Študijný článok Strážnej veže na tretí januárový týždeň 2023 má názov: Nech ťa nič neoddeľuje od Jehovu . Písmnou témou sú Žalmy 31:14, „Dôverujem v teba, ó, Jehova“.
Toto je možno jeden z najzákernejších článkov, ktoré sa kedy v Strážnej veži objavili. V treťom odseku sa uvádza:
3) Diabol sa nás však snaží oddeliť od Jehovu, najmä keď čelíme ťažkostiam. Aká je jeho stratégia? Postupne sa snaží podkopať našu dôveru v Jehovu a jeho organizáciu. Jeho taktike však vieme odolať. Keď je naša viera pevná a naša dôvera v Jehovu neotrasiteľná, neopustíme svojho Boha a jeho organizáciu. — Prečítajte Žalm 31:13, 14 .
Naznačuje sa, že dôverovať Jehovovi a dôverovať Strážnej veži je to isté — že sa navzájom dopĺňajú. Je možné dôverovať Jehovovi a nedôverovať organizácii? Áno, samozrejme. Vezmite si ma ako príklad. Verím Jehovovi. Aspoň si myslím, že áno. Nedovolil som, aby ma mnohé zlé skutky a nečestnosti Strážnej veže podrazili alebo spôsobili, že budem hľadať chyby u Jehovu. Zdieľam živú nádej do budúcnosti – dokonca aj jasnú nebeskú nádej. Som otrokom Krista – aspoň sa o to snažím. A na rozdiel od toho, čo môže náhodný pozorovateľ dospieť k záveru, verím, že Strážna veža je Jehovova organizácia. Verím Strážnej veži? Nie, vôbec nie. Napriek tomu neodsudzujem ani nesúdim žiadneho jednotlivca.
Vyžaduje Boh, aby sme dôverovali organizácii? Vyššie uvedený odsek nariaďuje prečítať si Žalmy 31:13–14. Pre vaše pohodlie znie: „Počul som veľa zlých povestí; obklopuje ma hrôza. Keď sa zhromaždia ako jeden proti mne, plánujú vziať mi život. Ale verím v teba, ó, Jehova. Vyhlasujem: “Ty si môj Boh.”
Inšpirovaný žalm možno skutočne pripísať Ježišovi počas jeho utrpenia. V skutočnosti jedna z posledných vecí, ktoré Ježiš povedal, keď naposledy vydýchol, bola: „do tvojej ruky zverujem svojho ducha“, čo je priamy citát z piateho verša. V tej chvíli bol Ježiš sám. Dokonca aj jeho apoštoli ho opustili. Jehovova organizácia bola v tom čase židovským systémom sústredeným okolo chrámu v Jeruzaleme. Bolo to vedenie Jehovovej pozemskej organizácie, ktoré prenasledovalo Ježiša a sprisahalo sa s Rimanmi, aby Krista usmrtili. Pokryteckí Židia plánovali vziať Ježišovi život. A boli úspešní – do určitej miery. Ježiš veril, že jeho Boh mu nedovolí zostať v hrobe. A jeho dôvera v Boha bola odmenená. Je z toho pre nás poučenie.
V prvej časti piateho odseku sa uvádza:
5) Občas čelíme ťažkostiam — ako odpor rodiny alebo strata zamestnania. Ako by takéto ťažkosti mohli podkopať našu dôveru v Jehovovu organizáciu a odlúčiť nás od neho? Keď dlhodobo znášame nepriazeň osudu, môžeme sa cítiť beznádejne a skľúčene. Satan využíva takéto príležitosti a snaží sa, aby sme pochybovali o Jehovovej láske k nám. Diabol chce, aby sme sa pýtali, či je za naše utrpenie zodpovedný Jehova alebo jeho organizácia.
