Zrušil množstvo obchodných politík, ktoré podkopávali Spojené štáty. Impérium bolo zúfalé. Trump musí byť zastavený! Na začiatku rozhodujúceho volebného cyklu do roku 2020 sa Trumpova Amerika ekonomicky rozvíjala. Nezamestnanosť bola na historických minimách. Potom pandémia vybuchla zo svojho epicentra vo Wuhane v Číne a neskôr sa v niektorých mestách uvoľnili anarchisti sponzorovaní ríšou, financovaní Georgeom Sorosom, aby vytvorili čo najviac chaosu! 

Zostáva ešte len zistiť, či sa tým skončí úsilie o opätovné vybudovanie Ameriky, ale vzhľadom na neúnavné útoky proti súčasnému americkému prezidentovi za posledné štyri roky – s britskými odtlačkami prstov všade – načasovanie pandémie je určite podozrivé a pre politických protivníkov Trumpa je veľmi výhodné použiť ich pred voľbami. Prezidentské voľby sa za súčasných okolností nemusia uskutočniť alebo môžu byť spochybnené alebo anulované. Nech je výsledok chaosu zaručený!

Kráľ severu ich povedie k odpadlíctvu!

Práve v tomto kontexte teraz uvažujeme o zastavení kazateľskej a učeníckej práce usporiadanej Strážnou Vežou. Britské slobodomurárstvo je jednou zo zbraní ríše, ktorá bolo nasadené na infiltráciu a podvrhnutie inštitúcií. Strážna Veža od začiatku dávala a neustále dáva dôkazy, že bola a je infiltrovaná slobodomurármi! (Pozri článok: Veľký majster medzi Svedkami Jehovovými) Vzhľadom na to, že Kristovo kázateľská a učenícka práca boli účinne ukončená – ukončenie sa dokonca aj zvrátene prezentuje ako snaha o záchranu života a demonštrácia kresťanskej lásky – zdá sa, že sa naplňuje proroctvo: “Tých, čo si počínajú podlo voči zmluve, privedie ľstivými slovami k odpadnutiu.” – Daniel 11:32.

Zmluva, ktorú uzavrel Jehova Boh s ​​Izraelom, sprostredkovaná Ježišom Kristom, vyžaduje, aby všetci kresťania kázali dobrú správu! Apoštol Pavol povedal, že našimi ústami vydávame verejné vyhlásenie o spasení. Inými slovami, kázanie je práca zachraňujúca život – náš život! Žiadne kázanie – žiadne spasenie! Aké ľstivé slová, že je príliš riskantné kázať Božie slovo vo svete infikovanom vírusmi! Je jednoducho príliš nebezpečné stáť na rohu ulice a ponúkať okoloidúcim to, čo bývalo život zachraňujúcou informáciou? To, čo hovoria hladkí rečníci-odpadíci, ktorí by chceli, aby svedkovia Jehovoví verili, že ukončenie kázania zachraňuje životy a je najvyšším činom lásky! Ak počúvame dosť pozorne, mohli by sme dokonca počuť slabú ozvenu toho mrzutého starého plaza: Je to naozaj tak, že Boh povedal, že musíte ísť von a kázať?

Okradne obyčajný človek Boha?

Hovorí sa, že Adam a Eva boli zlodeji ovocia. Vzali niečo, čo patrilo Bohu. Urobili tak preto, lebo počúvali Satana. A naopak, nedávať niečo Bohu, čo mu patrí, je rovnako zlé! Boh to považuje za lúpež! Tretia kapitola Malachiáša predstavuje príchod posla zmluvy, ktorým je Ježiš Kristus. Jeho príchod sa nazýva aj druhý príchod. Prichádza súdiť tých, ktorí sú v súlade s podmienkami novej zmluvy. Ako uvádza Malachiáš: “Prídem vás súdiť a rýchlo usvedčím…” – 3:5. Je zaujímavé, že keď Kristus prišiel ako Mesiáš do židovského chrámu, citoval proroctvo Jeremiáša a odsúdil Židov za to, že z domu svojho Otca urobili jaskyňu lupičov! Proroctvo pokračuje v rozhovore medzi Bohom a jeho ľudom. Boh hovorí:„Ja som Jehova, nemením sa. A vy ste potomkovia Jakoba, preto ste ešte neboli zničení. Od čias svojich predkov ste sa odchyľovali od mojich nariadení a nedodržiavali ste ich. Vráťte sa ku mne a ja sa vrátim k vám,“ hovorí Jehova vojsk.” – Malachiáš 3:6, 7.

