“No nadišla tá chvíľa. Toto je ono!”

Toto povedal Anthony Morris na výročnom stretnutí v roku 2018. A to bola téma jeho prednášky predstavujúcej nového kráľa severu, ktorý, ako pravdepodobne viete, sa ukázal byť starým kráľom severu. Je to niečo ako tá stará rocková pieseň: ‘zoznámte sa s novým šéfom rovnako ako so starým šéfom.’

Ale po 20 rokoch od roku 1998, keď Strážna veža vydala knihu “Venujte pozornosť Danielovmu proroctvu”, keď Strážna veža povedala: Kto je teraz kráľom severu od rozpadu ZSSR? Nevieme. Ale po 20 rokoch je to vonku; je to Rusko a ruskí spojenci. A spomenul to niekoľkokrát. Nikdy však nezískame jasný obraz o tom, kto sú spojenci Ruska. Ani nepočujeme, kto je kráľom juhu.

A tak ma napadlo, že vám prehrám pár segmentov. Musel som si to celé presedieť, aby som to preosial, … a … musím povedať, že je to dosť mučivé. Ale ak mi odovolíte, prehrám niekoľko častí a okomentujem ich. Takže, venujme našu pozornosť bratovi Anthonymu Morrisovi.

“Všetci by ste súhlasili, ako veľmi sa nám páčilo video z múzea a počúvanie hlasu brata Freda Franza, ktorý hovoril o atentáte na arcivojvodu. Bratia povedali: áno aha, tu je, tu je to, na čo sme čakali. No, to je veľmi vzrušujúce a potom by sme mali kritikom povedať: Vy ľudia ste nemali iné očakávania, ktoré sa nenaplnili atď., viete.

Ale je úžasné, že aj svet uznal, že to bolo jedinečné. 1914, oni…

V skutočnosti to mám už mnoho rokov na krátkom výňatku, … áno, bol to nový svetský časopis. a bol v tom čase veľmi čítaný. A myslím, pamätám si že to bolo asi v roku 1931, kedy prestal vychádzať. “Je tu koniec všetkým kráľovstvám”, v roku 1914 mileniáli prorokujú už 25 rokov. Bolo to vtedy veľmi čítané. Zaoberali sa tým aj iné noviny. Vyjadrili sa tu k tejto téme: “Strašné vypuknutie vojny v Európe naplnilo mimoriadne proroctvo. Štvrťstoročie sa prostredníctvom kazateľov a tlače medzinárodných bádateľov Biblie, ktorí sú najznámejší ako mileniálni zvestovatelia oznamovalo, svetu, že deň hnevu, prorokovaný v Biblii, začne v roku 1914. Pozrite sa na rok 1914 ! – bol výkrik stoviek putujúcich evanjelistov.”

No áno, chcel by som, musel by som s tými slovami súhlasiť – dávajte si pozor na rok 1914. Je to najväčší podvod, aký bol kedy spáchaný na dôverčivom ľude. Je zaujímavé, že brat Morris musel mať tie noviny zalaminované, keď spomenul … Myslím, že povedal New World Magazine. Ale skúmal som to na internete, je to magazín New York World. A skutočne priniesol tento článok vo vydaní z 30. augusta. Myslím, že to spomeniem neskôr, takže tento komentár teraz nekomentujem.

Pri pohľade na New York World na Wikipédii však možno vidieť, že to bol predchodca žltej žurnalistiky. Inými slovami, senzačná žurnalistika. Publikoval články, ktoré neboli až tak dobre preskúmané. Bol to začiatok toho, čomu sa dnes hovorí bulvárna žurnalistika. To, čo viete, sú falošné správy. Bol to jeden z falošných spravodajských časopisov. A bol tam tento senzačný článok a Anthony Morris sa nehanbí vyhlásiť to za dôkaz, že bádatelia Biblie mali pravdu o roku 1914. Boli tam titulky: Koniec všetkých kráľovstiev. To bolo pred sto rokmi, pred sto štyrmi rokmi. Koniec všetkých kráľovstiev, dobre? Spomeniete si na nejaké kráľovstvá, ktoré skončili? No áno, Rakúsko-Uhorsko skončilo prvou svetovou vojnou a Osmanská ríša. Svet však evidentne išiel ďalej. Národy sa vyvinuli spôsobmi, ktoré boli v roku 1914 nepredstaviteľné. Národy tam neskončili. Nadobudli moc. Aký druh podvodu sa tu snažia vytiahnuť?

