Očividne ide o každoročnú udalosť, ktorú si vyžaduje skutočnosť, že Strážna veža každoročne o tomto čase posiela zástupcov na výročnú konferenciu o hedžových fondoch, a preto som nútený zverejniť ich neslušné záležitosti. (Bohužiaľ, webová stránka so zoznamom Strážnej Veže už nie je online.) Čo je však zlé na tom, že Strážna Veža investuje do hedžových fondov? Po prvé, spoločnosť je organizáciou oslobodenou od daní na základe predpokladu, že ide o neziskovú inštitúciu. (Nemýľte si s jej neprorockým statusom) Je však vôbec etické, aby nezisková organizácia fungovala ako hedžový fond alebo investovala do hedžových fondov s cieľom dosiahnuť maximálny zisk ? Je to prinajmenšom otázne a môže dokonca porušovať pravidlá, ktorými sa riadia organizácie oslobodené od daní. V konečnom dôsledku môže byť ich nenásytnosť ich záhubou, keďže nie je vylúčené, že práve z tohto dôvodu môžu v určitom okamihu stratiť štatút oslobodenia od daní!

Ale nie je to len tak. Všetko, čo Strážna Veža teraz robí, robí buď preto, aby ušetrila peniaze, alebo aby zarobila. Napríklad niektoré montážne haly evidentne nainštalovali bankomaty, aby Jehovovi svedkovia mohli darovať peniaze priamo zo svojich bankových účtov. Zjavne krabičky na dary pri každom východe jednoducho nestačili. (Pamätajte, že Ježiš sa rozhorčil kvôli prítomnosti peňazomencov v chráme jeho Otca.) Na druhej strane som si všimol, že tento rok Strážna Veža požiadala Jehovových svedkov (aspoň vo Francúzsku), aby vytlačili kópie programu zjazdu z internetu, aby spoločnosť ušetrila náklady na tlač. Zjavne to znamená, že podľa ich názoru je plytvanie peniazmi poskytovať programy pre tých, ktorí sa zúčastňujú na ich zjazdoch, a že peniaze by sa mohli múdrejšie rozdeľovať uzatváraním miliónových stávok s najvyššími hráčmi v globálnom finančnom kasíne. Sofistikovaní páni peňazí Spoločnosti SV spôsobujú, že fiasko so Zázračnou pšenicou zakladateľa organizácie sa v porovnaní s tým zdá amatérske.

V posledných rokoch Strážna Veža vymyslela všetky druhy schém, ako udržať peniaze prúdiace do pokladníc ich kráľovstva. Napríklad každý rok okolo konca daňového roka Strážna Veža na svojej službe Kráľovstva propaguje peniaze a apeluje na Jehovových svedkov, aby darovali daňovo uznateľné dary – ako keby láska k Bohu nebola dostatočnou motiváciou na darovanie! V nedávnom časopise Prebuďte sa! V článku odhaľujúcom populárne názory na „súdný deň“ spoločnosť náhodne odmietla myšlienku globálneho finančného kolapsu. Niet divu, že ich Jehova nazýva „hlúpymi prorokmi“. Podľa nevlastného brata Jekuba Ježiša Krista ohnivé posledné dni tohto systému spália bohatstvo, ktoré si kresťania predstavujú. Učeník Jekub (nevlastný brat Ježiša Krista) napísal:

“Počúvajte, vy bohatí, plačte a nariekajte nad pohromami, ktoré na vás prichádzajú. Vaše bohatstvo zhnilo a vaše šaty zožrali mole. Vaše zlato a striebro zhrdzavelo a tá hrdza bude svedčiť proti vám a zožerie vaše telo. To, čo ste si nahromadili, bude v posledných dňoch ako oheň. Počúvajte! Mzda, ktorú ste odopreli robotníkom, čo vám žali polia, kričí a volanie žencov o pomoc doľahlo do uší Jehovu vojsk. Žili ste na zemi v prepychu a oddávali ste sa pôžitkom. Vykŕmili ste si srdce na deň zabíjania. Odsúdili ste spravodlivého a zavraždili ste ho. Nestavia sa proti vám?”Jakub 5:1-6.

