“Som boh. Sedím na tróne boha v srdci mora.”Ezechiel 28:2.

Rovnako ako všetky národy na Zemi sú prirovnávané k symbolickým stromom vysadeným v rajskej záhrade, Jehovov les národov prirovnaných k stromom má ustanoveného dozorcu, ako pôvodne mal aj Eden. Dozorcom nad národmi v Ezechielskom proroctve je kráľ Týru, o ktorom Ezechiel 28: 13-14 hovorí: „V Edene, v záhrade Božej, si sa ukázal byť … Ty si pomazaný cherub, ktorý zakrýva.“ 

Aj keď je zrejmé, že Jehova hovoril o Satanovi Diablovi pred jeho vzbúrou, prečo Boh spája kráľa Týru s pomazaným Cherubínom z Edenu? Odpoveď sa týka skutočnosti, že skutoční vládcovia nášho sveta nie sú vôbec ľuďmi. Ježiš a jeho osvietení apoštolovia odhalili, že zlí duchovia na nebeských miestach sú skutočnými autoritami a kniežatami, ktoré dominujú tomuto zlému systému vecí. Je teda logické, že akýkoľvek rozsudok proti duchovným vládcom v neviditeľnej ríši by sa tiež prejavil na pozemských silách pod ich kontrolou. Preto je Jehovovo súdne rozhodnutie vyjadrené proti kráľovi Týru prepojené s rozsudkom proti zlému duchu, ktorý sa teraz nazýva Satan diabol.

Aký význam však môže mať toto prastaré proroctvo dnes? Hoci Božie súdy proti námornej ríši v Tyre boli splnené už dávno, proroctvá sa v úžasnej miere vzťahujú najmä na Britské impérium a najmä na moderné mesto Londýn. Keďže Diabol a jeho démoni neboli súdení v tom čase, keď Babylon alebo Alexander Veľký zničil Týr, je zrejmé, že proroctvá proti Týru majú v budúcnosti oveľa väčšie naplnenie týkajúce sa budúcich súdov Jehovových proti celému zlému systému vecí – obom nebeským a pozemským. V 27. kapitole Ezechiela sa prorokovi prikazuje, aby zložil žalospev proti pomínajúcemu Týru. V úvodných slovách v žalospeve sa hovorí o Tyre: “Ó Ty, čo bývaš pri bránach mora a obchoduješ s národmi mnohých ostrovov.” Fénické pobrežné mesto Týr je v histórii zaznamenané ako dominanta Stredozemného mora a s ňou flotila obchodných lodí, dokonca plaviacich sa po vodách severného a južného Atlantiku. Opis Týru ako jedného „obydlia pri vstupoch do mora“ sa však týka najmä londýnskej britskej ríše. Počas dní formálnej ríše ovládala prakticky všetky hlavné vodné cesty na celom svete. Bolo to nevyhnutné vzhľadom na skutočnosť, že londýnska Britská ríša bola námornou ríšou. Jedným z najdôležitejších „vstupov do mora“ je prírodná morská brána cez Gibraltársky prieliv. Gibraltárska úžina je, samozrejme, životne dôležitým vstupom spájajúcim Atlantický oceán a Stredozemné more. Je zaujímavé, že Feničania a Týrčania kedysi tiež držali túto morskú bránu a za posledných niekoľko storočí to bola Britská pevnosť. Gibraltár bol strategickým britským majetkom počas oboch svetových vojen.

