Denný Text na pondelok 17. mája 2021:

“Neste bremená jedni druhých.” – Galaťanom 6:2.

Mnohé zbory a jednotlivci si zasluhujú pochvalu, lebo robia všetko, čo môžu, aby pomáhali služobníkom celým časom pokračovať v službe. Povzbudzujú ich, aby v nej vytrvávali, poskytujú im materiálnu podporu alebo sa starajú o členov rodiny tých, ktorí slúžia ďaleko. Ak boli do vášho zboru pridelení služobníci celým časom, ktorí doteraz slúžili inde, neznamená to, že zlyhali v službe alebo urobili niečo zlé. Pomáhaj im, aby sa čo najskôr prispôsobili. Vrúcne ich privítaj a pochváľ ich za to, čo v službe robia, aj keď ich už obmedzujú zdravotné ťažkosti. Snaž sa s nimi lepšie zoznámiť. Čerpaj z ich bohatých vedomostí a skúseností. Tí, ktorí boli pridelení na iné miesto, budú možno potrebovať, aby si im pomohol s ubytovaním, dopravou, zamestnaním a inými nevyhnutnými vecami. w19.08 23 – 24 ods. 12 – 13

Tí, ktorí idú zvestovať písaním listov plnou rýchlosťou, môžu potrebovať finančnú pomoc. Tu v Spojených štátoch stojí jedna poštová známka 50 centov. Ak by teda priekopník poslal denne 40 listov, čo by mohol byť priemerný počet domov navštívených za starých čias, stálo by to poštovné 20 dolárov. Poštovné môže byť až 4 – 500 dolárov mesačne. Samozrejme, nejazdiť po území a nepiť dvojité latte v Starbucks zvestovateľom určite ušetrí nejaké peniaze. Je pre mňa neuveriteľné, že Strážna Veža chrlí tieto zatuchnuté denné texty, akoby SJ stále chodili do služby a schádzali sa v sále kráľovstva. V digitálnom veku by sa dalo očakávať, že organizácia, ktorá sa bude hrdiť používaním najnovších technológií na vydávanie duchovného jedla v pravý čas, urobí určité úpravy a ponúkne niečo relevantnejšie pre súčasnú situáciu. 

Predstierať, že je všetko tak, ako to bolo pred pandémiou, nie je zdravé. Dopriať si nereálnosť je vyložene nebezpečné. Môže to viesť k úplnému popretiu pravdy. U nás v Michigane sa veci dostávajú do normálu, aj keď štát mal jednu z najprísnejších výluk. (Minulý rok sme v tomto čase nesmeli nakupovať záhradné náradie, maľovať alebo dokonca štartovať rastliny alebo semená. Guvernér zjavne nechcel, aby ľudia robili vylepšenia domácnosti alebo pracovali vonku, keď mali byť zamknutí v dome s zatiahnuté okenice. Ľudia majú toho dosť. Niet pochýb o tom, preto som na niekom dvore uvidel politický znak, ktorý sa mi zasmial: MOJA VLÁDA JE IDIOT!)

Včera, čo bola nedeľa, som okolo obeda išiel autom okolo kostola. To, čo ma zaujalo, bolo parkovisko takmer plné – také plné ako každé parkovisko v sale Kráľovstva, ktoré som kedy videl za starých čias. Otočil som svoj pickup a išiel som dozadu na parkovisko kostola, aby som si urobil obrázok na svojom iPhone. Zúčastnení členovia odchádzali z budovy a niektorí už aj odišlili, keď som fotil. Všimol som si, že väčšina farníkov odchádzajúcich z kostola nemala na sebe ani masky. Len pre zaujímavosť som „vygooglil“ meno kostola, ktorý sa volá Betel. Tu sú na Twitteri. Zdá sa, že tento „Betel“ dáva ľuďom možnosť zúčastniť sa osobne alebo online. To sa zdá byť rozumné. Nech sa ľudia sami rozhodnú. Každý vie, že môže existovať malé riziko nákazy. Náš Betel by sa mohol niečo naučiť z prístupu iných náboženských organizácií. Ale ako asi viete, mám podozrenie, že sa deje ešte niečo iné, okrem toho, že VZ je opatrný ohľadom pandémie – ale niečo temnejšie! 

Je ironické, že vo svojej prezentácii v mesiaci Máj JW Broadcast sa poľutovali nad skutočnosťou, že ruské úrady zatvorili každú sálu Kráľovstva v Rusku! Ale čo v našich sálach Kráľovstva? Nikde na svete sa v sálach Kráľovstva nekonajú žiadne stretnutia. Aj keby to ruské orgány umožnili, VZ by neumožnilo spoločné stretnutia SJ ani v Rusku! Aké pokrytectvo! Zaujímalo by ma, či Vedúci Zbor niekedy povolí spoločnostiam SJ ísť na schôdzky alebo zaklopať na dvere alebo dokonca stáť na rohu ulice vedľa vozíka s časopismi. Možno aj sami zvestovatelia dúfajú, že už nie. Možno Jehova Boh aj tak ľudovo povedané opustil budovu. Čas nám ukáže!

Komentáre a otázky zasielajte na adresu: joelsky@tutanota.com