Počúval som podcast 83, hovorili ste o „drganí“  Ameriky (kráľa juhu), ku ktorému, ste povedali, že zatiaľ ešte nedošlo k žiadnemu výraznému posunu. Keď severný kráľ zaplaví kráľa juhu a celý svet, budeme vedieť, že je to útok kráľa severu (britskej ríše)? Pýtam sa, pretože svedkovia Jehovovi sú vedení k presvedčeniu, že je to Rusko, takže bude zrejmé, kto to je?

Existuje dôvod, prečo Jehovovi svedkovia (alebo ktokoľvek iný) nemôže pochopiť proroctvá. Danielovi bolo povedané, aby knihu zapečatil až do konca. A čas konca ešte nezačal; kniha je preto stále akoby zapečatená. Existuje tiež zásadná ignorancia toho, ako svet funguje. Muži, ktorí vydávajú Strážnu Vežu, nikdy nepochopili význam železných a hlinených nôh obrazu. Veľkú Britániu vždy zjednodušene označovali za svetovú veľmoc. Britské impérium a Veľká Británia však nie sú to isté. Ríše sú svojou povahou nadnárodné. Od vývoja moderného národného štátu, ktorý znamenal koniec feudálneho systému, sa európska aristokracia snažila zničiť republikánsky systém suverénnych národov. Držte sa tejto myšlienky. Napriek tomu, že kniha môže byť zapečatená, môžeme sa aspoň pokúsiť správne spojiť kúsky skladačky. Napríklad Daniel 11:36 o kráľovi severu hovorí:

“Ten kráľ si bude robiť, čo sa mu zachce. Bude sa vyvyšovať, bude sa pozdvihovať nad každého boha a bude hovoriť hrozné veci proti Bohu bohov. Vo všetkom bude úspešný, kým sa neskončí verejné odsúdenie. Lebo to, o čom je rozhodnuté, sa musí stať.” – Daniel 11:36. Na rozdiel od toho, čo učí Strážna Veža, už nebude neexistovať žiadny kráľ juhu keď sa Michael postaví a privedie kráľa severu k neslávnemu koncu. Dôvodom je, že kráľ severu si podrobí svojho dlhoročného nepriateľa, ako to naznačuje vyššie uvedený verš: “Vo všetkom bude úspešný, kým sa neskončí verejné odsúdenie. Lebo to, o čom je rozhodnuté, sa musí stať.” Interpretácia Strážnej Veže však prináša ešte jeden do očí bijúci problém. Kým Daniel hovorí, že severný kráľ bude hovoriť úžasne o Bohu bohov, 13. kapitola Zjavenia zobrazuje sedemhlavú šelmu rovnakým spôsobom a hovorí o nej:

“Klaňali sa drakovi, lebo dal divému zvieraťu právomoc, a klaňali sa aj divému zvieraťu a hovorili: „Kto sa vyrovná divému zvieraťu a kto s ním môže bojovať?“ Bola mu daná tlama, ktorá hovorí pyšné a rúhavé slová, a dostalo právomoc pôsobiť 42 mesiacov. Otvorilo tlamu, aby sa rúhalo Bohu a urážalo jeho meno, miesto jeho bývania i tých, ktorí bývajú v nebi.” – Zjavenie 13:4-6. Strážna Veža má úplne inú identitu pripevnenú k hlave šelmy, ktorá je smrteľne zranená, a potom ožije. NWT (preklad Nového Svet) hovorí, že kráľ severu „bude hovoriť úžasné veci“. Iné preklady to hovoria inak. Living English Biblia používa slovo “monštruózne”. Nová revidovaná štandardná verzia hovorí „hrozné“. To lepšie harmonizuje s rúhaním, ktoré zver bude chrliť. 

Siedma kapitola Daniela okrem toho predstavuje šelmu s malým rohom, ktorá sa objaví a bude mať oči a ústa, ktoré arogantne hovoria. Tieto tri proroctvá zobrazujú jedno a to isté. Navyše sme ešte nezažili to, čo je predpovedané! Pokiaľ ide o moderné impérium, je pravda, že posledných 250 rokov malo sídlo v Londýne a hostili ho Briti, ale impérium neuznáva žiadne národné hranice ani žiaden národ! Dni vojsk odetých v červených kabátoch pochodujúcich za sebou sú evidentne dávno preč! Je to preto, že moderná metóda dobývania nie je úplná invázia, ale skôr – rozvrat. Impérium predovšetkým vedie od konca 2. svetovej vojny psychologickú vojnu proti ľudskosti. To je to, čo LaRoucheho EIR nazval ríšou mysle! 

Pokiaľ ide o „tlačenie“, zdalo sa mi, že prebiehajúci konflikt medzi kráľmi severu a juhu sa začína vyostrovať začiatkom tohto roka. Hovorilo sa o tom, že Trump zaviedol stanné právo kvôli očividným volebným prekážkam. Namiesto toho bol nainštalovaný bábkový prezident a prostredníctvom FBI cisárstvo udrelo amerických patriotov nalákaním nejakých hlučných vlajok do budovy Kapitolu, ktorá bola odvtedy v médiách CIA vykresľovaná ako povstanie! Prezident Bush len nedávno opísal svoju bývalú základňu politickej podpory ako držiteľa rovnakého odporného ducha ako saudskoarabskí teroristi, ktorí v dňoch 9.-11. apríla 2001 zavraždili 3000 ľudí. Nielen to, ale najotvorenejšími odporcami očkovania sú pravicoví americkí patrioti. Milióny amerických vlastencov sú teda démonizovaní ako pobúrení a teroristi. Sú tlačení do kúta, bezpochyby vyvolávajú pobúrenie a tlačenice a zámienku pre stanné právo. 