Diabol je oveľa prefíkanejší a zákernejší, ako si možno uvedomujete. Aj keď je pravda , že sa pokúša otráviť našu myseľ proti pravde, má tiež v úmysle zviesť nás k modlárstvu. Chytro to robí tak, že podnecuje ľudí, aby povýšili organizáciu na miesto Boha. Len v tomto krátkom článku som napočítal asi tucet zmienok o organizácii a „Jehovovej organizácii“ a ani jednu zmienku o Ježišovi Kristovi. Je na tom niečo veľmi zlé. Ale je ľahké vidieť, koľkí sa potkýnajú a budú sa navzájom nenávidieť a zradiť, ako to Ježiš predpovedal. Pre tých, ktorí sú tak dôkladne indoktrinovaní neodlúčiteľnosťou Jehovu a organizácie, to bude zrejme neprekonateľný kameň úrazu, keď sa systém zrúti. Vskutku, beda tým, ktorí túžia po Jehovovom dni!
Neuveriteľne, bez náznaku skromnosti alebo čestnosti, piaty odsek naznačuje, že Jehovova organizácia nemôže byť zodpovedná za utrpenie nikoho. Ako vieme, za posledné desaťročia došlo v Jehovovej organizácii k tisíckam prípadov sexuálneho zneužívania detí. V mnohých prípadoch právne oddelenie Strážnej veže spútalo starších a nariadilo im, aby neinformovali orgány činné v trestnom konaní. Toto sú fakty a kto tvrdí opak, je klamár. Starší sa dokonca obetiam zneužívania vyhrážali vylúčením, ak sa odvážia odhaliť zločiny, ktoré boli na nich spáchané.
Takže otázka, ktorú by všetci Jehovovi svedkovia mali zvážiť, keď sa diskutuje o piatom odseku, je, či by mali dôverovať organizácii, ktorá nenesie žiadnu zodpovednosť za bezpečnosť a blaho detí, a na súde uvádza, že starší nemajú žiadnu zvereneckú zodpovednosť za ochranu detí pred predátormi. a dokonca si berie právo menovať starších, ktorí sú známymi zneužívateľmi detí.
Potom je tu vakcína. Vedúci zbor najprv povedal, že ide o osobné lekárske rozhodnutie, čo, samozrejme, je. Tým to ale neskončilo. V priebehu leta 2021 začala vedúca rada prostredníctvom série aktualizácií na JW Broadcast energickú kampaň na propagáciu injekcií a dokonca pohrozila starším represáliami, ak budú hovoriť proti nie príliš rafinovanému očkovaciemu mandátu Strážnej veže.
Teraz prichádzajú výsledky lekárskej rady riadiaceho orgánu. Po prvé, vakcíny sa ukázali ako úplne neúčinné pri prevencii infekcie alebo prenosu. Väčšina z tých, ktorí sú prijatí do nemocníc s Covidom, bola zaočkovaná. Opäť sú to fakty a každý, kto tvrdí opak, je buď žalostne ignorant alebo klamár. Len v tomto ohľade by sa mala vážne zvážiť otázka slepého dôverovania lekárskej rade vedúceho zboru. Ale je to horšie, oveľa horšie ako odporúčanie neúčinnéholiečbe. Teraz, keď bol neznámy počet Jehovových svedkov zasiahnutý reakciami na bodnutia a niektorí dokonca podľahli náhlej smrti, otázkou naozaj je, prečo vedenie Strážnej veže vyžaduje, aby sme im dôverovali, keď sa ukázali ako zradní a dôslední. nedôveryhodný? ( Kliknutím sem zobrazíte zoznam článkov a videí na tému reakcie vedúceho zboru na pandémiu.)
8) Prostredníctvom médií a sociálnych sietí naši nepriatelia šíria lži alebo dezinformácie o zodpovedných bratoch v Jehovovej organizácii. ( Žalm 31:13 ) Niektorí bratia boli zatknutí a obvinení zo zločincov. Kresťania v prvom storočí čelili podobnej situácii, keď bol neprávom obvinený a zatknutý apoštol Pavol. Ako reagovali?
