Arcibiskup Carlo Maria Viganò varuje prezidenta D. Trumpa pred sprisahaním ‚Veľkého Resetu‘ s cieľom ‚Podmaniť si ľudstvo‘ a zničiť slobodu celosvetovo! Doslovne píše: “Ste to vy, drahý pán prezident Trump, kto je ten, ktorý sa stavia proti ‚hlbokému štátu‘ a konečnému útoku ‚detí temnoty’“, píše jeho excelencia. „Dôverujte Pánovi’!“ Celé znenie listu v anglickom jazyku nájdete tu. V slovenčine tu:

DONALD J. TRUMP

Nedeľa 25. októbra 2020

Slávnosť Krista Kráľa

Pán prezident,

Dovoľte mi, aby som vás oslovil v túto hodinu, v ktorej osud celého sveta ohrozuje globálne sprisahanie proti Bohu a ľudstvu. Píšem vám ako arcibiskup, ako nástupca apoštolov, ako bývalý apoštolský nuncius v Spojených štátoch amerických. Píšem vám uprostred ticha občianskych aj náboženských autorít. Môžete prijať tieto moje slová ako „hlas volajúceho na púšti“ (Jn 1,23). Ako som povedal, keď som vám v júni písal list, v tomto historickom okamihu sa sily Zla spojili v bitke bez štvrtín proti silám Dobra; sily Zla, ktoré sa zdajú silné a organizované, keď sa stavajú proti deťom Svetla, ktoré sú dezorientované a dezorganizované, opustené svojimi časnými a duchovnými vodcami.

Denne cítime množiace sa útoky tých, ktorí chcú zničiť základ spoločnosti: prirodzenú rodinu, úctu k ľudskému životu, lásku k vlasti, slobodu vzdelávania a podnikania. Vidíme hlavy národov a náboženských vodcov, ktorí sa potulovali s touto samovraždou západnej kultúry a jej kresťanskej duše, zatiaľ čo základné práva občanov a veriacich sú popierané v mene núdzovej situácie v oblasti zdravia, ktorá sa čoraz viac odhaľuje ako pomocná látka pre vznik neľudskej tyranie bez tváre!

Globálny plán s názvom Veľký Reset práve prebieha. Jej architektom je globálna elita, ktorá chce podmaniť celé ľudstvo a zaviesť donucovacie opatrenia, pomocou ktorých môže drasticky obmedziť individuálne slobody a slobody celej populácie. Vo viacerých krajinách bol tento plán už schválený a financovaný; v iných je ešte v počiatočnom štádiu. Za svetovými lídrami, ktorí sú komplicmi a realizátormi tohto pekelného projektu, sú neseriózne osobnosti, ktoré financujú Svetové ekonomické fórum a udalosť 201 a propagujú svoju agendu.

Účelom Veľkého Resetu je uloženie diktatúry zdravia zamerané na zavedenie liberticídnych opatrení, skryté za lákavými prísľubmi zabezpečenia univerzálneho príjmu a zrušenia individuálneho dlhu. Cena týchto ústupkov od Medzinárodného menového fondu bude zrieknutie sa súkromného vlastníctva a dodržiavanie očkovacieho programu proti Covid-19 a Covid-21, ktorý propaguje Bill Gates v spolupráci s hlavnými farmaceutickými skupinami. Okrem enormných hospodárskych záujmov, ktoré motivujú podporovateľov Veľkého Resetu, bude očkovanie sprevádzať aj požiadavka na zdravotný pas a digitálny preukaz totožnosti s následným kontaktom obyvateľov celého sveta.

Vážený pán prezident, predstavujem si, že už viete, že v niektorých krajinách bude Veľký Reset aktivovaný medzi koncom tohto roka a prvým trimestrom roku 2021. Na tento účel sa plánujú ďalšie blokovania, ktoré budú oficiálne odôvodnené predpokladanou druhou a treťou vlnou pandémie. Ste si dobre vedomý prostriedkov, ktoré boli použité na zasiatie paniky a legitimizáciu drakonických obmedzení jednotlivých slobôd, čo umelo vyvoláva celosvetovú hospodársku krízu. V intenciách jej architektov bude táto kríza slúžiť na to, aby sa národy k Veľkému Resetu nezvratne dostali, a tým dala poslednú ranu svetu, ktorého existenciu a samotnú pamäť chcú úplne zrušiť. Ale tento svet, pán prezident, zahŕňa ľudí, náklonnosti, inštitúcie, vieru, kultúru, tradície a ideály!

