Väčšina ľudí predpokladá, že svet bude pokračovať tak, ako to bolo po všetky tieto tisíce rokov. Je to všetko zabudované do myslenia každého. Dokonca aj predpovedači záhub, rovnako ako fanatici klimatických zmien, ktorí tvrdia, že planéta bude v nasledujúcich niekoľkých rokoch zaplavená stúpajúcimi morami, keď sa všetky ľadovce topia, vďaka ich úsiliu o dosiahnutie zmeny očakávajú, že život bude pokračovať ako dodnes. Neočakávam však, že veci budú pokračovať rovnakým spôsobom ako zvyčajne. Prichádza deň. Deň zúčtovania! Je pravda, že už prišiel dlho a zdá sa, že bol oneskorený. Písmo dokonca pripúšťa samotnú skutočnosť: Lebo videnie sa splní v určenom čase, náhli sa k svojmu koncu a nesklame. Aj keby sa zdržalo, čakaj naň! Lebo sa určite splní, neoneskorí sa!” – Habakuk 2:3.

Žiaľ, vízia Habakkuka je proroctvo, ktorému Jehovovi svedkovia nerozumejú. Nikto to nerozumie. Písmo samo o sebe predpovedá, že sa tomu nebude veriť, lebo sa to bude zdať  neuveriteľné! V liste Habakkuka 1: 5 Jehova hovorí: “Pozrite sa na národy a dávajte pozor! Hľaďte v údive a žasnite, lebo za vašich dní sa stane niečo, čomu neuveríte, aj keby vám o tom povedali (do detailov).” Vízia Habakkuka súvisí so vzkriesením nemilosrdného Chaldeana a jeho pridelením ako trestného agenta na vykonanie Jehovových rozsudkov – genocídy a drancovania v globálnom meradle. Nič také sa nikdy nestalo. Je ľahko vylúčená ako divoká konšpiračná teória. (Viac o Habakkukovi )

Aby bolo jasné, Boh nespôsobuje genocídu. Môže však dovoliť zlým mužom, aby uspeli v spáchaní svojich zlých schém, ak mu to vyhovuje. Ak existuje genocídny zámer, zvážte ‘riešenie zmeny klímy’. Aj keď sa prezentuje ako kampaň zameraná na mládež, ktorej cieľom je zachrániť životné prostredie pre budúce generácie, bankári tohto hnutia odhalili svoj úmysel uvoľniť úver priemyselným odvetviam na báze ropy. Zdá sa, že naivní environmentalisti si neuvedomujú, že celý systém beží na fosílnych palivách – predovšetkým na výrobe a distribúcií potravín. Ak zámerné prerušenie financovania priemyselných odvetví, ktoré vyrábajú hnojivá, dieselové traktory a dokonca aj samotných poľnohospodárov, nie je genocídne, čo je? 

Pokiaľ ide o národy, v posledných rokoch sa pozornosť sústredila na niekoľko vecí. Jednou je niečo ako ‘hlboký stav’ (deep state). Odhaľuje svoju skrytú tvár. Začínajúc prezidentskou kampaňou agentov Donalda Trumpa v rámci americkej a britskej spravodajskej služby, ktorá bola výsledkom spolupráce, vznikla komplikovaná lož, že Trump bol ruským agentom (majetkom). Takzvané mainstreamové médiá sa tiež zradili ako odbytiská pre takú hlbokú štátnu propagandu a dezinformácie. Medzitým sa štát dozoru stal hlboko zakorenený do samotnej štruktúry spoločnosti a nedá sa odstrániť.

Zatiaľ čo štátny prevrat maskovaný ako obžaloba prezidenta nemusí byť úspešný v tom, že ho zbaví funkcie, ruskomorská hystéria, ktorú v Londýne zladil hlboký štát, podarilo sa mu zabrániť, aby Trump normalizoval vzťahy s Ruskom, čo bolo jeho deklarovaným zámerom. Ako povedal prezident vo svojej kampani, „čo je také zlé na mierových vzťahoch medzi jadrovými superveľmocami?“ Zdá sa, že veľa. Po druhé, hlboký štát a ich náustky médií spolu s radikálnymi akademikmi spustili schému rozdelenia Američanov na extrémne pravicové a ľavicové tábory. Pódium je pripravené na občiansku vojnu – čaká sa len na to, až iskra zapáli horenie.