Odpoveď na vašu otázku nemusí byť zrejmá, kto je kráľ, keď zaplaví ako búrka. Dôvodom je, že môžu hrať úlohu zástupcovia. Je dobre známe alebo by aspoň malo byť, že zviera Anglo-americké zorganizovalo a cvičilo rôzne teroristické skupiny a nasadilo ich proti národom, ako je Sýria. Vzhľadom na klamlivé metódy ríše by sme nemali očakávať nejaký druh masívnej invázie v deň D. Zdá sa mi, že počiatočná fáza posledného útoku sa už začala. Za posledné desaťročia sa z farmaceutického priemyslu potichu stalo biliónové dolárové monštrum. Polovica televíznych reklám propaguje nejaký liek na predpis. Väčšina ľudí užíva aspoň jeden liek na predpis. Keď začala takzvaná pandémia, médiá – kúpené a zaplatené spoločnosťou Big Pharmou – nás vystavili šoku a úžasu a ukazovali desivé obrázky ľudí, ktorí v Číne padali mŕtvi, keď kráčali po ulici. To všetko bolo zinscenované. Ak nie, prečo teraz ľudia nekľakajú a nepadajú? 

Vzhľadom na silu spoločnosti Big Pharma boli účinné lieky zakázané. Len druhý deň Austrália zakázala používanie ivermektínu na liečbu Covidu! Nielen to, ale testy na Covid sú úplne nespoľahlivé. A lieky a ventilátory používané na liečbu pacientov ich zabíjajú. Nemocnice sú však za liečbu Covidu platené viac. Takže každý, kto je prijatý do nemocnice kvôli akejkoľvek chorobe, môže byť falošne diagnostikovaný s Covidom a zavraždený. Peniaze sú skutočne koreňom všetkých druhov zlých vecí.  Potom prišli vakcíny mRNA – skutočná biologická zbraň! Prečo je väčšina nových prípadov Covid infikovaná tými, ktorí boli úplne očkovaní? Je to preto, že vakcíny neposkytujú ochranu, alebo sú injekcie mRNA navrhnuté tak, aby hostiteľa použili na vytváranie virulentnejších variácií vírusu? Tak či onak, prečo je teraz potrebné očkovať tých, ktorí sú očkovaní, pred neočkovanými? Nedáva to žiadny zmysel. Civilizácia stojí proti sebe. Dokonca aj Strážna Veža teraz prenasleduje tých, ktorí sa rozhodnú vakcínu nevziať. 

“Všetko o tejto pandemickej núdzovej situácii je plné klamstiev a podvodov. A vidíme vznik tyranie, aká sa v takzvanom slobodnom svete nikdy predtým nezažila. Čo však Daniel hovorí o divokom kráľovi? Bude stále hádzať pravdu na zem:Ku koncu ich kraľovania, keď zlo priestupníkov dosiahne vrchol, povstane kráľ krutého výzoru, ktorý bude rozumieť záhadným výrokom. Získa veľkú moc, ale nie vlastnou silou. Prinesie neobyčajnú skazu, bude úspešný a bude konať účinne. Zničí mocných i národ svätých. Úspech dosiahne podvodom a ľsťou. A bude sa v srdci vyvyšovať a v čase bezpečia zničí mnohých. Postaví sa dokonca proti Kniežaťu kniežat, ale bude zlomený bez ľudského zásahu.” – Daniel 8:23-25.

Ale čo o „drganí“? Joelovo proroctvo, ktoré Strážna Veža nedávno odsunula do dávnej minulosti bezvýznamne, pokiaľ ide o akékoľvek budúce splnenie, zobrazuje prichádzajúcu povodeň ako nezastaviteľnú inváziu hmyzu, ktorá bude slúžiť ako Jehovova mocná vojenská sila. Je pozoruhodné, že popisuje armádu kobyliek, ktorá bude liezť po stenách a vojde do každého domu, ako keby otvorenými oknami. Máme očakávať doslova domácu inváziu? Nie. Nie nevyhnutne. Vzhľadom na zložitosť moderného sveta môže byť každý vyvlastnený z diaľky.  Mali by sme očakávať, že impérium zrúti internet a finančný systém a zablokuje každého. Pravdepodobne už sú na mieste teroristické bunky, ktoré sa zrazu objavia pri objednávke. Možno budú čínski vojaci v tajnosti odkázaní na cielené národy, aby zničili vlastencov a odporcov. A hneď ako sa dym rozplynie, bude svetom ovládať OSN. Potom bude zrejmé, kto je kráľ severu!

Komentáre a otázky zasielajte na adresu: joelsky@tutanota.com