Suezský prieplav je ďalšou životne dôležitou vodnou cestou, ktorá umožňuje cestovať z Indického oceánu cez Červené more a do Stredozemného mora bez toho, aby sa muselo obchádzať celú Afriku. Pre britské cisárske záujmy bolo mimoriadne dôležité kontrolovať gibraltárske a suezské morské brány, pretože to Británii umožnilo priamejší prístup k jej najdôležitejšej kolónii v tom čase – Indii. Do roku 1900 sa britské námorné základne udržiavali po celom svete na strategických škrtiacich miestach, čo dali Londýnu prítomnosť takmer na všetkých veľkých námorných koridoroch na planéte. Napríklad od roku 1860 je tichomorská flotila Royal Navy v prístave Esquimalt v Britskej Kolumbii. Na atlantickej strane západnej pologule sa udržiavala britská námorná prítomnosť v Halifaxe, Novom Škótsku, ako aj na Bermude, Jamajke a Svetej Lucii. Na opačnej strane Atlantického oceánu sídlilo kráľovské námorníctvo v Gibraltári a Freetowne v africkej kolónii v Sierra Leone. Od roku 1814, po získanej kontrole proti holandským kolonialistom, Briti založili námornú prítomnosť v Kapskom Meste v Južnej Afrike, čo im umožnilo kontrolovať námorné koridory okolo južného cípu Afriky. Na východnej strane Afriky, na prelome 19. a 20. storočia, bolo kráľovské námorníctvo v Mombasse v Keni. Medzi ďalšie kritické škrtiace body patrili Aden a Jemen – ktorý bol pri vstupe na južný koniec Červeného mora, kde sa spája s Indickým oceánom. Od základní v Bombaji, Cejlóne, Singapure, Hongkongu a Sydney, Británia kontrolovala životne dôležité vodné cesty indického subkontinentu a celého Orientu, ako aj morské koridory nespočetných ostrovov južného Pacifiku!

Koruna však okrem kontroly dôležitých lodných koridorov, morských brán a ďalšej životne dôležitej infraštruktúry udržuje aj virtuálne impérium zložené z desiatok ostrovov roztrúsených po siedmich moriach sveta – Anguilla a Barbuda, Bermuda, Falklandy, Britské Panenské ostrovy, Jamajka, Šalamúnove ostrovy, Svätá Helena a Kajmanie ostrovy. Z nich sa zdá byť najdôležitejšia Kajmanie ostrovy – slúži ako virtuálna moderná pirátska zátoka na pranie špinavých peňazí v zahraničí, daňové úniky a iné nezákonné operácie, ktoré sa vykonávajú prostredníctvom tam registrovaných tisícov hedžových fondov. Od roku 2007 je na Kajmanských ostrovoch zaregistrovaných takmer 10 000 hedžingových fondov na svete. Pre ostrovné zoskupenie s celkovým počtom obyvateľov menej ako 60 000 to znamená, že existuje jeden hedžingový fond pre každých 7,5 ľudí na ostrovoch. Naozaj, v akejkoľvek miere, v ktorej Týr kolonizoval stredomorský región, môžeme si byť istí, že slová proroka sa vzťahujú ešte viac na vzdialenú Britskú ríšu: „V srdci rozľahlých morí sa nachádzajú tvoje územia.“ (Ezekiel 27: 4a)

Ezechiel 27:15 tiež presne popisuje britský námorný systém a hovorí: “Pracovali pre teba kupci na mnohých ostrovoch.” Ezekiel vhodne prirovná mesto Týr k lodi – čo by sa dalo nazvať štátnou loďou. Ezechiel 27: 5-6 hovorí: Všetky tvoje dosky zhotovili z borievkového dreva zo Seniru a z libanonského cédra ti vyrobili sťažeň. Tvoje veslá urobili z bášanských dubov, provu z cyprusového dreva vykladaného slonovinou z kittimských ostrovov.” Plachetnica je vhodným symbolom námornej sily britských ostrovov. Nielen preto, že si udržiavala svoju vzdialenú ríšu pomocou rozsiahleho námorníctva a obchodného námorníctva, ale tiež preto, že Veľká Británia bola kedysi popredným svetovým staviteľom lodí – a nielen vojnovými loďami. V čase prvej svetovej vojny tvorili britské obchodné lode ohromujúcich 60% tonáže všetkých svetových lodí. A pretože kedysi dominovalo Kráľovské námorníctvo, ktoré bolo väčšie ako kombinované námorníctvo ďalších dvoch uchádzačov, Londýn dokázal kontrolovať obchodnú dopravu po celom svete.

Podobne ako jej Týrsky predchodca, Londýn sa vhodne prirovnal k plachetnici, ktorej posádky sú kvalifikovaní námorníci a remeselníci z mnohých krajín. Je to tak preto, že Kanada, Austrália, Nový Zéland, India a mnoho ďalších teritórií v cisárskej ríši významne prispeli k udržiavaniu Britského impéria, najmä v čase vojny. Preto je Ezechiel 27: 8-10 dôležitý pre Týrsku modernú inkarnáciu ako Britské impérium: Obyvatelia Sidónu a Arvadu boli tvojimi veslármi. Tvoji zruční muži, Týros, boli tvojimi námorníkmi. Skúsení a zruční muži z Gebalu utesňovali tvoje lode. Všetky morské lode a ich námorníci k tebe prichádzali, aby obchodovali s tovarom. Ľudia z Perzie, Lúdu a Putu boli v tvojom vojsku, boli tvojimi bojovníkmi. Vešali si u teba štíty a prilby a vydobyli ti slávu.”

