Na výročnom zasadnutí Strážnej veže v roku 2018 riadiaci orgán oznámil, že Rusko je kráľom severu. Nebolo to však naozaj prispôsobenie alebo záblesk nového svetla, ako svedkovia Jehovovi radi hovoria! Po páde rozpadajúceho sa Sovietskeho zväzu vizionári Bethelu pripustili, že nevedeli, kto je severným kráľom. Avšak, po 30 rokoch nevedomosti, riadiaci orgán s istotou vyhlásil Rusko za strateného kráľa na severe. Základným dôvodom je, samozrejme, skutočnosť, že Rusko nedávno zakázalo prácu svedkov Jehovových a zlikvidovalo majetok organizácie. Vysvetľuje sa strážna veža z mája 2020 .

Po krátkom prečítaní týchto dvoch článkov sa môže zdať, že najväčšou ‘úpravou’ je naplnenie Daniela 11: 26-28 z 3. storočia nášho letopočtu na udalosti prvej svetovej vojny. Porážka armády kráľovnej Zenobie v bitke pri Palmyre už nie je naplnením. Namiesto toho je to teraz veľká vojna, ktorá sa začala v roku 1914. Je to v súlade s tým, čo bolo uverejnené v roku 2005 v prvom vydaní samotného Jehovu, ktorý sa stal kráľom – s výnimkou identít dvoch súperiacich kráľov.  Najčastejšie sa hovorí o „vysvetlení“ Danielovej pozorovateľskej veže, čo je vynechané. Napríklad verše 42 – 43 predpovedajú, že v čase konca kráľ severu podrobí „Egypt“ a bude vládnuť jeho zlatu, striebru a žiaducim veciam.

Je úžasné, že už dávno Strážna veža dôvtipne identifikovala „Egypt“ ako kryptický odkaz na južného kráľa, pretože doslovný národ Egypta bol pôvodným južným kráľom po rozpade Alexandrovej ríše. Strážna veža však po identifikácii anglo-amerického dua ako kráľa na juhu počas studenej vojny tvrdila, že Sovieti vládli nad západnými ekonomikami tým, že ich prinútili k pretekaniu zbrojenia, ktorý vyčerpáva pokladnicu. Realita bola, samozrejme, presným opakom. Za prezidenta Reagana Spojené štáty zvýšili vojenské výdavky a bol to ZSSR, ktorý implodoval a bol zbankrotovaný. Jednotlivci v Strážnej veži určite vedia, že v tejto veci bola odhalená ich hlúposť. Čo urobili, aby to vyriešili? Nič. Je zrejmé, že chcú predstierať, že tie verše v proroctve neexistujú. Ak neexistujú, nemusíte ich vysvetľovať.

Je smutné, že vzdelanie Západu sa postupne znižovalo počas nasledujúcich generácií, pričom priemerný vysokoškolský stupeň je teraz menej vzdelaný ako typický stredoškolák pred 50 až 60 rokmi, čo je ironicky spojené s politikou skutočného kráľ severu; a Strážna veža sa tiež zapojila do procesu ohromujúcich svedkov Jehovových, ktorí s nimi čoraz viac hovoria ako majstri, ktorí podvádzajú „študentov“ – deti, ktoré nedokážu porozumieť komplikovaným veciam, z tohto dôvodu môže Strážna veža zverejňovať, čo chcú, a nikto nemá intelektuálne znalosti, aby to vyvrátil! Riadiaci orgán je očividne podvedený záplavou propagandy vytekajúcej z hlavných médií, pokiaľ ide o údajné machinácie Vladimíra Putina a Číny – to si zaslúži. Tu je to, čo je uvedené v článku 20 štúdie:

Rusko a jeho spojenci v posledných rokoch rozšírili svoj vplyv na celom svete. Taktiež sa zapojili do boja proti južnému kráľovi v kybernetickom boji. Králi sa navzájom obvinili z použitia deštruktívnych počítačových programov v snahe poškodiť ich ekonomiky a politické systémy.

Jediní vizionári z Warwicku zrejme sa nechali ovplyvniťé britským úsilím démonizovať Rusko a Čínu. Je ťažké nájsť kohokoľvek v médiách alebo politike, ktorý neposlušne opakuje klamstvá, podľa ktorých Rusko napadlo Ukrajinu a podľa ktorých Putin zasiahol do prezidentských volieb v roku 2016 údajným hacknutím počítačov demokratov, ktorý potom odovzdal spisy Julianovi Assangeovi publikovať na Wikileaks. Človek by si myslel, že vzhľadom na vysoké podiely – menovite na jadrovú vojnu – by agentúry ako FBI vyšetrovali údajný zločin hackerstva. Ukázalo sa, že nedošlo k žiadnemu vyšetrovaniu. V skutočnosti boli pevné disky príslušných počítačov zničené. Prečo by opozičná strana zničila dôkazy o údajnom trestnom čine, ktorý sa ich týka? Jediným zdrojom, ktorý mal povolené preskúmať počítače, bol v súčasnosti CrowdStrike, ktorý kúpila a zaplatila Hillary Clintonová.

