Denný Text na stredu 12. mája 2021:

“Podriaďujte sa starším mužom. Všetci sa k sebe správajte pokorne, lebo Boh sa stavia proti pyšným.” – 1. Petra 5:5.

Je dôležité, aby sme vždy rešpektovali pokyny. Keď sa budeme riadiť pokynmi, ktoré dostávame od dôveryhodných bratov, ktorí boli poverení, aby nás viedli, vyhneme sa problémom. Uveďme si príklad. V jednej krajine, kde je naša činnosť zakázaná, dali vymenovaní bratia pokyn, že zvestovatelia nemajú v službe ponúkať ľuďom tlačené publikácie. Ale jeden priekopník si robil po svojom a rozdával ľuďom publikácie. K čomu to viedlo? Krátko po službe ho spolu s ďalšími bratmi a sestrami vzala polícia na výsluch. Úrady ich zjavne sledovali a publikácie, ktoré ľudia dostali, zhabali. Čo sa z toho učíme? Musíme sa riadiť pokynmi, aj keď s nimi nesúhlasíme. Keď spolupracujeme s bratmi, ktorých Jehova ustanovil, aby nás viedli, vždy nás odmení. (Hebr. 13:7, 17) w19.07 12 ods. 17

Čo je také zlé na tom, keď vás vypočúva polícia? Prečo sa Jehovovi svedkovia stali tak plachými a ustráchanými? Náhodou som poznal sestru, ktorá žila v Quebecu ešte v 50. rokoch, keď katolícky premiér Duplessis sľúbil, že z provincie vyvezie Jehovových svedkov. Prenasledovanie bolo intenzívne. Nebojácna priekopnícka sestra povedala, že si vždy brala so sebou zubnú kefku, keď ráno šla do služby, pretože vždy očakávala zatknutie a noc vo väzení. Časy sa určite zmenili! Mimochodom, sestrou bola Grace Sandersonová, kanadská matka Marka Sandersona z vedúceho orgánu. Byť v podriadenosti je Božia cesta. Je vhodné, aby deti podliehali rodičom a učiteľom. Manželkám sa radí, aby sa podriaďovali svojim manželom. Očakáva sa, že občania sa budú podriaďovať vládnym orgánom. A členovia skupiny by mali byť podriadení tým, ktorí sa ujali vedenia. 

Ale podrobenie sa blížnym je relatívne. Napríklad skutoční kresťania sa vždy vzpierali autorite, pokiaľ ide o to, aby bol Boh na prvom mieste. Neočakáva sa, že sa manželky podriaďujú ich týrajúcim manželom. Už chápete? A keď sú dôveryhodní, zodpovední bratia, ktorí sa kedysi ujímali vedenia, sa už neujímajú vedenia kresťanov, nie sú povinní im byť podrobení. Mali by ovce poslušne postupovať podľa pokynov pastiera na bitúnok? Od samého začiatku Strážna Veža vždy nabádala kresťanov, aby horlili o kázaní a učení iných. Od druhej svetovej vojny Gilead vyprodukoval veľa misionárov, ktorí cestovali do štyroch kútov Zeme. Ale už to nie je tak! 

Týždenné spoločné stretnutia sa vždy považovali za životne dôležitú činnosť – za slávnostnú povinnosť každého oddaného kresťana. Za posledné polstoročie vybudovali Jehovovi svedkovia tisíce sál Kráľovstva po celom svete. Postavené boli aj obrovské montážne haly. Ale za posledných 15 mesiacov bola každá sála Kráľovstva a sála zhromaždenia zatvorená. A verejná služba, o ktorej sú svedkovia Jehovovi známi, už neexistuje. Tí starší muži, ktorí sa predtým ujímali vedenia, sa už viac nevenujú verejnej službe. Hovoria, že je to príliš nebezpečné – dokonca bláznivé, aby sme sa odvážili vyjsť na ulicu! A nariadili všetkým kresťanom, aby zastavili svoje verejné kázanie. Svedkovia nesmú ani navštíviť záujemcu v jeho domácnosti, ani stáť na rohu ulice a ponúkať okoloidúcim literatúru. Osobné spoločné stretnutia sú prísne zakázané! 

Niet pochýb o tom, že pandémia bola propagovaná z politických dôvodov a využívaná na účely sociálneho inžinierstva. Médiá sa pričinili o zosilnenie teroru. Kampaň bola všeobecne úspešná! Keď sa prvýkrát začala pandémia, povedali nám, že na spomalenie šírenia je na niekoľko týždňov potrebné uzamknutie. To sa mi zdalo rozumné. Ibaže dva týždne sa stali viac ako rokom! V Kalifornii sa stal príbeh jedného chlapíka, ktorý pádloval do obrovského Pacifiku, aby zachytil vlnu na svojej surfovej doske. Na pláži nebol nikto a ani ďalší surferi. Iba chlap plávajúci na Božom veľkom modrom mori. Vonku na slnku dýchať morský vzduch je asi to najzdravšie, čo človek môže urobiť. Potom sa z ničoho nič objavil čln pobrežnej stráže a surfera zatkli. Evidentne nemal na sebe masku. Toto je druh tyranie tupej sily, ktorá je za uzamknutím. Nejde o spomalenie šírenia nejakého nezastaviteľného mikróbu.

Druhý deň som sa vybral na prechádzku do verejného parku. Na hojdačke nebol nikto okrem dvoch mladých rodičov a batoľaťa. Všetci mali masky – vrátane dieťaťa. Aké je to šialené? Je znepokojujúce, ako ľahko sú ľudia manipulovaní strachom – v tomto prípade neopodstatneným strachom. Pobyt na čerstvom vzduchu a slnečných lúčoch nepredstavuje vôbec žiadne zdravotné riziko. Nula. Ultrafialové svetlo zo slnka je najsilnejším dezinfekčným prostriedkom, aký existuje! Zero Hedge uverejnil druhý deň článok s odvolaním sa na New York Times, jedného z hlavných propagandistických hrdinov CIA, ktorý by som mohol dodať, ktorý bol skutočne čistý a pripustil, že neexistuje dôkaz, že čo i len jeden prípad Covida bol prenesený vonku na otvorenom priestranstve na čerstvom vzduchu.

Popremýšľajte o tom! Nechajte to si to vsiaknuť do srdca a do pamäte! Strážna Veža nariadila spoločnostiam svedkov Jehovových zostať mimo ulicu a verejných miest, zjavne na základe informácií pochádzajúcich od „odborníkov“ zo Svetovej zdravotníckej organizácie OSN a CDC, ktoré, ako sa ukázalo, nemajú vedecký ani faktický základ! Tvrdenie Strážnej Veže, že zachraňujú životy pobytom v interiéroch, je asi také zlé, ako si to len môžete predstaviť. Očakáva Jehova Boh, že sa budeš riadiť pokynmi Strážnej Veže, keď sú v otvorenom protirečení slovám Ježiša Krista?

Komentáre a otázky zasielajte na adresu: joelsky@tutanota.com