No, veľa som o tomto probléme hovoril. Nepôjdem do muža bezprávia (2. Tes. 2. kap.). Alebo skutočnosť, že keď Ježiš hovoril o tom, že Jeruzalem bol pošliapaný národmi, kým sa neskončia ustanovené časy národov, nehovoril o pošliapaní Jeruzalema Babylonom pred piatimi storočiami. Hovorí o budúcom šliapaní. Neviem, prečo to Jehovovi svedkovia nedokážu pochopiť. Ale to je asi na nich, aby si to vyriešili.

No každopádne tu rozvíja svoju tému. Že toto, bol ten “aha moment”. “To je ono – 1914”. Pozrime sa, zdvihnite ruky, koľkí z vás ste tu, ktorí ste si uvedomili, že “toto je ono”. Koľko vás je tam vonku? (za obrazovkou) Nikto, však? Ak ste boli nažive a vedeli ste, čo sa dialo v roku 1914, blahoželám vám. A nepochybne ste v Guinessovej knihe rekordov ako najstarší žijúci človek. V skutočnosti spomemedzi tých prvých bádateľov Biblie aj tak tu nie je nikto, kto by bol toho svedkom a vtedy mohol povedať: “aha, toto je ono”. Takže tá generácia, ktorá vtedy žažila – “toto je ono”, tí všetci sú preč. Takže to nebolo „to ono“.

Brat Morris rozoberá myšlienku, že kritici povedali: “No, nie všetko, čo ste povedali, že sa stane, sa stalo.” A myslím, že som jedným z tých kritikov, pretože … No, bádatelia Biblie, ako vieme, očakávali Armagedon. V skutočnosti verili vo vytrhnutie. Mysleli si, že budú vzatí domov v roku 1914. Brat Macmillan písal vo svojej knihe o tom, ako predali zimné kabáty v lete 1913, tuším, alebo v 1914, neviem, áno. Som si istý, že museli zháňať nejaké nové oblečenie, keď začala zima v New Yorku.

Vráťme sa k magazínu New York World. Viete, vtedy pastor Russell použil svoje milióny na propagáciu posolstva Strážnej veže. A jeho články boli publikované v stovkách časopisov, novín, dennej tlače. Tak bol by som zvedavý, či nezaplatil New York World… za malú reklamu. To by som vôbec nepovažoval za nepravdepodobné.

Ale možno budem hovoriť trochu o tom, o čom viete, keď Pavol hovoril o mužovi nezákonnosti, o ktorom varoval, aby sme neverili takým senzačným tvrdeniam, že Jehovov deň je tu, a že sa začala prítomnosť. “Nenechajte sa otriasť zo svojho rozumu. Nepríde, kým nepríde odpadnutie.” A hovoril o mužovi bezprávia. A aká je to operácia Satana, ktorú Jehova dovoľuje ísť k tým, ktorí poznajú pravdu? A Satan pripája každé mocné dielo a lživé znamenia a každý nespravodlivý podvod.

Myslíte si, že je nad sily Satana vybičovať túto … hystériu, aká bola medzi bádateľmi Biblie, že sa chystal koniec sveta? A samozrejme, verili, že Kristova parúzia sa začala už v roku 1874. A tejto hlúposti sa nezbavili až do roku 1930. Takže brat Morris to nemyslí úprimne. Pretože sa nesplnilo nič, čo bádatelia Biblie očakávali, že sa splní. Dobre, bola tam vojna. Dobre. Nehovorili však, že už nemôže byť ďalšia vojna taká, ktorá by bola oveľa horšia ako prvá svetová vojna? Strážna veža hovorí: nie, nemôže byť. Ale tu sme na jej okraji, ako som o tom už viackrát hovoril.

No, poďme do tohto ďalšieho segmentu a uvidíme, čo ešte povie:

“A veľmi oceňujem, že v Ročenke v 1975, berúc do úvahy našu novodobú históriu, urobili tento krásny citát: „Sklamania z odchodu do neba v roku 1914 boli naozaj veľmi malé v porovnaní s veľkými očakávaniami, ktoré sa v súvislosti s týmto rokom realizovali . A je úžasné, že počas prvých šiestich mesiacov roku 1914 sa nič nestalo. a boli zosmiešňovaní. A potom bol arcivojvoda zavraždený. Tento bol vydaný 30. augusta 1914. A v prvej svetovej vojne zomreli milióny ľudí.

