V mojom poslednom článku som preskúmal prípad zamietnutia Gougha Whitlama z rúk generálneho guvernéra Britskej Kráľovnej Sira Johna Kerra počas temného dňa v novembri 1975, ktorý nesprávne formoval ďalších 45 rokov austrálskej histórie. Dnes by som sa chcel venovať ďalšej kapitole príbehu. Veril som ako mnohí v minulosti, že existuje takzvaná ‘Americká ríša’! V posledných desiatich rokoch výskumu sa táto viera trochu zmenila. Čím viac som sa pozeral na páky zhora nadol, ktoré ovplyvňovali formovanie minulých a súčasných udalostí, ktoré zmenili históriu, ruka britskej spravodajskej služby ma stále takmer fackovala do tváre na každom kroku!

 1. Kto ovládal riskantnú dokumentáciu Steele, ktorá uviedla Rusgategate do pohybu a takmer zvrhol prezidenta Trumpa? Britské spravodajské služby .
 2. A čo stratégia Clash of Civilisation, ktorá sa používa na vyhodenie do povetria Blízky východ v priebehu desaťročí? To sa stalo náhodou vlastným sirom Bernardom Lewisom z britskej spravodajskej služby.
 3. A čo prevzatie americkej zahraničnej politiky nad CFR počas 20. storočia? Toto je hnutie britského okrúhleho stola v Amerike (vytvorené ako britský dom Chatham v Amerike v roku 1921).
 4. Kto Kissinger vychvaľoval, že na seminári Chatham House 10. mája 1981 informoval viac ako svoje vlastné ministerstvo? Britské ministerstvo zahraničných vecí (1).
 5. A čo William Yandall Elliot, ktorý vyškolil generáciu neokonzervatívnych stratégov, ktorí prevzali po americkej zahraničnej politike po vražde JFK? No, bol to Rhodes Scholar a vieme, čo sú zombified robiť .
 6. A čo finančná ríša, ktorá vedie svetový obchod s drogami? HSBC je osvedčenou vedúcou agentúrou tejto hry a britské Kajmanie ostrovy sú známe centrum svetového prania špinavých peňazí na mori.
 7. Kto predznamenal studenú vojnu? Churchill.
 8. Kam šli nouveaux bohatí oligarchovia po tom, ako ich Putin vyhodil z Ruska? Späť k ich psovodom v Londýne.
 9. A čo vytvorenie bánk „príliš veľkých na zlyhanie“, ktoré v posledných desaťročiach prevzali svet? Začalo to Veľkým treskom mesta Londýn v roku 1986.
 10. Kto vytvoril Saudskú Arábiu a Izrael v 20. storočí (rovnako ako spravodajské agentúry oboch národov?) Briti.
 11. Aká bola povaha Deep State, že prezidenti Lincoln, Garfield, McKinley, Harding, FDR a JFK bojovali v rámci svojich vlastných národov?
 12. O čom vlastne bola predovšetkým americká revolúcia?
 13. Mohol by som pokračovať, ale myslím si, že to stačí a to chápete.

Potenciál prerušenia po druhej svetovej vojne

Franklin Roosevelt opísal svoje hlboké porozumenie britských operácií v Amerike a v roku 1943 povedal svojmu synovi:

„Vieš, koľkokrát sa mi muži v Štátnom ministerstve pokúsili skrývať odkazy, zdržiavať ich, nejako ich držať, len preto, že niektorí z tých kariérových diplomatov tam nie sú v súlade s tým, čo vedia, myslím, mali by pracovať pre Winstona Churchilla. V skutočnosti veľa času pracujú pre Churchilla. Len sa pozastav a porozmýšľaj: akýkoľvek ich počet je presvedčený, že spôsob, ako môže Amerika vykonávať svoju zahraničnú politiku, je zistiť, čo Briti robia, a potom to skopírovať! “ Bolo mi povedané … pred šiestimi rokmi, aby som vyčistil toto ministerstvo. Je to ako britské ministerstvo zahraničných vecí … “

Tam, kde sa Britské impérium určite prispôsobilo nezastaviteľným požiadavkám po druhej svetovej vojne na politickú nezávislosť medzi svojimi kolóniami, je dôležité mať na pamäti, že žiadne impérium sa zámerne nerozpúšťa alebo ‘nedáva svojim otrokom slobodu’ bez toho, aby sa zobrala do úvahy vyššia zlá agenda. Sloboda sa musí vybojovať a nie je daná impériami, ktoré nikdy nemali dôvod hľadať pokoru alebo osvietenie potrebné na to, aby bola sloboda poskytnutá. V prípade povojnového sveta nebolo nikdy získanie politickej slobody odi ‘bývalej britskej ríše’ spojené s ekonomickou slobodou, ktorá by tomuto oslobodeniu dala zmysel. Aj keď trvalo niekoľko rokov, kým sa odstránili americké protikoloniálne impulzy týkajúce sa úmrtí takých osobností, ako sú JFK, Malcolm X, MLK a RFK, nakoniec sa vzpurná republika pomaly zmenila na hlupáka v mene britských mozgov ovládajúcich Americký hlboký štát spoza oceánu.

