Denný Text na nedeľu 30. mája 2021:

“Ešte pred narodením ho naplní svätý duch.” – Lukáš 1:15.

V Biblii nachádzame mnoho príkladov verných Božích služobníkov, ktorým Boh dával svätého ducha, aj keď nemali vyhliadku na život v nebi. Napríklad viedol svätým duchom Dávida. (1. Sam. 16:13) Vďaka tomu Dávid rozumel hlbokým duchovným pravdám o Jehovovi a napísal niektoré časti Biblie. (Mar. 12:36) Napriek tomu apoštol Peter povedal, že „Dávid nevystúpil do neba“. (Sk. 2:34) A o Jánovi Krstiteľovi čítame, že bol „naplnený svätým duchom“. (Luk. 1:13–16) Ježiš sa vyjadril, že nikto nebol významnejší ako Ján, ale zároveň o ňom povedal, že nebude medzi tými, ktorí budú vládnuť v nebeskom Kráľovstve. (Mat. 11:10, 11) Jehova použil svojho svätého ducha, aby dal týmto ľuďom moc konať úžasné skutky, ale nepoužil ho na to, aby ich vybral pre život v nebi. Znamená to, že neboli takí verní? Nie. Jednoducho to znamená, že ich vzkriesi a dá im život v pozemskom raji. (Ján 5:28, 29; Sk. 24:15w20.01 23 ods. 15

To je na Strážnej Veži šialené. Na jednej strane učí pravdu – ako dnešný text. Veľmi bystrý. Inokedy však môžu celkom vyjsť z koľajníc! Skutočnosť, že veľká časť z nich je pravdivá, prepožičiava dôveryhodnosť a krytie podvodov. Čo iné však môžeme čakať od Organizácii obývanej verným a zlým otrokom zároveň? Presne ako dr. Jykell a pán Hyde! Pozeral som májovú aktualizáciuVZ mája 2021. Podľa Marka Sandersona sa viac ako 17 000 SJ na celom svete stalo obeťami koronavírusu. To je skutočne tragické. To znamená, že celková uzávierka Strážnej Veže mala malý dopad na záchranu životov. Keby zahynulo 17 000 duší, určite by sa vírus nemohol nakaziť pri kontakte s inými kresťanmi v sále Kráľovstva alebo mimo služby! 

Mimochodom, v súčasnosti sa začína akceptovať, že riziko nákazy vonku je veľmi malé. Jehovovo krásne slnko je silné antiseptikum. Jehova vie niečo o ultrafialovom svetle a imunitnom systéme! Je tiež dobre známe, že ľudia, ktorí podľahnú Covidu, majú nedostatok vitamínu D. A ako sa ukázalo, Jehovovo slnko pomáha ľudskému telu aj pri výrobe vlastného vitamínu D. Škoda, že Vedúci Zbor viedol vojnu proti prírodným liekom. To, že ste v službe, nie je len nasledovanie velenia Veliteľa, je to zdravé a liečivé, zatiaľ čo záchrana uzamknutia v uzavretých priestoroch nie je zdravá – ani fyzicky, ani psychicky.

Možno je súčasťou problému to, že VZ je v Bételi príliš dlho tajne chránený. Mali by vyjsť na čerstvý vzduch a slnečné lúče. Vonku je prechádzka na čerstvom vzduchu a slnku asi tou najzdravšou aktivitou, ktorej by sa človek mohol venovať. Škoda, že Strážna Veža nariadila všetkým Jehovovým svedkom, aby zostali doma a dýchali nepríjemný vzduch. Jehova možno bude súdiť Vedúci Zbor, že prispel k počtu obetí. Možno aj preto Mark Sanderson odvážne vyhlásil víťazstvo nad pandémiou. Možno hovoril odvážne a prejavoval svoju dôveru v ich zmluvu so smrťou? 

“Preto počujte Jehovovo slovo, vy chvastúni, vy, ktorí vládnete tomuto ľudu v Jeruzaleme. Hovoríte: “Uzavreli sme zmluvu so smrťou a s hrobom máme dohodu. Keď sa privalí prudká záplava, nás nezasiahne, lebo naším útočiskom je lož a skryli sme sa v klame.“ – Izaiáš 28:14, 15,

Zaujalo ma, že vedenie Strážnej Veže sa už pochválilo ekologickým dizajnom, ktorý šiel do stavby Warwicku. Zaujalo ma, či mali nainštalované nejaké nemocničné čističe vzduchu. Ak je to tak, možno sa dostali z špinavého mesta tesne pred morom, teraz sa cítia bezpečne a chránení na svojom odľahlom a dezinfikovanom hrade. Okrem toho, že podľa nich v minulosti sa už splnili proroctvá o súdnom dni, ich fyzická bezpečnosť pravdepodobne prispieva k ich predstavám, že dosiahli dohodu so smrťou.

Komentáre a otázky zasielajte na adresu: joelsky@tutanota.com