Takže je to výrok brata Franza, ktorý bol skutočne pôvodcom tejto témy – toto je ono! Vynára sa otázka: či budeme mať v budúcnosti raz alebo viackrát, alebo dokonca nie, príležitosť kedy budeme môcť povedať – to je ono? Takže teraz môžete mať rovnakú vzrušujúcu horlivosť kvôli biblickým proroctvám. No, začnime s týmto tu. Vyhľadajte si Daniela, kapitolu 11. A budeme čítať tu, verš štyridsať, alebo jeho polovicu: „V čase konca, Kráľ juhu, tu v Danielovi 11:40, sa s ním zapojí do tlačenia.“ Takže vedúci zbor na modlitbe zvažoval nedávne udalosti. A vieme, že v roku 1991 zanikol Sovietsky zväz. Kto je teda kráľom severu?

Nuž, po zvážení toho na modlitbe, čo sa týka pretláčania, vás uisťujeme, že to, čo vidíme, keď sme to na modlitbe zvážili, že Rusko a jeho spojenci, je kráľ severu.

Tu je niekoľko dôvodov, pozrite sa: Sovietsky zväz sa rozpadol. Rusko vyšlo z trosiek Sovietskeho zväzu spolu so svojimi spojencami. A tu sú niektoré fakty: Ukázali sa dve veci. Rusko a jeho spojenci pokračujú v pretláčaní sa s kráľom juhu a my sa k tomu dostaneme a za chvíľu si povieme dôvody.

A po druhé: Stavajú sa na čelo prenasledovania a odporovania Božiemu ľudu. Teraz si všimnite, čo tlačenie zahŕňa:  elektronická špionáž, počítačové útoky, obchodné vojny, ako sa  nazývajú  a nepriateľské záplavy na okolité územia. Toto sú opakujúce sa vlastnosti titulkov správ, poznáte ich. Takže, dobre, kráľ severu bol niekedy neaktívny, a zdá sa, že nikdy nebol tak zaneprázdnený pretláčaním sa s kráľom juhu.

Tak “toto je ono!” V tomto bode sme si istí, keď sa s vami podelíme, že Rusko a jeho spojenci sú kráľom severu a sú zapojení do tohto drgania. V skutočnosti, minulý mesiac mali najväčšie vojnové cvičenia, Rusko, odkedy existoval Sovietsky zväz, v osemdesiatych rokoch. A mali s ním svojich spojencov vo vojnovom cvičení. Takže sme si istí, “toto je ono!” …. “

Tak, tu to máte! …

O tom magazíne New York World. Spomenul, že bola uverejnená 30. augusta 1914. Arcivojvoda Ferdinand bol zabitý 28. júna a všetky národy Európy sa spojili v protichodných alianciách. A jeden po druhom si navzájom vyhlásili vojnu. Vojna vtedy ešte nezačala. V auguste neboli zabité milióny. Vojaci boli na pochode, to je pravda. Takže tento časopis New York World vyšiel o tomto mimoriadnom proroctve ešte predtým, než sa krviprelievanie začalo.

Takže tento článok bol založený výlučne na tej chronológii, sedemnásobnej chronológii, ktorú Jehovovi svedkovia nemôžu vytlačiť zo svojich myslí. Je dôkazom všetkého. Ale ako som povedal, jednoducho to nefunguje s určenými časmi, ale … aj tak …

Všimli ste si, že Anthony Morris citoval nedávne udalosti. A ako dôvod uviedol elektronickú špionáž. Som si istý, že narážal na údajné zasahovanie do volieb a obchodné vojny. Rusko však nevyvolalo žiadnu obchodnú vojnu. Ruská ekonomika v skutočnosti nie je schopná rozpútať obchodnú vojnu. Tieto obchodné vojny boli organizované Londýnom a Wall Street. A stala sa oficiálnou politikou USA potrestať Rusko a Čínu.

Nebolo to niečo, čo Rusko vymyslelo. Spojené štáty sa snažia zablokovať Rusku dokonca aj predaj ropy a zemného plynu. Chcú udusiť Rusko. Chcú dobyť Rusko. Chcú to rozbiť na menšie národy. A to je cieľom Angličanov už mnoho, mnoho desaťročí. Zo strany Strážnej veže je to naozaj neúprimné.

