JW.org zverejnil koncoročný bannerový článok, v ktorom vyhlásil, že rok 2022 bol rokom nepokojov. A, samozrejme, podnadpis kladie strhujúcu otázku: Čo hovorí Biblia? 

Zdá sa, že existuje kategória článkov, ktorá sa nazýva „držať sa v pozore“. Je však zvláštne, že všetko, o čom sa v krátkom článku zmieňuje, sa už údajne splnilo biblické proroctvo. Čo teda môžeme očakávať, že budeme sledovať? 

Stratégiou vedúceho zboru do budúcna je evidentne sprostredkovať čo najmenej informácií, ktoré sú potrebné na to, aby to bolo možné prepojiť s písmom, aby zneli autoritatívne a zároveň boli čo najjasnejšie. Preto:

“Vojny.”  Matúš 24:6 .  “2022 bol rokom návratu hrôzy vojny do Európy.”

V skutočnosti vojna na Ukrajine už nejaký čas trvá. Po anglickom prevrate v roku 2014 novonastolený bábkový režim v Kyjeve okamžite postavil ruský jazyk mimo zákon. Východná časť Ukrajiny je prevažne etnická Rus a pred niekoľkými rokmi bola súčasťou Ruska. Rusi vo východnom Donbase a Lugansku sa odtrhli a už osem rokov zažívajú hrôzy vojny – až do tohto momentu sú neustále bombardovaní. Podľa informácií, ktoré zverejnila milovaná Organizácia Spojených národov Strážnej veže, ukrajinské nacistické prápory zabili viac ako 14 000 Rusov na Donbase .

Takže nie, vojna sa do Európy nevrátila v roku 2022. Trvala už takmer desaťročie, no Západ požadoval, aby jej nikto nevenoval pozornosť. Je zrejmé, že Strážna veža poslušne dodržiavala prevládajúce nariadenia propagandistického stroja. Ale teraz, keď provokácie NATO konečne prinútili Rusko zasiahnuť, zrazu je tu vojna – vojna, ktorá, ak sa vyeskaluje na ďalšiu úroveň, môže potenciálne zničiť svet. Držíš hliadku?

Citovanie Matúša 24:6 naznačuje, že vojna na Ukrajine napĺňa Ježišove slová, že budeme počuť o nepokojoch a správach o vojnách. A verím, že to tak je. V skutočnosti, len pár dní predtým, ako Strážna veža zverejnila svoj úryvok, som publikoval článok s názvom Veci, ktoré sa musia zakrátko stať , v ktorom sa uvádza, že správy o vojnách a klebety o nukleárnom konflikte sú súčasťou tohto znaku – jeho počiatočným aspektom. 

To však predstavuje problém pre Strážnu vežu. Je to preto, že znepokojujúce správy o vojnách sú predbežné pre povstanie národa proti národu a kráľovstva proti kráľovstvu. Ježiš povedal: „Lebo toto sa musí najskôr stať , ale koniec nenastane hneď.

Ako všetci Jehovovi svedkovia vedia, že základné učenie Strážnej veže je, že prvá svetová vojna naplnila Ježišovo proroctvo o povstaní národa proti národu. Ak by to však bola pravda, potom by sa nepokoje a správy o vojnách odohrali pred rokom 1914. Je zrejmé, že proroci z Bételu sa nemôžu obťažovať takýmito maličkosťami.

Ďalší úryvok vyhlasuje, že opičie kiahne, detská obrna a Covid19 sú apokalyptické mory, ktoré prenasledujú svet. Len pred niekoľkými rokmi Strážna veža uvádzala ako naplnenie neprenosné choroby životného štýlu, ako je rakovina a srdcové choroby. Hocičo. (Pozri článok: Bližší pohľad na rok 1914 )

Najhrozivejšia je však ďalšia odrážka, ktorá uvádza absurdné tvrdenie, že prírodné katastrofy počasia napĺňajú to, čo Ježiš povedal o strašných pohľadoch z neba: 