Mnoho ľudí – ako dobre vieme – je naštvaných týmto odkazom na zrážku medzi Dobrom a Zlom a používaním „apokalyptických“ podtextov, ktoré podľa nich rozčuľujú ducha a zostria rozpory. Nie je prekvapením, že nepriateľa nahnevá odhalenie práve vtedy, keď je presvedčený, že dosiahol nerušene citadelu, ktorú chce dobyť. Čo je však prekvapujúce, je to, že nemá kto biť na poplach. Reakcia hlbokého stavu na tých, ktorí vypovedajú jeho plán, je prerušená a nesúvislá, ale pochopiteľná. Len čo sa spolupáchateľstvu mainstreamových médií podarilo dosiahnuť, že prechod na Nový svetový poriadok bol takmer bezbolestný a nebadaný, vychádzajú najavo najrôznejšie podvody, škandály a zločiny.

Ešte pred niekoľkými mesiacmi bolo ľahké pošpiniť „konšpiračných teoretikov“ a tých, ktorí odsúdili tieto hrozné plány, ktoré dnes vidíme uskutočňované do najmenších detailov. Nikto, až do vlaňajšieho februára, by si nikdy nemyslel, že vo všetkých našich mestách budú občania zatknutí jednoducho kvôli tomu, že chcú kráčať po ulici, dýchať, chcieť mať otvorené svoje podnikanie, chcieť ísť do kostola v nedeľu. Teraz sa to však deje po celom svete, dokonca aj v Taliansku s pohľadnicami, ktoré mnohí Američania považujú za malú začarovanú krajinu so starobylými pamiatkami, kostolmi, pôvabnými mestami a charakteristickými dedinami.

A zatiaľ čo politici sú zabarikádovaní vo vnútri svojich palácov a vyhlasujú dekréty ako perzskí satrapovia, podniky zlyhávajú, obchody sa zatvárajú a ľuďom sa bráni žiť, cestovať, pracovať, a modliť sa. Už sa prejavujú katastrofické psychologické dôsledky tejto operácie, počnúc samovraždami zúfalých podnikateľov a našich detí, oddelených od priateľov a spolužiakov, ktorým bolo povedané, aby sledovali svoje hodiny, keď sedeli sami doma pred počítačom. V Písme svätom hovorí nám svätý Pavol o „tom, kto sa stavia proti“ prejavu tajomstva neprávosti, ‘človek nezákonnosti’ (2 Tes 2,6-7). V náboženskej oblasti je touto prekážkou zla Cirkev, najmä pápežstvo; v politickej oblasti sú to tí, ktorí bránia nastoleniu Nového svetového poriadku. Ako je teraz zrejmé, ten, kto zastáva Petrovu stolicu, od samého začiatku zradil svoju úlohu s cieľom brániť a propagovať globalistickú ideológiu a podporovať agendu hlbokej cirkvi, ktorá si ho vybrala z jej radov.

Vážený pán prezident, jasne ste povedali, že chcete brániť národ – jeden národ pod Bohom, základné slobody a neprechodné hodnoty, proti ktorým sa dnes popiera a bojuje. Ste to vy, drahý prezident, kto ste „ten, kto sa stavia proti“ hlbokému stavu, konečnému útoku detí temnoty. Z tohto dôvodu je nevyhnutné, aby boli všetci dobrí ľudia presvedčení o epochálnom význame blížiacich sa volieb: ani nie tak pre ten či onen politický program, ale pre všeobecnú inšpiráciu vašej akcie, ktorá najlepšie stelesňuje – v tomto konkrétnom historickom kontexte – v tom svete, v našom svete, ktorý chcú zrušiť uzamknutím. Váš protivník je tiež našim protivníkom: je to Nepriateľ ľudskej rasy, Ten, kto je „vrahom od počiatku“ (Jn 8, 44).