Jedným z problémov, ktoré musí študent Biblie prekonať, pokiaľ ide o paralelu medzi starým Týrom a Britskou ríšou, je skutočnosť, že Veľká Británia už nemá tak ďalekosiahlu statickú námornú prítomnosť. Jedným z dôvodov je však to, že jadrové ponorky znížili potrebu pozemnej kontroly strategických škrtiacich bodov, z ktorých Spojené kráľovstvo udržuje flotilu so sídlom v škótskom Faslane. Tak ako v prípade amerického vojenského partnera, aspoň jedna z ponoriek Jej Veličenstva sa v ktoromkoľvek okamihu šíri pod oceánmi zeme a je vyzbrojená najsmrteľnejšími zbraňami, aké kedy boli navrhnuté. Hoci Veľká Británia už viac neovláda námorný obchod do tej miery, ako to robila počas slávnych rokov, Londýn stále vo svete výrazne dominuje. Napriek populárnym mýtom sa moc, ktorú Britská ríša získala za posledných 300 rokov, významne neznížila. Londýn sa iba transformoval na finančnú ríšu, zatiaľ čo Spojené kráľovstvo samotné zostáva súčasťou najmocnejšej aliancie na Zemi – anglo-americkej svetovej veľmoci!

Živnostníkom pre mnohých ľudí

Londýn určite zodpovedá opisu, že je živnostníkom mnohých krajín. V dávnej minulosti privátne vlastnená britská Východoindická spoločnosť a britský obchodný námorník prinášali korisť z ďalekého dosahu ríše. Zatiaľ čo spoločnosť Východná India už neexistuje, mnoho z najväčších svetových spoločností, ktoré dnes existujú začali pred rokmi ako súčasť globálneho obchodného podniku v Londýne. Napríklad Bank of England, založená v roku 1694, je jednou z najstarších komerčných inštitúcií v súčasnosti a sedí pri peniazoch získaných z predaja ópia. v centre obchodného a finančného systému Londýna. Mená ako Barclays a nedávno zaniknutá banka Barings Bank sú spojené s ríšou minulosti. HSBC, inak známa ako Hongkong a Shanghai Banking Corporation, bola založená v roku 1865 s cieľom spracovať peniaze získané od čínskeho roľníctva. HSBC so sídlom v Londýne je v súčasnosti jednou z najväčších finančných inštitúcií na planéte – sama sa označuje za „svetovú miestnu banku“. De Beers má virtuálny monopol na výrobu diamantov v Afrike a bol kľúčovou súčasťou impéria. Lloyd’s of London je najstaršou a najväčšou poisťovňou na svete. JP Morgan & Company z Wall Street má rodokmeň Anglo, ktorý siaha až do roku 1838. GlaxoSmithKline vznikol ako drogový obchod v Londýne takmer pred 300 rokmi a stal sa štvrtou najväčšou farmaceutickou spoločnosťou na svete. Toto je len niekoľko známych spoločností, ktoré majú korene siahajúce až do rozkvetu Britskej ríše počas kráľovnej Viktórie a ktoré v súčasnosti stále kontrolujú obrovské bohatstvo v globálnom meradle.