“Hrozivé pohľady.” — Lukáš 21:11 . „Vlny horúčav, suchá, požiare a záplavy. Leto 2022 si určite zapamätáme kvôli nespočetným extrémnym poveternostným udalostiam, ktoré spôsobili skazu, vyžiadali si státisíce obetí a milióny ľudí na celom svete vysídlili.“

Zdá sa, že nie je potrebné zdôrazňovať, že vlny horúčav, suchá a záplavy sú súčasťou prirodzeného cyklu počasia a fungujú počas celej zaznamenanej histórie – teda aspoň od Noemovej potopy. Vzhľadom na nedávnu studenú vlnu v Severnej Amerike a štyri stopy snehu, ktoré pochovali severnú časť štátu New York, som prekvapený, že Strážna veža nezaradila snehové búrky na svoj zoznam apokalyptických poveternostných udalostí.

Majte však na pamäti, že v niektorých častiach Zeme sú monzúnové povodne dôležitou súčasťou prírodného cyklu. Dokonca aj požiare sú súčasťou cyklu obnovy. Akokoľvek môže byť tornádo alebo zúrivý požiar vyvolávajúci strach, tieto prírodné javy sa dejú už tisíce rokov a nie sú výnimočné. Treba tiež poznamenať, že takzvané prírodné katastrofy by mohli zlepšiť ľudia. Napríklad požiare v Kalifornii sú oveľa horšie, pretože hlúpi politici zabránili správnemu hospodáreniu v lesoch. Záplavy sa stali ničivejšie, pretože krátkozrakí politici odmietajú financovať údržbu a rozvoj infraštruktúry. Napríklad hurikánu Sandy, ktorý zaplavil New York v roku 2012, sa dalo predísť výstavbou bariér a námorných brán na kontrolu ničivého prílivu. Starosta Bloomberg tvrdil, že cena jednej miliardy dolárov bola príliš drahá. Hurikán Sandy spôsobil škody vo výške 19 000 000 000 USD. 

 Druhá svetová vojna urobila nepredstaviteľné – v skutočnosti prevýšila svojho predchodcu a zabila desiatky miliónov ľudí. Obrovské lietadlové lode, virtuálne plávajúce mestá, brázdili moria a rozpútali bojové lietadlá, aby z neba pršali smrť na nepriateľské ciele. Ponorky torpédovali a potopili nepriateľské plavidlá. A boli zhodené atómové bomby, ktoré si vyžiadali tisíce životov pri každom zdrvujúcom údere! Presne ako Ježiš prorokoval, skutočne sa vyskytli „strašné pohľady“ na označenie tohto vojnového veku.– WT 1997 Sú to naozaj posledné dni?

 

Ale skutočná otázka znie: sú vlny horúčav, prírodné búrky, požiare a suchá skutočným splnením biblického proroctva? Strážna veža hovorí nie, ale hovoria aj áno. Strážna veža donedávna tvrdila, že strašné pohľady zahŕňali lietajúce vojnové stroje a najmä výbuchy dvoch atómových bômb, ktoré zničili Hirošimu a Nagasaki Japonsko. Týčiace sa hríbové oblaky vriace do nebies sú určite pohľadom, ktorý vzbudzuje strach. 

Treba poznamenať, že v kontexte Ježiš povedal: „budú strašné pohľady a z neba veľké znamenia“. Ak sú hurikány, tornáda, suchá a lesné požiare tými strašnými výjavmi, ktoré Ježiš predpovedal, aké veľké znamenia by sa mohli objaviť v nebi a sprevádzať tieto strašné pohľady? Je to dôvod, prečo Strážna veža zverejňuje iba úryvky z textov vytrhnutých z kontextu? Možno, že vidiaci z Bételu čoskoro skočia do vlaku evanjelikálov z konca čias a prisúdia prorocký význam zatmeniam, šialenstvu krvavých mesiacov , vystreľujúcim kométam, asteroidom a podobne.

Článok končí otázkou: Čo prinesie budúci rok?