Len nedávno Spoločnosť oznámila svoj zámer preraziť na tom, čo bude určite luxusné nové sídlo – financované predajom vysoko cenených nehnuteľností v Brooklyne, ktoré majú byť postavené s pomocou neplatených dobrovoľníkov. Vedenie Jehovových svedkov skutočne vykrmilo svoje srdcia na deň zabíjania. A keď príde deň kolapsu, všetky zástupy, ktoré financovali a podporovali Bétel a ktoré od Vedúceho Zboru očakávajú duchovné vedenie, budú chýbať – ako keby boli pracovníci, ktorým bola odopretá mzda! Proroctvo Sofoniáša sa vyrovnáva Jakubovmu, pretože ide o výpoveď od neverných kňazov oslavovať na oltári Jehovovom, tí, ktorí sú “vážení striebro,” predpovedá, že: Ani ich striebro, ani ich zlato ich nezachráni v deň Jehovovho hnevu. Plamene jeho hnevu pohltia celú zem, lebo zničí všetkých obyvateľov zeme a ich koniec bude hrozný.“Sofoniáš 1:18.

_____________________________________

PÔVODNÝ VSTUP

Pred niekoľkými týždňami som si všimol, že Spoločnosť Strážna Veža vymyslela nový systém zvyšovania peňažných darov! Plánom je žobrať a požičiavať si peniaze z každého jednotlivého zborového účtu, o ktorom sa domnievajú, že presahuje skutočné výdavky zboru. Napoly som vtedy zo žartu odpovedal na tému, že Strážna Veža sa stala hedžovým fondom. No, ako sa ukázalo, tým sa do značnej miery aj stali! Organizácia s názvom Hedge Fund Intelligence – Global Review organizuje každoročné pow-wow v Londýne pre všetky veľké banky a manažérov hedžových fondov a na zozname zo septembra 2010 nie je nikto iný ako Spoločnosť Strážna Veža! Samozrejme, ich samotná účasť na stretnutí hedžového fondu sama osebe nedokazuje, že Strážna Veža sa stala hedžovým fondom. Ale v spojení s ich plánom získať viac peňazí od kongregácií a predajom cenného majetku v Brooklyne to určite vyzerá, ako keby sa pokúšali získať obrovské množstvo peňazí, aby mohli hrať na globálnych trhoch!

Strážna Veža sa už zrejme neuspokojuje s parkovaním svojich peňazí v banke alebo na nudných účtoch peňažného trhu alebo vkladových certifikátoch. Zabudnite na 3% úrok. Je to len na zívanie. Peňažní manažéri Bételu zjavne idú po veľkých peniazoch! Teraz sa obtierajú o titánov globálneho finančného systému Londýn/Wall Street. Samozrejme, žiadny hedžový fond nepoužíva len vlastné peniaze svojich klientov. Finančný systém je o páke a páka sa získava požičiavaním peňazí. Je dosť pravdepodobné, že Strážna Veža tiež využila svoje pozície, nech už sú akékoľvek. Môže sa dokonca stať, že Strážna Veža použila ich cenné portfólio nehnuteľností v Brooklyne ako záruku na požičanie miliónov alebo dokonca miliárd. Nemám na to žiadny dôkaz, ale nikdy som nepočul o hedžovom fonde, ktorý by si nepožičiaval, aby využil svoje pozície. Nie je vôbec nezvyčajné, že trhové stávky sú využívané 10 – 1. To znamená, že ak hráč na trhu vsadí sto miliónov, môže si požičať desaťnásobok až miliardu. Niektoré pozície sú využívané takmer 1 až 100!

Hedžové fondy fungujú na základe mentality stáda. Hedžové fondy sa hromadia do technologických akcií. Bum! Nafúknu bublinu a zbohatnú, zatiaľ čo oneskorenci a prisluhovači sa popália. Hedžové fondy sa hromadia do cenných papierov krytých hypotékou. Bum! vybuchnú veľkú bublinu, zarobia 20 % na svojich stávkach, splatia svoje pôžičky a stiahnu, takže hlupáci budú držať bezcenné bankovky. Môžu dokonca otočiť a shortovať trh, do ktorého predtým pomohli natlačiť stádo, a tak zarobiť peniaze na fáze kolapsu bubliny. Hedžové fondy vsádzajú miliardy na komodity, čo je posledná veľká vec; čím sa zvyšujú ceny všetkých životných potrieb, od ropy až po vzácne potraviny, čo v podstate núti milióny na spodnom konci ekonomiky takmer hladovať.