V modernej dobe dominujú spoločnosti spojené s Britskou ríšou ťažbu surovín a drahých kovov. Spoločnosti ako Anglo-Gold-Ashanti, Lonmin (predtým Lonrho, skratka pre Londýn/Rhodesia), Anglo American PLC a britsko-austrálske spoločnosti Rio Tinto Zinc a BHP Billiton sa považujú za kľúčové komponenty dominancie drahých kovov a surovín v Londýnskej globálnej výrobe. Dominantnosť Londýna vo výrobe surovín sa však posilňuje obchodovaním len s kontraktmi na takéto materiály. Ako príklad globálneho dosahu finančnej oblasti City of London bola donedávna medzinárodná cena zlata fixovaná kanceláriou londýnskej NM Rothschildovej dvakrát denne, presne o 10:30am a 15:00pm. Okrem toho donedávna obchodovali s futures kontraktami, ktoré ovládajú viac ako dve tretiny svetovej ropy, na londýnskej Medzinárodnej ropnej burze. Odhaduje sa, že ak ropný tanker opustí perzský záliv, jeho náklad sa môže na virtuálnych trhoch s ropou stokrát nakúpiť a predať predtým, ako sa dostane na miesto určenia. A keďže medzinárodný predaj ropy je denominovaný v amerických dolároch, Londýn má obrovskú kontrolu nad hodnotou takzvaného ropodolaru. London Metal Exchange je tiež popredným svetovým obchodníkom s neželeznými kovmi. V náročnom dni môže LME uľahčiť zmluvy v hodnote viac ako 10 miliárd dolárov!

Zatiaľ čo v Anglicku nie sú žiadne suroviny okrem uhlia, od roku 1997 britské a spojenecké spoločnosti kontrolovali 60% celosvetovej ročnej produkcie zlata, čo predstavuje podiel takmer 15 miliárd dolárov! Okrem toho skupiny zamerané na Londýn úplne kontrolujú polovicu všetkej výroby diamantov; 25% svetovej medi; 29% výroby striebra a 78% ťažby platiny z drahých kovov. Dnes je londýnsky podiel ešte väčší ako v roku 1997. Rovnako ako v Týre, aj Londýn nazhromaždil striebro a zlato vo veľkom množstve. Písmo hovorí: Týros si vybudoval násyp, nakopil striebra ako prachu a zlata ako blata na uliciach.” – Zachariáš 9:3. Starodávne proroctvo, ktoré sa týka mnohých obchodných partnerov Týru, a početné články výmeny”, s ktorými sa obchodovalo, nachádzajú úžasnú zhodu s globálnym dosahom mesta Londýn. Napríklad 12. verš znie: Taršíš s tebou obchodoval, lebo si bolo nesmierne bohaté. Za tvoj tovar ti ponúkal striebro, železo, cín a olovo.” 22. verš pokračuje: “Obchodovali s tebou kupci zo Sáby a Raamy, za tvoj tovar ti dodávali rôzne najjemnejšie voňavky, drahokamy a zlato.”

Okrem ťažby sú hlavnými ropnými spoločnosťami Koruny, ktoré obchodujú s touto vzácnou komoditou, British Petroleum a Dutch Royal Shell. A keďže všetky medzinárodné ropné zmluvy sú denominované v tzv. Obchodoch s menou v amerických dolároch a hedžové fondy kontrolujú hodnotu amerického dolára. A bezpochyby od čias priemyselného veku, ktorý vytvoril neukojiteľnú túžbu po rope, vyvíjali angloamerické záujmy silnú kontrolnú rolu v záležitostiach Blízkeho východu bohatého na ropu. Okrem toho, že ovláda väčšinu zemských surovín, hŕstka spoločností sa bude húpať nad najdôležitejšou komoditou všetkého – jedlom. Unilever, napríklad so sídlom v Londýne a Rotterdame, je jednou z najstarších a najväčších spoločností na výrobu potravín na svete. Prepojené britské, holandské a švajčiarske spoločnosti sú poprednými svetovými obchodníkmi s potravinárskymi komoditami a tvoria cartel na základe vlastníctva kontrolných podielov v niekoľkých veľkých potravinárskych spoločnostiach. A rovnako ako v prípade kovov a ropy, zmluvy o potravinových komoditách sú podstatnou súčasťou obchodných stratégií manažérov a sprostredkovateľov hedžových fondov v Londýne.

Podľa Izaiášovho proroctva proti Sidonu sa kupci Týru a Sidona obohatili o úrodu národov. Izaiáš 23: 3 hovorí: Po mnohých vodách dopravovali obilie Šichoru, úrodu Nílu, na ktorej bohatol Týros a ktorá prinášala zisk národom.” Aká je to pravda pre obchodníkov nachádzajúcich sa aj v modernom Týru. Britský systém sa stal vzorom pre súčasný globálny finančný systém a je navrhnutý tak, aby ťažil bohatstvo národov a proroctvá sa zdajú byť skutočnou realitou!

