JW.org/sk zverejnila senzačný titulný článok s názvom Rusko napáda Ukrajinu, prekvapivo, bez výkričníka, s podtitulom a s otázkou: Napĺňa sa biblické proroctvo? Prvý odsek uvádza následovné: 

Dňa 24. februára 2022 v skorých ranných hodinách začalo Rusko vojenskú inváziu na Ukrajinu, hoci sa tomu svetoví lídri snažili rôznymi spôsobmi zabrániť. Ako tento vojenský konflikt ovplyvní zvyšok sveta? Generálny tajomník OSN António Guterres pred niekoľkými dňami povedal: „Nevieme si ani predstaviť, koľko utrpenia to môže priniesť a aké zničujúce následky to môže mať na európsku a svetovú bezpečnosť.“

Je zrejmé, že Strážna Veža je teraz plnohodnotným propagandistickým orgánom globálnej kabaly, rovnako ako všetky mainstreamové médiá! Publikovala Strážna Veža nejaké články, ktoré upútali pozornosť, keď vojenská mašinéria Anglo-Amerikana napadla Irak alebo Sýriu? Čo keď zavraždili prezidenta Líbye a zničili tento kedysi prosperujúci národ? Aké úsilie vynaložili svetoví lídri, aby sa vyhli vojne na Ukrajine? Viem, že Macron hovoril s Putinom v dňoch pred inváziou!

Okrem toho, aké úsilie vynaložil ktorýkoľvek svetový vodca, aby sa vyhol vojne? Organizácia Spojených Národov schválila Minskú dohodu, ktorá požadovala, aby Ukrajina prestala ostreľovať vlastných občanov v regióne Donbasu. OSN to nikdy nepresadila a v dôsledku toho bolo zabitých viac ako 13 000 Ukrajincov! Prečo sa António Guterres nesťažuje na ľudské utrpenie a škody, ktoré im boli spôsobené? Pre moje obavy je relevantnejšia otázka: Kto píše tieto maličké zbytočnosti v Bételi? 

V decembri Rusko zverejnilo zoznam bezpečnostných požiadaviek, ktoré boli rozumné a Západ by nič nestáli. Zastavte tlak NATO na východ a odstráňte rakety namierené na Rusko. Dodržte svoj sľub, že sa nepohnete ani o palec na východ. Anglické impérium povedalo, že v žiadnom prípade! Putin varoval, že ak sa budú ignorovať obavy Ruska o bezpečnosť, použije sa vojensko-technické opatrenia. Nielenže boli bezpečnostné požiadavky Moskvy ignorované, Západ zintenzívnil dodávky zbraní na Ukrajinu!

A zároveň zintenzívnil genocídu proti etnickým Rusom v regióne Donbasu! Obyvatelia oddelených republík prosili Rusko, aby im pomohlo, a tešili sa, keď im Putin prišiel na pomoc. Vzhľadom na skutočnosť, že prevrat organizovaný USA v roku 2014 priviedol k moci frakciu nacistických pozostatkov z poslednej svetovej vojny, ľudia na Ukrajine, vrátane tamojších 129 000 SJ, by mali privítať Rusko ako osloboditeľov, ak denacifikujú Ukrajinu tak, ako chcú!

Správna rada by sa možno nemala púšťať do zložitých geopolitických situácií, pretože zjavne nie sú objektívne a ich škôlkarské analýzy svetového diania sú pre mysliacich ľudí hanbou! Tento článok, ktorý sa tvári ako nejaký druh biblickej autority, ďalej hovorí: „Ježiš Kristus predpovedal čas, keď ‚povstane národ proti národu a kráľovstvo proti kráľovstvu‘”. Povedzte, čo k tejto nepodloženej nezmuselnosti dodať?

Ako všetci Jehovovi svedkovia vedia a okrem toho aj mnohí iní, Strážna Veža už dlho tvrdí, že Ježišovo proroctvo sa splnilo v roku 1914! A ak by si niekto chcel prečítať, čo Ježiš vlastne povedal v kontexte, všimol by si, že on naznačil, že tieto veci (vrátane nedostatku potravín a moru ) sú len počiatočné bolesti! Práve e-Watchman dôsledne poukazuje na budúce naplnenie Ježišových slov v ich celistvosti. Strážna Veža evidentne v zúfalej snahe zostať relevantná vyslovuje absurdné tvrdenie!

Že invázia na Ukrajinu, ktorá môže byť ukončená a hotová počas niekoľko dní, je pokračovaním začínajúcich bolestí, ktoré sa začali pred viac ako 108 rokmi! Začiatočné bolesti stále prichádzajú a odchádzajú vo vlne po vlne, desaťročie po desaťročí. Neuveriteľné! A v ďalšom mikroodstavci horeuvedeného článku o invázzi Ruska na Ukrajine, Strážna Veža cituje knihu Zjavenie a hovorí: 

“Biblická kniha Zjavenie zobrazuje vojnu ako jazdca, ktorý sedí na „ohnivo sfarbenom koni“ a ktorý berie „mier zo zeme“.