Pred pár rokmi sa článok Strážnej veže sťažoval na to, že dostali o sebe také zlé spravodajstvo v tlači. Niet pochýb o ich prípadoch zneužívania detí a ich mimosúdnych dohodách. A prísne karhali Jehovových svedkov, že verili týmto príbehom z tlače, ktoré ovláda Satan Diabol. Strážna veža odvážne a sebavedome povedala Jehovovým svedkom, že jw.org má webovú stránku a tam majú tlačové správy a to sú všetky informácie, ktoré potrebujete. Všetko je tu pre vás. Ale ak prejdete na tlačové správy na jw.org, vyhľadajte si zneužívanie detí. Nenájdete jediný článok, ani jeden článok. Takže zneužívanie detí neexistuje v orwellovskom svete Strážnej veže. “Neverte správam, verte tomu, čo hovoríme. Nestalo sa to.”

Teraz však Anthony Morris hovorí: dobre, čítajte správy. Toto sú titulky. Takže svoje chápanie svetových udalostí zakladajú na zdroji, ktorým je podľa všetkého propaganda. A hovoríme o mainstreamových médiách: BBC, Wall Street Journal, New York Times, Washington Post, CNN, MSNBC. Sú to odbytiská pre imperiálnu propagandu.

Strážna veža to zjavne neakceptuje, že aj keď hovoria, že toto sú Satanove médiá, ‚neverte tomu‘. Teraz zakladajú svoju interpretáciu proroctva na tom, čo hovoria médiá, že Rusko robí.

Napríklad Anthony Morris povedal, že Rusko a jeho spojenci napadli iné krajiny. naozaj? Ktoré krajiny Rusko napadlo? Môžete jednu menovať? Och, napadli Ukrajinu. Urobili to? Každý má, viete, vreckové telefóny a fotoaparáty. Pozrime sa na nejaké zábery. Môže niekto ukázať nejaké zábery ruských tankov a vojakov na Ukrajine? (2019)

Pozrime sa na nejaké vojnové zábery. Žiadna nie je. V skutočnosti bola Ukrajina ovládnutá nacistickým prevratom podporovaným Spojenými štátmi. Okamžite vyhlásili vojnu etnickým Rusom, väčšinou na východe Ukrajiny. Rusko vyslalo jednotky, aby ich bránili, pretože ukrajinská vláda ostreľovala svojich vlastných ľudí, ktorí boli zhodou okolností etnickí Rusi.

A potom Krym, ktorý bol vždy súčasťou Ruska a v 50. rokoch ho Chruščov daroval Ukrajine. Mali referendum a drvivá väčšina, 96 percent, hlasovala za návrat do Ruska. A západná tlač to roztočila ako inváziu. Tvrdia, že veria v demokraciu, ale neprijali to, za čo obyvatelia Krymu hlasovali. Nie, to bola ruská invázia a my ich musíme potrestať. A Anthony Morris týmto nezmyslom a propagande verí. A tak to robia aj Jehovovi svedkovia, pretože musia veriť tomu, čo hovorí tento vedúci zbor.

Najsmiešnejší aspekt: Prečítal tam verš z Daniela: V čase konca sa Kráľ Juhu zapojí s Kráľom na severe a nakoniec bude tlačiť. A trval na tom, že táto konfrontácia medzi Spojenými štátmi a Ruskom je naplnením tohto proroctva – drganím si skrížili rohy.

No, jedna vec.

Táto konfrontácia je úplne vykonštruovaná Londýnom a USA. Ak si spomínate, keď Donald Trump len kandidoval na prezidenta, povedal: “Čo je zlé na mierových vzťahoch s Ruskom?”

Je na tom veľa zlého.

Ak ste súčasťou britskej oligarchie. Vždy sa snažili rozdeliť Spojené štáty a Rusko, siahajúc až do občianskej vojny, keď Británia podporovala Konfederáciu. Hovoril som už o tom v minulosti, takže do toho teraz nejdem. Ale opäť, celá táto konfrontácia je vyrobená Britským impériom. Pretože vedia, že odvtedy …

Anthony viac hovoril o Rusku a jej spojencoch. Nespomenul, kto sú sú tí spojenci.