Nikto nemôže s istotou povedať, čo sa stane v roku 2023. Vieme však, že  Božie Kráľovstvo alebo nebeská vláda čoskoro zasiahne do pozemských záležitostí. Táto vláda odstráni príčinu ľudského utrpenia a zabezpečí, aby sa na zemi diala Božia vôľa.

ja tomu tiež verím. Verím, že Božie Kráľovstvo čoskoro vo veľkom zasiahne do záležitostí zeme. Ako sa prejaví Boží zásah na zemi? Ak môžem byť taký odvážny, očakávam vojnu bezprecedentného rozsahu. Mor – oveľa horší ako Covidová chrípka, ktorá bola vypustená ako zámienka na zavedenie smrtiacich vakcín – oveľa smrteľnejšia ako opičie kiahne a detská obrna. 

Nedostatok potravín spôsobený úmyselným ničením poľnohospodárstva založeného na fosílnych palivách , dopravy a distribučných systémov je už v hre. Môžeme očakávať strašné pohľady z nebies v podobe hypersonických rakiet s jadrovými hlavicami, riadených striel a smrtiacich dronov. Možno, že vesmírnezbrane, ktoré neboli nikdy uznané, budú pršať skazu z neba. Hrôzostrašné pohľady nepochybne zatemnia nebesá v podobe rádioaktívnych hubových oblakov. Nepredpovedal Ježiš, že ľudia budú omdlievať strachom v očakávaní hrôz, ktoré prídu na svet? 

Vzhľadom na skutočnosť, že britské impérium a ich odnož CIA už desaťročia tajne propagujú podvod o UFO , môžeme očakávať, že nejaký druh simulovanej mimozemskej invázie z neba prispeje k chaosu a nepokojom sprevádzajúcim pád globálneho finančného systému zameraného na Londýn. . Bude to posledný postoj démonov, takže môžeme očakávať, že odsúdení bohovia použijú všetky svoje sily na oklamanie. 

Podľa biblického proroctva budú vodcovia Božieho ľudu až do bodu náhleho príchodu Krista podporovať falošný príchod Krista – falošnú parúziu. Podporovatelia tohto podvodu sa prezentujú ako proroci – alebo aspoň vykladači biblických proroctiev. 

BEDA Hlúpym PROROKOM!

Izaiáš aj Ezechiel prirovnávajú svoju prácu k tým, ktorí vytvorili pôsobivú stenu symbolizujúcu ich organizačnú autoritu. V 13. kapitole Ezechiela Jehova hovorí o týchto vodcoch svojho ľudu ako o „hlúpych prorokoch“. Boh o nich hovorí:„Pretože ste hovorili, čo je falošné a vaše videnia sú lož, som proti vám,“ vyhlasuje Zvrchovaný Pán Jehova. Moja ruka je proti prorokom, ktorých videnia sú falošné a predpovedajú lož. Nebudú medzi ľuďmi, ktorým sa zverujem; ani nebudú zapísané v matrike domu Izraela; ani sa nevrátia do izraelskej krajiny; a budete musieť vedieť, že ja som Zvrchovaný Pán Jehova. To všetko preto, že zviedli môj ľud na scestie tým, že povedali: “Je pokoj!” keď nie je pokoj. Keď sa postaví chatrná priečka, omietnu ju vápnom.“ — Ez 13:8–10

Článok o „roku nepokojov“ nie je ničím iným ako úbohým pokusom nalepiť na ich chatrnú konštrukciu z roku 1914 ďalšie zriedené vedro bieleho náteru. 

Pokiaľ ide o nadchádzajúci rok, dobrou radou je nabádanie Strážnej veže, aby ste stále bdeli. Očakávam, že zástupná vojna medzi NATO a Ruskom bude horúca. A keď sa to stane, ukáže sa, že rok 1914 bol prepracovaný podvod. 

Keďže som doteraz hral úlohu Ezechiela, riadil som sa vzorom a oznámil som vedúcemu zboru, že ich obielená stena je odsúdená na pád, aby sa splnilo toto: „Povedzte tým, ktorí sa omietajú vápnom, že spadne. Príde prudký lejak, padať krúpy a zničia ho silné veterné smršte.“   

Očakávam, že im čoskoro položím Jehovovu rečnícku otázku po páde: „A keď spadne múr, opýtajú sa vás: ‚Kde máš omietku?‘“

Komentáre a otázky zasielajte na adresu: joelsky@tutanota.com