Prípad Afriky a korunných agentov

Zoberme si prípad Afriky ako rýchly príklad: Viac ako 70% minerálnej kontroly afrických surovín, ťažbu a rafináciu spravujú spoločnosti so sídlom v Británii alebo v krajinách Commonwealthu ako Kanada, Južná Afrika alebo Austrália, ktoré sú spravované medzinárodnou infraštruktúrou manažérov s názvom “Crown Agents Ltd” (založená v roku 1833 ako správne rameno ríše a ktorá stále beží veľa z Afriky zdravia a politík hospodárskeho rozvoja k tomuto dňu ). Agenti Crown Agents boli pôvodne zriadení ako neziskové spološenstvo s mandátom spravovať podiely v britskej ríši v Ázii a Afrike a jej charta ju uznávaná ako ‘Vyžarovanie Koruny“ . Aj keď je ‘blízko monarchie’, stále je mimo vládnych štruktúr, čo jej umožňuje špiniť si ruky ako iné ‘oficiálne’ vládne zložky (čo má za následok občasný prípad vylúčenia zo Svetovej banky, ku ktorému došlo v roku 2011).

V roku 1996 boli Korunní Agenti sprivatizovaní ako ‘korunní agenti pre zámorskú vládu a správu’, kde pôsobili v strednej a východnej Európe s najväčším zameraním na hospodárenie, energetiku a zdravie Ukrajiny. Agentúra je v partnerstve so Svetovou bankou, OSN a nadáciou Billa a Melinda Gatesovej a pôsobí ako obrovská holdingová spoločnosť s jedným akcionárom s názvom Crown Agents Foundation so sídlom v Southwark London. Veľká časť programu spoločnosti Crown Agents je navrhnutá tak, aby v Afrike bola zahrnutá ‘zelená energetická mriežka’ ako súčasť plánu OSOWOG anti-BRI (priezvisko ‘Slnko nikdy nezapadá plán’), ktorý Modi oznámil v roku 2018. Ako je uvedené v správe z roku 2016 Nový kolonializmus: Britská bitka o africké energetické a nerastné zdroje :

‘101 spoločností kótovaných na londýnskej burze cenných papierov (LSE), z ktorých väčšina je britská, má ťažobné činnosti v 37 krajinách subsaharskej Afriky. Spoločne kontrolujú najcennejšie zdroje Afriky v hodnote 1 bilióna dolárov. Vláda Spojeného kráľovstva využila svoju moc a vplyv na zabezpečenie toho, aby britské ťažobné spoločnosti mali prístup k africkým surovinám. Toto bol prípad počas koloniálneho obdobia a je to tak aj dnes’! Ako vidíme v tomto najsúhrnnejšom prehľade o moderných imperiálnych rabovacích operáciách v Afrike, duch Cecila Rhodesa je živý a zdravý! Toto bude mať ďalší význam, keď sa pozrieme na ďalší aspekt mocného dedičstva Rhodosu v 20. storočí.

Britské prevzatie americkej spravodajskej služby

Hoci mnohí falošne veria, že Británia bola po druhej svetovej vojne nahradená americkou ríšou, smutnou pravdou pri podrobnejšej inšpekcii je to, že britské aktíva vložené do skorého hlbokého stavu Ameriky (často sú aktíva Rhodos Scholars a Fabian Society viazané na Radu pre zahraničné vzťahy/Chathamov dom Amerika ) boli za očistou vodcov lojálnych k vízii FDR pre postkoloniálny svet. Tieto očistenia viedli k demontáži OSS mesiace po smrti FDR a k vytvoreniu CIA v roku 1947 ako novej zbrane na uskutočňovanie prevratov, vrážd a podvratov vodcov v Amerike a zahraničí, ktorí sa snažili o ekonomickú nezávislosť od Britského impéria. Túto históriu geniálne načrtla Cynthia Chung vo svojom dokumente Tajné vojny, zabudnuté zrady, globálna tyranie: Kto má na starosti americkú armádu . Päť očí vyrastalo z týchto britských cisárskych operácií, ktoré v podstate nasledovali mandát stanovený Cecilom Rhodosom v jeho siedmej vôli, v ktorom požadoval nové globálne britské impérium a znovu zachytil stratenú kolóniu. Rhodos sa vo svojej vôli pýta:

„Prečo by sme nemali tvoriť tajnú spoločnosť, kde jedným predmetom je podpora Britského impéria a uvedenie celého necivilizovaného sveta pod britskú vládu, na zotavenie Spojených štátov a na vytvorenie anglosaskej rasy, ale jednej Ríše … “

Neskôr vo svojej vôli Rhodos vyhlásil: ‘Vytvorme rovnaký druh spoločnosti, Cirkev pre rozšírenie Britského impéria. Spoločnosť, ktorá by mala mať svojich členov vo všetkých častiach Britského impéria a pracovať s jedným objektom a jednou myšlienkou, mali by sme mať svojich členov umiestnených na našich univerzitách a na našich školách a mali by sme sledovať, ako anglická mládež prechádza rukami, iba jedna z tisícov z tisícov mať myseľ a pocity k takémuto predmetu, mal by byť skúšaný všetkými spôsobmi, mal by byť testovaný, či je vytrvalý, má výrečnosť, nezohľadňuje drobné podrobnosti života, a ak sa zistí, že je taký, potom volený a viazaný prísahou slúžiť po zvyšok svojho života vo svojej krajine. Potom by mal byť podporovaný, ak by to Spoločnosť bez prostriedkov nezaslala, a poslala do tej časti impéria, kde sa cítila potreba. “

Medzi štyrmi anglosaskými členmi Piatich Očí, ktoré majú kráľovnú ako oficiálnu hlavu štátu (Británia, Kanada, Austrália a Nový Zéland), sú všetky iracionálne formy vlády štruktúrované úplne podľa princípov Deep State usporiadaných do dvoch protichodných foriem sociálneho organizovania: demokratické a oligarchické … ale so skutočným sídlom moci je oligarchické. Pretože táto zvláštna protirečivá forma vlády je dnes tak málo pochopená a pretože jej štruktúra spôsobila, že britská globálne rozšírená ríša bola tak úspešná, malo by sa jej teraz venovať niekoľko slov.

Dom rozdelený proti sebe …

V prípade parlamentných systémov podľa vzoru Westminster zastupujú Senáty Snemovňu lordov, zatiaľ čo poslanecké snemovne (pre občanov) zastupujú volené časti vlády. Predpokladá sa, že predseda vlády vybraný vládnucou stranou je vodcom tohto národa, ale na rozdiel od republikánskych foriem vlády, namiesto toho, aby sa tam ‘zastavili peniaze’ (prinajmenšom legálne), práve tam sa skutočne začína skutočná sféra moci cítiť. Tu sa parlamentné / kvázi-demokratické systémy projektované na verejnú spotrebu nachádzajú v oveľa temnejšom a byzantskom svete generálnych guvernérov (ktorí konajú ako hlavy štátov), ​​ktorí dávajú kráľovské súhlasy všetkým činom a majú nekonečné výsadné právomoci Kráľovnej (aka „Fount of All Honours“). V britskom Cisárskom systéme sa dedičná moc považuje za zdroj všetkej autority pre všetky aspekty vlády, armády a hospodárstva – zatiaľ čo v republikánskych formách vlády sa táto autorita považuje za odvodenú zo súhlasu riadených.

Tam, kde práva ‘udeľuje suverénny štát’ v rámci dedičných vlád, republikánske formy vlády správne uznávajú, že práva sú ľudstvu zásadne ‘neodcudziteľné’ (v zásade však nie vždy v praxi, ako to dokázujú nepokojné dejiny Ameriky). Tým, že je to v zásade právna ‘príčina’ všetkej autority medzi každou vetvou britského úradníka a neoficiálnymi koridormi moci, zjavne nezmyselne zasiahne očividná absurdita, o ktorej by impérium radšej rozhodovali pleť: Kráľovná a jej dedičia nemôžu byť sami PODRIADENÍ zákonu, pretože ONI ‘spôsobujú’ zákon! To znamená, že kráľovná, jej dedičia a ktokoľvek, koho deleguje, má doslova ‘licencie na zabíjanie’. Kráľovnú nemožno súdiť a nepotrebuje cestovný pas ani vodičský preukaz…, pretože tieto položky vydáva iba oprávnenie svojej koruny. V rámci logiky britských právnych systémov nemôže byť právne považovaná za zodpovednú za všetko, čo Koruna urobila niekomu inému na svete.