A čo BRICS? Vznikla asi pred piatimi rokmi — skratka pre Brazíliu, Rusko, Indiu, Južnú Afriku a Čínu. Táto organizácia sa vyvíja v konkurenčnú organizáciu schátraného, umierajúceho britského imperiálneho transatlantického systému. Má vlastnú banku, ktorá konkuruje MMF. Vyvíja tú novú Hodvábnu cestu. Pozdvihuje celé národy z chudoby, najmä v južnej Ázii a Afrike. To je dôvod, prečo Briti podnecujú vojnu, aby zničili BRICS a použijú Spojené štáty na zatiahnutie Spojených štátov do ďalšej vojny. Nedávno som čítal citát od Randolpha Churchilla. Bol synom Winstona Churchilla, ktorý bol, samozrejme, predsedom vlády Veľkej Británie počas druhej svetovej vojny. A ten sa rozprával s kolegom novinárom Walterom Lippmannom. A to bolo hneď po druhej svetovej vojne. Povedal: “Nerozumiete Britskému impériu.” A nemyslím si, že veľmi veľa ľudí áno. Povedal: “Zatiahli sme vás do dvoch svetových vojen a zatiahneme vás aj do tretej.” Walter Lippman je Američan.

Takže tu je dynamika. Londýn bol vždy kráľom severu. Pretože, dobre, späť ku kráľovnej Viktórii … Keď sa Spojené štáty v roku 1776 odtrhli, bola tu neustála vojna o znovudobytie Ameriky, aby prevzala jej mechanizmus zahraničnej politiky a jej ekonomiku, čo sa aj stalo. Použiť ho ako svojho hlúpeho obra na podporu cieľov tohto imperiálneho hovädzieho dobytka sídliaceho v Londýne.

No, v každom prípade sa vrátim k interpretácii Anthonyho Morrisa. V čase konca bude toto tlačenie (drganie). Nie — čas konca je podľa Strážnej veže od roku 1914.

Takže toto pretláčanie sa pôvodne začalo počas 1. svetovej vojny. Pravdepodobne cisár Wilhelm a Nemci boli tlačení (drganí). Ale proroctvo ďalej hovorí: Ale kráľ severu zaútočí a prepadne a podrobí si kráľa juhu. Tlačenie potom už ale nepokračuje. Drganie spúšťa túto záplavu a konečné víťazstvo kráľa severu. Áno, určite preto sa ani do toho nepúšťajú to vysvetlovať.

Hovoria, že táto záplava nastala s nacistickou expanziou a potom sa to stalo znova so sovietskou expanziou, a potom to otočili hore nohami, a teraz sa opäť vraciame k drganiu!

Takže drganie prebieha sto rokov po záplave … no tak… A nad kráľom juhu vládol kráľ severu, pretože počas studenej vojny Sovietsky zväz zbankrotoval Spojené štáty ( ? ) Realita je úplne na hlavu, podľa verzie Strážnej veže.

Ale toto je ich “to je ono!” moment. Títo muži vyhlásili túto veľkú a životne dôležitú pravdu a snažili sa medzi Jehovovými svedkami vyvolať trochu vzrušenia. Nemyslím si, že to prejde veľmi dobre. A povedal to trikrát, všimli ste si to: “po úvahe na modlitbe”. No, možno len vypnite televíziu, prestaňte čítať New York Times, možno si urobte prieskum niektorých alternatívnych pohľadov na svetové udalosti v histórii. To by bol môj návrh, pretože to je to, čo som urobil.

V každom prípade neočakávam, že ich budem vzdelávať alebo ich zbavovať ich hlúposti. Sme však svedkami niečoho, verím, že celkom výnimočného. Verím, že Boh použil Strážnu vežu na zverejnenie jednoduchej pravdy. Strážna veža robí jednu vec veľmi dobre. Učí základné pravdy. Robí to veľmi dobre. Sú to zverejnené informácie v stovkách a stovkách jazykov – pomáha miernym a učenlivým ľuďom poznať základnú pravdu.

Ale s týmto proroctvom sa dostali na vedľajšiu koľaj. Akceptujú tento klam, že Kristus začal vládnuť v roku 1914. Ak si naozaj uvedomíme, skutočnosť, že sú používaní, ale sú aj oklamaní, potom môžeme pochopiť jedno veľmi fascinujúce proroctvo. Chcel by som upriamiť vašu pozornosť na 29. kapitolu Izaiáša, verš 9. Hovorí: „Buďte ohromení a prekvapení.“ Toto hovorí Jehova. „Oslepte sa a buďte oslepení. A sú opití, ale nie vínom. Majú závrate, ale nie od alkoholu. Lebo Jehova na vás vylial hlboký spánok. Zavrel vám oči, proroci. A zakryl vám hlavy, vizionári.“

No, Strážna veža tvrdí, že je Jehovovým prorokom, jeho hlásnou trúbou. Chvália sa tým, že sú schopní rozlúštiť tieto vízie v Biblii, robiac zo seba vizionárov. A tu Boh hovorí: “zavrel im oči a zakryl hlavy ich vizionárov.”