Ako by sme mali vedieť, synovia Jakobovi nie sú odkazom na židovských potomkov Abraháma, Issaka a Jakuba, ktorých meno sa zmenilo na Izrael. Pomazaný apoštol Pavol vysvetlil, že skutočnými potomkomi Abraháma sú tí, ktorí sú povolaní byť v spojení s Kristom. Podľa vyššie uvedených slov nie je len niekoľko jednotlivcov, ktorí sa odvrátili od Jehovových predpisov. Je to celá organizácia! Preto sa odporúča, aby sa ‘národ’ vrátil k Bohu. Konverzácia sa teraz zmení obracia k ‘Jacobovi’, kde sa hovorí: Ako sa máme vrátiť?“ Na ktorú Jehova odpovedá: “Môže človek okrádať Boha? Ale vy ma okrádate.“ Jacob odpovedá: „Ako ťa okrádame?“

Jehova vysvetľuje: Na desiatkoch a na príspevkoch. Ste prekliati, lebo všetci, celý národ, ma okrádate. Prineste všetky desiatky do zásobárne, nech je v mojom dome potrava. Len ma v tom vyskúšajte,“ hovorí Jehova vojsk, „a uvidíte, či neotvorím nebesia a nevylejem na vás toľko požehnania, že vám nebude nič chýbať. Zastavím kvôli vám škodcov a nezničia vám úrodu a vinič v poli nebude neplodný,“ hovorí Jehova vojsk.” – Malachiáš 3:8-11.

Ani Ježiš, ani jeho apoštolovia nezaviedli nijaké desiatky, ako to vyžaduje Mojžišovský zákon. Apoštol Pavol opäť vysvetlil, že prvotné obete kresťanov sú ovocím pier. Jehovovi svedkovia vedia, že je to pravda. Boh vyžaduje, aby jeho ľud žiaril ako osvetľovači vo svete. Toto je naša povinnosť. A teraz, keď je svet zahalený strachom a predtuchou, kde sú osvetľovače? V prístreškoch sa skrýcajú? Danielovo proroctvo hovorí o ‘stálej črte’ – alebo ako niektoré preklady hovoria, že odstránenú stálu obeť odstraňuje divoký kráľ, ktorý korešponduje s kráľom severu. Ôsma kapitola Daniela naznačuje, že Boh umožňuje odstránenie neustálej obete kvôli priestupku. Koho sa týka priestupok? Nie je to tvrdý kráľ. Rozumie sa, že ten, kto sa pokúša uzurpovať samotného Princa princov, je nepriateľom Božím. Nie, priestupok je na strane tých, ktorí sú členmi svätyne, ktorá je zvrhnutá.

Proroctvo Joela ide omnoho podrobnejšie o tom, ako ‘severan’ ničí celosvetovú úrodu. Najdôležitejšie je, že vo verši citovanom vyššie v Malachiášovi Jehova povedal, že potrestá pohlcujúceho človeka, čo v poznámke pod čiarou vysvetľuje, že pohlcujúci človek je odkazom na mor hmyzu. Viazaním proroctiev Boh dovolil, aby šelma pohltila jeho organizáciu kvôli ich priestupku, pretože sa neriadili jeho nariadeniami – pretože tí, ktorí konajú bezbožne proti zmluve, boli uvedení do omylu a okradli Boha o to, čo mu patrí. Aj keď bolo kázanie a vzájomné stretnutia celosvetovo zakázané, ako sa to čoskoro stane, Boh stále očakáva, že jeho ľud mu dá chválu, ktorá mu patrí. Inak budeme spoločníkmi s lupičmi.

Komentáre a otázky zasielajte na adresu: joelsky@tutanota.com