Proces ovplyvňujú dva základné faktory. Konkurz londýnskeho finančného systému a Číny. Predovšetkým je bankrot tzv. Transatlantického finančného systému. Od havárie v roku 2008 centrálne banky podporovali systém extrémnymi opatreniami. Popri počiatočnej výpomoci desiatok biliónov od tej doby centrálne banky v zásade prevzali trhy s akciami a dlhopismi a čerpali v biliónoch bilióny do toho, čo sa nazývalo „bublinou všetkého“.To znamená, že v budúcnosti už nebude možné viac pomáhať. Úrokové sadzby sú už vynulované a dokonca záporné. V posledných niekoľkých mesiacoch musel Federálny rezervný systém zablokovať bankový systém tak, že každý deň vstrekoval desiatky miliárd dolárov na trh Repo, niekedy cez 100 000 000 000 dolárov, len aby systém nezmrzol.

Keďže Federálny rezervný systém a ECB uplatňujú takmer úplné vlastníctvo nad hospodárskym a finančným systémom, celý Šebang sa môže bez varovania presadiť. V určitom okamihu sa to určite stane. Pravda, nikto nevie deň alebo hodinu, ale už je neskoro. Rozpad peňažnej ríše v Londýne-Wall Street bude koniec systému národného štátu. To bol zámer Ríše po celú dobu. Peniaze – alebo skôr dlh, ktorý predstavuje – sú iba prostriedkom na dosiahnutie cieľa. Chaldejský štát tým, že podnietil národy, spoločnosti a domácnosti, aby sa zapájali s lacnými peniazmi, dlhmi, už vytvoril prostriedky na zotročenie sveta. Zamyslite sa nad „zabránením prístupu“ a máte predstavu o tom, čo sa stane najväčšiemu národu, ktorý kedy existoval, a ktoré má tiež pomyselné rozlíšenie, že je najväčším dlžníkom v histórii sveta. 

Súčasná čínska cesta Belt-One v súčasnosti revolucionizuje svet. Ako demonštráciu úspechu tejto novej čínskej revolúcie uviedol Xi Jinping, že má v úmysle úplne odstrániť chudobu v Číne počas roku 2020 . Viac ako pol miliardy Číňanov už bolo povýšených na slušnú životnú úroveň. A teraz sa ten istý program realizuje v južnej Ázii a Afrike- v priebehu storočí nadvlády európskych majstrov bránili skutočnému rozvoju. Na rozdiel od toho, v Amerike a Európe je také ochudobnenie tiež zjavné. Stále viac a viac krajín sa prebúdza k faktu, že angloamerický systém je skľučujúci, degenerovaný a umierajúci. Môžeme si však byť istí jednou vecou. Impérium nedovolí, aby zvíťazila nad nimi čínskou nadvláda. Taká je povaha ‘divého zvieraťa’!

Rok 2020 bude určite rozhodujúcim rokom. Je to volebný rok v USA a vládnuci páni dali jasne najavo, že Donaldovi Trumpovi sa nesmie povoliť ďalší termín. Problém je, že POTUS má obrovskú moc. Očakáva sa, že generálny prokurátor Spojených štátov začne v štátnom prevrate trestné obvinenia vedúcich osobností, čím dôjde k zúčtovaniu víťazov. Je možné, že globalizisti sa tak zúfalo snažia zabrániť Trumpovi vyhrať znovuzvolenie, že sa budú cítiť nútení odpáliť finančnú krízu do novembra, aby zničili jeho predsedníctvo. Potenciál pre takúto vec jednoznačne existuje. Aj keď nie je možné podrobne predvídať presne to, čo a ako sa to prejaví v najbližších dňoch, bude to určite búrlivý rok. Hodiť do toho Brexit a ľubovoľný počet geopolitických hotspotov na celom svete, so starostlivo nastavenými spúšťačmi, je ťažké si predstaviť niečo, čo sa nerozbije.

Strážna Veža je poznamenaná tou myšlienkou, že proroctvo nie je možné pochopiť, kým nie je naplnené, čo je vskutku rozpačité priznanie, že im chýba predvídavosť. Možno však tento rok prinesie astigmatickým vizionárom určitú jasnosť. Možno budú mať v budúcom roku svoju víziu opravenú na spätný pohľad do roku 2020? Nakoniec, keď príde Jehova do Egypta za rýchlom oblaku, nebude možné to ignorovať!