Aj keď sa veľké úsilie venuje vykresľovaniu výsadných práv Koruny iba ako symbolické, pokrývajú takmer každú oblasť správy vecí verejných a niekedy boli použité … hoci tie britské sféry vplyvu, v ktorých sa uplatňujú, sú zvyčajne také samoregulačné, že si vyžadujú veľmi malý príspevok od takého vonkajšieho vplyvu, ktorý ich udržiava v súlade. Tieto právomoci boli prvýkrát verejne odhalené v roku 2003 a v článku s názvom „Tajomstvo zdvihnuté na výsostných právomociach“ London Guardian poznamenal, že tieto právomoci zahŕňajú (ale neobmedzujú sa iba na):

„Domáce záležitosti, vymenovanie a odvolanie ministrov, predvolanie, prerokovanie a rozpustenie parlamentu, kráľovský súhlas so zákonmi, menovanie a regulácia štátnej služby, poverovanie príslušníkov ozbrojených síl, usmerňovanie dispozície ozbrojených síl vo Veľkej Británii (a ďalších krajinách Commonwealthu), menovanie kráľovnej rady, vydávanie a odoberanie pasov, udeľovanie milosrdenstva. (Používa sa v prípadoch trestu smrti. Stále sa používa, napr. Na nápravu chýb pri výpočte trestu), udeľovanie vyznamenaní, zakladanie korporácií podľa charty, zahraničné veci, uzatváranie zmlúv, vyhlásenie vojny, rozmiestnenie ozbrojených síl v zámorí, uznávanie zahraničné štáty a akreditácia a prijímanie diplomatov.“

Keď bol do parlamentu zavedený návrh zákona z roku 2009, v ktorom sa navrhuje, aby boli tieto právomoci obmedzené, preskúmanie ministerstva spravodlivosti pod vedením Privátnej rady dospelo k záveru, že takéto obmedzenia ‘nebezpečne oslabia schopnosť štátu reagovať na krízu’ a zákon bol okamžite zabitý. Podľa provinčných úrovní nájdeme poručíka, ktorí (v Kanade) sú náhodou členmi slobodomurárskych rytierov sv. Jána z Jeruzalema (sponzorovaných samotnou kráľovnou). Všetky postavy, ktoré pôsobia s týmito autoritami v tomto podivnom byzantskom svete, sú samy súčasťou alebo sú vedené k číslam prisahaným do rady Kráľovskeho zasvetenia – namiesto ich ľudu alebo národa, v ktorom sú oddaní, patria pod úplnú autoritu kráľovnej a jej dedičov tento predmet slúži a žije. Ak tomu nie je možné uveriť, urobte si čas na to, aby ste si po vstupe do Rady Zasvetenia a vypočuli sľub kanadského predsedu vlády Justina Trudeaua, aby ste získali viscerálny vkus tejto stredovekej politiky (každý člen vlády, predseda vlády a vodca opozície musia túto prísahu zložiť) ak majú dostať spravodajské informácie spravodajských služieb jej veličenstva.)

 

Berte na vedomie, že ani v tejto prísahe nevznikne blaho ľudu ani národa.

Odpor voči prírodnému zákonu

Napriek týmto neprirodzeným mocenským štruktúram, história ukázala, že dobrí vodcovia sa čas od času ocitli vo výkonných funkciách vysokých kancelárií. Pokiaľ sú také zriedkavé, vyskytli sa takéto anomálie v prípade kanadských premiérov Wilfrida Lauriera (1896 – 1911) a Johna Diefenbakera (1957 – 1963), premiérov Quebecu Paul Sauvé (1959), Daniela Johnsona Seniora (1967 – 68) a Austrálsky Gough Whitlam (1972-1975). Akonáhle však tieto anomálie vzniknú a takéto čísla presiahnu ich prijateľnú oblasť pôsobenia na politických územiach vyhradených iba pre vládnucu elitu, potom častejšie ako nie nastane prevrat vedený Rodosom [Laurier 1911 (2), Diefenbaker 1963 ], čo je predčasný štrajk smrti [Sauvé 1959 a Johnson 1968] alebo dôjde k prepusteniu generálnym guvernérom kráľovnej [Whitlam 1975].

Vo všetkých vyššie uvedených prípadoch nie sú demokratické inštitúcie, ktoré sú založené na koncepte, že všetci občania sú si rovní a slobodní, v obraze stvoriteľa, nikdy dlho netolerované v klietke systému oligarchizmu založeného na presvedčení, že iba jedna osoba je suverénna a jeho slovo je absolútnym zákonom pre všetkých otrokov a prisluhovačov vládnucej krvi. Ako Gough Whitlam objavil v roku 1975 , skutočné britské impérium je škaredé zviera a pravdepodobne také, ktoré malo vyhynúť pred pár storočiami. Bohužiaľ, až do tejto chvíle bola história pohoršovaná viac ako niekoľkými prerušeniami progresívnych vodcov, ktorí obetovali svoje pohodlie, kariéru a často svoje životy, aby odolali tomuto tvrdohlavému parazitovi, ktorý by radšej vysal svojho hostiteľa, než by pripustil, že systém organizácie na základe ktorého je postavený je ohavnosť prírodného zákona a morálky!

Komentáre a otázky zasielajte prosím na adresu: mildson@gmail.com