Bývalý riaditeľ NSA odhalil prehliadnutú skutočnosť, že masívna veľkosť zahrnutých súborov by vylúčila hackovanie. Keby bol server skutočne napadnutý, NSA by bola schopná zistiť prenos gigabajtov. Dôkazy poukazujú na skutočnosť, že súbory, ktoré skončili na Wikileaks, boli stiahnuté zasvätenými, nie hacknutím. Okrem toho sám veľmi rozhorčený Assange jasne povedal, že dokumenty od ruských hackerov nedostal.  Faktom je, že Britská ríša vedie puč proti svojej dlhodobej americkej nemesis a využíva vnorené agenty v takzvanom hlbokom štáte na vykonávanie návrhov britských lordov. Lesť je koniec koncov modus operandi severného kráľa. Pravda, samozrejme, nemá miesto v satanovom svete. Akonečným cieľom propagandy je pravda jednoducho zakrytá v prúde klamstiev. Nikto z korporácie Strážna veža by sa určite neodvážil ísť proti prílivu lží, ktoré zaplavujú svet. To by si vyžadovalo akt nezvyčajnej odvahy. Je však ironické, že Strážna veža zakladá svoje identifikačné Rusko ako kráľa severu čiastočne na všadeprítomnej propagande vydávanej od skutočného kráľa severu! 

Firemné logá využívajúce slobodomurárske oko a pyramídu

Strážna veža bola od začiatku infiltrovaná a ovplyvňovaná britským slobodomurárstvom, ktoré je ramenom britskej koruny. Drony slobodomurárskeho kultu sú rozmiestnené vo veľkých inštitúciách ako ovplyvňovatelia. Najčastejšie sa vyskytujú v politických, náboženských, obchodných, mediálnych a zábavných oblastiach. Prevalencia slobodomurárskych ovplyvňovačov – tiež známa ako Ilumináti – je dôvodom, prečo sa britské impérium magicky zmenilo na irelevantnú pamiatku minulej éry. V skutočnosti sa Britské impérium premenilo na impérium mysle .

Niet pochýb o tom, že slobodomurárski majstri sú výrobcami ilúzie o roku 1914. Klamstvo, že Kristus začal vládnuť svetu v roku 1914, je základom, na ktorom bola postavená Strážna veža. Tento chybný základ je dôvod, prečo nemôžu pochopiť proroctvo! Keď sa pozrieme do budúcnosti na začiatok času konca, všetko úhľadne zapadne na svoje miesto.

Ale pretože riadiaci orgán nikdy dobrovoľne neodpustí ilúziu z roku 1914, sú nútení opakovať ten istý nezmysel znova a znova. Napríklad článok, ktorý je predmetom preskúmania, vyústi do tej istej hnacej sily, že siedma kapitola Daniela bola splnená už v roku 1588, keď bola španielska armáda porazená britským námorníctvom. (Pozri článok: Španielska armáda alebo 3. svetová vojna? )

Popisovali ten istý trápny mak, že títo dvaja svedkovia boli zabití v roku 1918 a že víťazné duo Anglo-Amerika bolo v prvej svetovej vojne smrteľne zranené a ožilo. Najviac idiotský, dokonca aj po „modlitbovom“ prehodnotení identity kráľa severu – a určite si je vedomý, že proroctvo odhaľuje, že kráľ severu uspeje vo svojom pláne dobyť kráľa južného a nie je tu zmienka o kráľovi juhu za bodom, v ktorom je „Egypt“ podrobený, napriek tomu riadiaci orgán neúnavne tvrdí, že severný kráľ si dobytím kráľa na juhu nepodmaní!

Aj keď nič v novom svetle Strážnej veže na kráľa severu nemá žiadnu hodnotu ani platnosť, môžeme prinajmenšom získať hlbšie uznanie pre Jehovovu nepochopiteľnú predpoveď, keď už dávno vydal rozsudky proti hlúpym prorokom, ktorí bývajú uprostred jeho ľudí. Na záver posledný odsek druhého článku uvádza: „Teraz je čas vybudovať dôveru v Jehovu a jeho organizáciu verných sluhov.“ Vzhľadom na skutočnosť, že po všetkých tých rokoch a početných revíziách si to Strážna veža stále nemôže dovoliť, na akom základe existuje dôvera v organizáciu? Ak skúmate Písmo od začiatku po konca, nenájdete žiadne nabádanie na dôveru v žiadneho človeka, bez ohľadu na to, ako verní sú. Oveľa lepšie je vybudovať dôveru v Jehovu a Krista a nechať ju tak!