Okolo vás sa zhromaždili s vierou a odvahou tí, ktorí vás považujú za poslednú posádku proti svetovej diktatúre. Alternatívou je hlasovať za osobu, ktorú manipuluje hlboký štát, ktorá je vážne ohrozená škandálmi a korupciou, ktorá urobí USA to, čo Jorge Mario Bergoglio robí s Cirkvou, predseda vlády Conté v Taliansku, prezident Macron vo Francúzsku, Predseda vlády Sanchez do Španielska atď. Vydierateľná podstata Joea Bidena – rovnako ako prelátov vatikánskeho „magického kruhu“ – odhalí jeho použitie bezohľadne, čo umožní nelegitímnym mocnostiam zasahovať do domácej politiky i do medzinárodnej rovnováhy. Je zrejmé, že tí, ktorí s ním manipulujú, už majú pripraveného niekoho horšieho, ako je on, s kým ho hneď, ako sa naskytne príležitosť, nahradia.

A napriek tomu sa uprostred tohto pochmúrneho obrazu objavuje tento zjavne nezastaviteľný pokrok „Neviditeľného nepriateľa“, prvok nádeje. Protivník nevie, ako milovať, a nechápe, že nestačí zabezpečiť univerzálny príjem alebo zrušiť hypotéky, aby si podrobil masy a presvedčil ich, aby boli označované ako dobytok. Tento ľud, ktorý príliš dlho znášal zneužívanie nenávistnej a tyranskej moci, znovu objavuje, že má dušu; je si vedomý, že nie je ochotný vymeniť svoju slobodu za homogenizáciu a zrušenie svojej identity; Začína sa chápať hodnota rodinných a sociálnych väzieb, väzieb viery a kultúry, ktoré spájajú čestných ľudí. Tento Veľký Reset je predurčený na neúspech, pretože tí, ktorí ho naplánovali, nechápu, že stále existujú ľudia pripravení vychádzať do ulíc, aby bránili svoje práva, chránili svojich blízkych a dávali budúcnosť svojim deťom a vnúčatám. Nivelačná neľudskosť globalistického projektu sa nešťastne rozbije tvárou v tvár pevnému a odvážnemu odporu detí Svetla.

Nepriateľ má na svojej strane Satana, ktorý vie iba nenávidieť. Ale na našej strane máme Všemohúceho Pána, Boha vojsk zoradených do boja, a Najsvätejšiu Pannu, ktorá rozdrví hlavu starodávnemu Hadovi! “Ak je Boh za nás, kto môže byť proti nám?” (Rim 8:31). Vyrovnávajúca sa neľudskosť globalistického projektu sa nešťastne rozbije tvárou v tvár pevnému a odvážnemu odporu detí Svetla. Nepriateľ má na svojej strane Satana, ktorý vie iba nenávidieť. Ale na našej strane máme Všemohúceho Pána, Boha vojsk zoradených do boja, a Najsvätejšiu Pannu, ktorá rozdrví hlavu starodávnemu Hadovi. “Ak je Boh za nás, kto môže byť proti nám?” (Rim 8:31). Vyrovnávajúca sa neľudskosť globalistického projektu sa nešťastne rozbije tvárou v tvár pevnému a odvážnemu odporu detí Svetla.

Vážený pán prezident, ste si dobre vedomiý, že v túto rozhodujúcu hodinu sú Spojené štáty americké považované za obranný múr, proti ktorému sa rozpútala vojna vyhlásená zástancami globalizmu. Vložte svoju dôveru v Pána posilnenú slovami apoštola Pavla: “Na všetko mám silu vďaka tomu, ktorý ma posilňuje.” – Filipanom 4:13. Byť nástrojom Božskej prozreteľnosti je veľká zodpovednosť, za ktorú určite dostanete všetky milosti štátu, ktoré potrebujete, pretože sú pre vás vrúcne prosené mnohými ľuďmi, ktorí vás podporujú svojimi modlitbami. S touto nebeskou nádejou a so zárukou mojej modlitby za vás, za prvú dámu a za vašich spolupracovníkov, z celého srdca vám posielam svoje požehnanie.

Boh žehnaj USA!
+ Carlo Maria Viganò
Tit. Arcibiskup Ulpiana
Bývalý apoštolský nuncius v Spojených štátoch amerických.

Komentáre a otázky zasielajte na adresu: joelsky@tutanota.com