Predpokladám, že vedúci zbor má na mysli zatknutie dvoch starších v Illinois v roku 2022 , ktorých následne Jehovov minister – inak známy ako nadriadená autorita – uznal vinnými za to, že nenahlásili zločiny spáchané na dieťati. Je poľutovaniahodné, že civilné orgány nie sú agresívnejšie. Tisíce starších by mali čeliť právnym následkom za slepé presadzovanie skazenej politiky Strážnej veže.
Posledná veta v odseku deväť uvádza:
Kiež sa nikdy nestaneme ako tí, ktorí opustili Pavla v čase jeho núdze! Čo by sme mali mať na pamäti, keď sú zodpovední bratia prenasledovaní?
Ako sa vedúci zbor opovažuje naznačiť, že zatknutie týchto dvoch starších — ktorí nepochybne plnili príkazy Jehovovej organizácie — je prenasledovanie a je porovnateľné s Pavlovým zatknutím a uväznením! Pavol by s najväčšou istotou odovzdal obťažovateľov detí a ich ochrancov Satanovi. Hanba Jehovovým svedkom, že prehltli túto pochúťku a vychvaľovali ju ako výživnú duchovnú potravu.
V závere článku nás uisťuje, že Jehova nás nikdy neopustí. Naznačuje sa a inde sa dokonca výslovne uvádza, že Jehovova organizácia, ktorá je v tomto bode synonymom Biblickej a traktátnej spoločnosti Strážna veža, tu bude vždy. Toto je v skutočnosti veľká lož. Je to diablova pasca, ktorá sa určite vrhne, keď sa začne deň Ježiša Krista.
Aj keď Strážna veža slúžila Kristovmu poslaniu kázať dobré posolstvo, podobne ako židovský systém uctievania v prvom storočí, Jehovova organizácia sa stane zastaranou a Kristus už nebude ďalej používať vydavateľstvo Biblie a brožúr, keď príde čas konca začína. Irónia irónie, hoci sa Strážna veža chváli tým, že je jediným spojením s Jehovom, bude v budúcnosti predstavovať najväčšiu prekážku pre našu spásu.
Je biblické tvrdiť, že Boh nikdy neopustí svoj ľud? Nie. O pravej organizácii, zhromaždení prvorodených, Kristovej nevesty, Biblia hovorí: „Lebo Jehova ťa povolal, akoby si bola opustená manželka a ubolená v zármutku, ako žena, ktorá sa vydala v mladosti a potom bola zavrhnutá, “ hovorí váš Boh. „Na krátky okamih som ťa opustil, ale s veľkým milosrdenstvom ťa zhromaždím späť. V záplave rozhorčenia som pred tebou na chvíľu skryl svoju tvár, ale s večnou vernou láskou sa nad tebou zmilujem,“ hovorí tvoj Výkupca, Jehova. — Izaiáš 54:6–8
Kedy nastane ten krátky okamih, keď Boh opustí svoju organizáciu a skryje svoju tvár? Počas veľkého súženia. Potom proroctvo skutočne nadobudne platnosť: „Neverte svojmu spoločníkovi ani neverte blízkemu priateľovi. Stráž si, čo hovoríš tomu, kto leží v tvojom objatí. Lebo syn pohŕda otcom, dcéra sa vzbúri proti svojej matke a nevesta je proti svojej svokre; nepriatelia človeka sú muži jeho domácnosti. Ale pokiaľ ide o mňa, budem stále dávať pozor na Jehovu. Ukážem postoj čakania na Boha mojej spásy. Môj Boh ma vyslyší. Neraduj sa nado mnou, môj nepriateľ. Hoci som padol, vstanem; hoci bývam v tme, Jehova bude mojím svetlom.“ — Micheáš 7:5–8
Komentáre a otázky zasielajte na adresu: joelsky@tutanota.com