Aj keď je pochybné, že Strážna Veža je v skutočnosti registrovaná ako nezávislý hedžový fond a nemusí dokonca priamo uzatvárať stávky. Pravdepodobnejšie je, že vkladajú peniaze do skutočných hedžových fondov a snažia sa naučiť, ako systém pracuje! V oboch prípadoch Strážna Veža vedome hrá rolu v chamtivom, nenásytnom systéme, ktorý tiež pokrytecky odsudzuje a ktorý bezcitne ženie stovky miliónov ľudí, dokonca aj Jehovových svedkov v treťom svete, do chudoby a biedy. A ako sme nedávno videli, keď veľké banky robia zlé stávky, potom majú politický vplyv na oklamanie politikov, aby daňoví poplatníci pokryli ich straty. Vedenie Strážnej Veže Inc sa teraz otvorene vrhá do svojho osudu s najznámejšími pirátskymi gangmi britského imperiálneho peňažného systému, evidentne dúfajúc, že ​​sa podelia o lúpež.

Jedna poznámka o hedžových fondoch: Tisíce hedžových fondov sú registrované na britských pobrežných ostrovoch, ako sú Kajmanské ostrovy, Britské Panenské ostrovy a Ostrov Mann. Dôvodom je, že sa ocitli mimo dosahu národných vlád. Hedžové fondy a banky sú všeobecne známe ako zariadenia na pranie špinavých peňazí pre všetky druhy operácií so špinavými peniazmi, predovšetkým s drogami a nelegálnym predajom zbraní. Banky a hedžové fondy preperú v mene spoločnosti Dope nc. ročne približne jeden bilión dolárov. Je možné, že ak Strážna Veža vkladá milióny do veľkých offshore hedžových fondov, zdieľajú spoločný fond s drogovými kráľmi a obchodníkmi so zbraňami. (EIR on Dope Inc)

15-Leonhardt-popup-v4Zaujímavé je, že New York Times časopis práve zverejnil článok o relatívnom priemernom príjme rôznych náboženských skupín. Svedkovia Jehovovi boli predposlední, iba o stupienok nad chudobnejšími päťdesiatnikmi. Je to v nemalej miere spôsobené tým, že Strážna Veža silne odrádzala Jehovových svedkov od získania vyššieho vzdelania. Spoločnosť tiež bežne karhá a odsudzuje Jehovových svedkov za to, že sa zapájali do plánov rýchleho zbohatnutia. Bétel sa však nehanbí presvedčiť Jehovových svedkov, aby dali svoj ťažko zarobený príjem Spoločnosti Strážna Veža na financovanie ich riskantného plánu zarábania peňazí, samozrejme, všetko pre Kráľovstvo!

Medzitým sa hovorí, že Strážna Veža má v úmysle postaviť rozsiahly nový komplex ústredia v štáte New York. Naozaj jazdia na vláčiku. Využívajú Svedkov Jehovových na bezplatnú prácu a využívajú svoj neziskový štatút oslobodený od daní, aby sa vyhli daniam, pričom hrajú vysoký poker s hotovosťou, ktorú získajú, rovnako ako chlapci z Wall Street. Banksteri by mali Strážnej Veži naozaj závidieť. Koniec koncov, banky musia platiť obrovské platy a provízie svojim deťom z derivátov. Strážna Veža práve posiela niekoľko dobrovoľníkov do Londýna, aby sa naučili hrať hru, a pracujú bez provízie! Naozaj si vykrmili srdcia na deň zabitia.

Ako som už obšírne písal, Strážna Veža sa vo veľkom zrúti ako rozsudok od Jehovu Boha! Je možné, že Bételovi múdri muži môžu skončiť na nesprávnom konci veľkej stávky a zbankrotovať Strážnu Vežu. Koniec koncov, mnohé hedžové fondy, penzijné fondy a samosprávy, ktoré si mysleli, že sú dostatočne sofistikované na to, aby sa mohli hrať s derivátmi, prišli o miliardy. Pozrite sa, čo sa stalo investičnej banke, Bear Stearns. Zaplávajte si so žralokmi a pravdepodobne vás zožerú!

Komentáre a otázky zasielajte na adresu: joelsky@tutanota.com