To dokonale vysvetľuje, čo sme tu videli s Anthonym Morrisom. Jeho pochopenie toho, kto je tento kráľ severu, je založené na nedávnych udalostiach, ktoré videl v správach. no…

Kam to teraz smeruje?

Vráťme sa teda naspäť, aby sme si uvedomili, o kom Jehova v tomto proroctve hovorí. Verš 13 ďalej hovorí:  „Títo ľudia sa ku mne približujú svojimi ústami. A ctia ma perami, ale ich srdce je odo mňa ďaleko. A ich strach zo mňa je založený na príkazoch ľudí, ktorým boli naučení.” 

Nie je to tak? Nectia Jehovovi svedkovia Jehovu? Hovoria o Jehovovi. Oznamujú jeho meno. Ale Boh vidí, čo je v srdci. Vidí, že ich akt uctievania a oddanosti je založený na príkazoch ľudí. Ako by mohol niekto z Jehovových svedkov tvrdiť, že o ich viere nerozhoduje tento vedúci zbor?

Anthony Morris pokračoval a v tejto reči pokračoval o mieri a bezpečnosti. A opäť karhal Jehovových svedkov. Povedal, že keď nejaký politik povie „mier a bezpečnosť“, začnete si navzájom posielať e-maily. A hovorí: “Nerobte to.” My sme tí, ktorí hovoria, kedy je to.

Dobre, dobre. Dovoľte mi, aby som prečítal verš 14, pretože si myslím, že sa to celkom dobre hodí. Hovorí: „Preto ja som ten, kto opäť urobí úžasné veci s týmto ľudom.“

Je to dobrá vec, ak Boh robí niečo úžasné? Chce ich priviesť, napraviť.  Nasledujete mužov. V skutočnosti nie sú mu oddaní. Môže to napraviť.

“So zázrakom za zázrakom, a múdrosť ich mudrcov zahynie a rozumnosť ich rozvážnych mužov bude skrytá.”

“Múdry a rozvážny otrok”.

Spomenul to niekoľkokrát, pričom sa odvolával na vedúci zbor ako na verného a rozvážneho otroka. Chválil sa, ako bola Strážna veža taká rozvážna, keď v roku 1986, keď OSN hovorila o mieri a bezpečnosti, nevyhlásila naplnenie mieru a bezpečnosti. Ale kde budú, keď sa Kristus vráti?

Hovoria, že už prišiel. Áno, potom bude ich múdrosť skrytá. Nebudú mať čo povedať. Dostali sa do kúta. Jehovov ľud viedli na slepú cestu. No, ide sa ďalej.

Pokračuje: „Ako prekrúcaš veci? Mal by byť hrnčiar považovaný za rovnakého ako hlina. A mal by ten, čo je vyrobený, povedať o jeho tvorcovi: on ma nestvoril. A to, čo je utvorené, hovorí o svojom pôvodcovi: neprejavuje žiadne pochopenie?”

Zatiaľ čo Pavol sa odvolával na toto proroctvo a aplikoval ho na kresťanov, že oni boli hlinou a Jehova je hrnčiar, vedúci zbor predstiera, že “nie”. My sme plne dospelí. Jehova nás netvárni. Nepotrebujeme už byť formovaní. Máme to už všetko vymyslené, sú múdri a verní otroci, a tak ďalej,a  tak ďalej.

No, nebudem ďalej pokračovať, čo som už obšírne napísal o knihe Izaiáš. Môžete si to pozrieť na mojej webovej stránke. Tiež som nedávno napísal otvorený list, bulletin, ktorý som poslal elektronicky. Mimochodom, posielam všetkým členom vedúceho zboru.

Bolo to len pred pár mesiacmi, keď…, počul som, že na ich výročnom stretnutí v októbri 2018 oznámili, že Rusko je kráľom severu. Tak som pripravil papier a rozoslal ho. Má veľa referencií (odvolávok).

Ak chcete poznať môj názor na identifikáciu kráľa severu a juhu, bude to vyžadovať určité duševné úsilie, niekoľko hodín čítania a štúdia a pokúsiť sa pochopiť dynamiku tejto vojny medzi Britským impériom a americkým systémom. Ale to je dynamika, ktorá hýbe svetom a vedie ho do ďalšej svetovej vojny.

Tak či tak, toto je ono!

Porozprávame sa neskôr.

———————