Akoby povedať Jehova Boh: “Poď a pokúsme sa spolu rozumne uvažovať”! Ak bol zo zeme vzatý mier v roku 1914, bol svetu obnovený po skončení prvej svetovej vojny a potom znovu vzatý zo zeme v roku 1939, keď Hitler napadol Poľsko a začala sa 2. svetová vojna, a potom bol mier vrátený v roku 1945 po tom, čo vybuchli dve atómové bomby v Hirošime a v Nagasaki? Potom znovu odobratý zo zeme v roku 1950, keď začala kórejská vojna, a potom znovu nainštalovaný v roku 1953, keď sa táto vojna skončila?

A teraz s inváziou do krajiny vo východnej Európe, ktorú väčšina ľudí nemohla nájsť na mape sveta, do krajiny, ktorú vytvorilo Rusko počas sovietskej éry, máme veriť, že mier bol opäť vzatý zo zeme? Pokiaľ môžem povedať, nič sa v mojej časti zeme (USA) nezmenilo! Zatiaľ to vyzerá celkom pokojne. Predstavte si, že akciový trh v USA vzrástol po správe, že Ukrajina bola napadnutá. Hurááá!

Vojna je dobrá pre podnikanie, pokiaľ sa smrť a ničenie obmedzujú len na nejakú ďalekú krajinu tretieho sveta, ďaleko od Ameriky! Môžeme vzhľadom na ohromnú silu ruských síl a presné bombardovanie konkrétnych vojenských cieľov očakávať obnovenie mieru na Zemi v najbližších dňoch, keď ukrajinský odpor skolabuje? Ešte raz, kto píše takéto hlúposti a nezmysli? Ďalší odstavec uvádza: 

V knihe Daniel bolo predpovedané nepriateľstvo medzi „kráľom severu“ a „kráľom juhu“. (Daniel 11:25–45) Pozrite si video Splnené proroctvo – Daniel, 11. kapitola, v ktorom sa dozviete, prečo je možné označiť Rusko a jeho spojencov za „kráľa severu“.

Ak prijmeme výklad Strážnej Veže ako autentický, napadá nás niekoľko zaujímavých otázok. Zamyslime sa nad Danielom 11:36, kde sa uvádza: “Ten kráľ si bude robiť, čo sa mu zachce. Bude sa vyvyšovať, bude sa pozdvihovať nad každého boha a bude hovoriť hrozné veci proti Bohu bohov. Vo všetkom bude úspešný, kým sa neskončí verejné odsúdenie. Lebo to, o čom je rozhodnuté, sa musí stať.”

Povedzme, že Rusko spĺňa prvý aspekt v tom, že robí a čo chce. Danielovo proroctvo naznačuje, že kráľ severu bude úspešný až do konca. To znamená, že nakoniec porazí svojho nepriateľa, kráľa juhu! To je dôvod, prečo sa proroctvo končí tak, že Michael sa postaví proti kráľovi severu bez zmienky o kráľovi juhu! Máme teda očakávať, že Rusko a jej spojenci (ako s obľubou hovorí VZ) dobyjú svet? Nie je to vylúčené vzhľadom na skutočnosť, že rusko-čínska aliancia je impozantnou vojenskou silou!  

Projektujú však jednookí vidiaci Bételu, že to má byť výsledok, alebo len využívajú dnešné titulky, aby si dodali toľko potrebného zvýšenia dôveryhodnosti? Z môjho pohľadu Rusko a Čína viac ako pravdepodobne porazia anglo-americkú kombináciu a NATO, spolu s EŮ, ale nebude to preto, že Rusko je kráľom severu! Londýn, ktorý bol posledných 250 rokov sídlom novorímskej ríše, je kráľom severu! Preukáže sa ako úspešný, keď prinúti svojho nemého obra, Ameriku, do samovražednej vojny s Ruskom a Čínou!

Dôvod, prečo Londýn zamýšľa potopiť systém, je ten, že ich finančné impérium je už ďaleko za hranicou bankrotu a nedotknuté je len neustálym vstrekovaním čoraz bezcennejších peňazí (inflácia) a masívnymi účtovnými podvodmi a šikanovaním. Čína a Rusko môžu prežiť pád transatlantického systému. Vojna je preto jediným spôsobom, ako môže umierajúca ríša zostať nažive!

Dúfa, že vyhodí do vzduchu svet a zostane na vrchole hromady ruín v tomto dôsledku. Očividne bude úspešná v zničení systému národných štátov a nastolení jednosvetovej komunistickej vlády riadenej bankármi!  Provokácie NATO na Ukrajine sa môžu dobre ukázať ako spúšťač, ktorý podnieti ďalšiu svetovú vojnu a začínajúce bolesti! Je iróniou, že biblické proroctvo sa napĺňa. VZ a ich pomocníci sa ukazujú ako hlúpi proroci, ktorých Jehova odsúdil v 13. kapitole Ezechiela:

“‘Preto toto hovorí Zvrchovaný Pán Jehova: „‚Za to, že ste hovorili, čo nie je pravdivé, a vaše videnia sú falošné, som proti vám,‘ vyhlasuje Zvrchovaný Pán Jehova.“ Dvíham ruku proti prorokom, ktorí majú falošné videnia a prorokujú lož. Nebudú medzi ľudom, ktorému dôverujem, nebudú zapísaní do zoznamu potomkov Izraela a nevrátia sa na pôdu Izraela. A spoznáte, že som Zvrchovaný Pán Jehova.”Ezechiel 13:8, 9.

Komentáre a otázky zasielajte na adresu: joelsky@tutanota.com