Týr nebol sam osebe ani národom, ale bolo to iba ostrovné mesto na fénickom pobreží, ako to uznal Izaiáš 23: 7, ktorý povedal: Toto je to vaše mesto, ktoré je odpradávna, od svojich raných čias, známe hýrením? Jeho nohy ho viedli osídliť ďaleké krajiny.” Rovnako Londýn predčí dôležitosťou dokonca aj národ Spojeného kráľovstva. Metropolitný Londýn nie je ani skutočným Londýnom. Míľová finančná štvrť v centre Londýna, nazývaná Mesto Londýn alebo niekedy jednoducho Mesto, je skutočným spojením dnešného globálneho finančného systému. Mesto má dokonca svojho vlastného starostu, ktorý nesie titul správneho pána primátora mesta Londýn. (Vzhľadom na rýchly rast finančného sektora v posledných rokoch sa Londýn rozšíril na Canary Wharf.)

Zatiaľ čo v minulosti obchod medzi národmi a krajinami závisel od pozemných obchodných ciest alebo plavby po moriach a vodných cestách, dnes veľa z toho, čo prechádza za hospodárskym obchodom, so skutočnou výmenou tovaru nemá nič spoločné, ale len sa to nazýva „finančný obrat”. Z dôvodu štrukturálnych zmien v globálnom menovom systéme sa peniaze stali najpredávanejšou kúpenou a predanou komoditou a vymieňajú sa elektronicky po celom svete 24 hodín denne. V minulosti sa niektoré hnuteľné aktíva starali o národnú menu – zvyčajne zlato a striebro – nedávno, najmä od roku 1971, bol zošrotovaný zlatý štandard a bol prijatý tzv. Plávajúci kurz ktorý umožňuje rôznym svetovým menám „plávať“ v ich vzájomnej hodnote. Súčasný finančný systém umožnil moderným meničom peňazí dosahovať obrovské zisky z predaja jednej meny a nákupu inej ako pohyblivého výmenného kurzu každej meny a odlivu každý deň, ako je príliv vedený lunami. Dôležitosť tohto, pretože sa týka Tire-on-the-Thames, je, že Londýn dominuje dnešnému globálnemu finančnému systému, ktorý sa vynašiel ako náhrada za obchodný systém, ktorý Britannia používala na monopolizáciu.

Podľa najnovších štatistík Bank of International Settlements v ktorýkoľvek daný deň vymení približne 3 bilióny dolárov z jednej meny na nasledujúcu. Z tejto obrovskej sumy sa v skutočnosti pri kúpe nejakej veci vymení menej ako ½ z 1% . To znamená, že viac ako 99% denného finančného obratu troch biliónov dolárov kupuje absolútne nič – okrem väčšieho množstva peňazí! Ale pretože ide o také obrovské množstvo peňazí, aj malé výkyvy v relatívnych hodnotách každej národnej meny, ktoré predstavujú iba zlomky halierov, môžu predstavovať až milión alebo dokonca miliardy dolárov zisku za výmenu. Bankové domy mesta Londýn kontrolujú leví podiel na lukratívnych trhoch s devízovým trhom FOREX (devízový trh), spolu so značnými akciami všetkých ostatných takzvaných špekulatívnych schém s horúcimi peniazmi vrátane derivátov. Niektoré odhady hovoria, že Londýn kontroluje kdekoľvek od 35% do 50% denného globálneho finančného obratu.

Britské združenie bankárov okrem toho, že je centrom obchodovania s menami a všetkými druhmi derivátov, stanovuje dennú sadzbu LIBOR (London Interbank Offered Rate). LIBOR určuje veľkoobchodné náklady na vypožičiavanie peňazí pre banky a hlavných dlžníkov na celom svete. Je nepochybné, že finančný systém, ktorým dominuje Londýn, má viac právomocí ako vlády jednotlivých štátov! Zatiaľ čo v Londýne bol nadvládou morí „obchodníkom pre mnoho národov“, dnes je ešte väčšia kontrola nad svetovými obchodnými a finančnými záležitosťami vykonávaná cez  dominancie elektronického systému s pohyblivým výmenným kurzom v Londýne a pridružených bankových a akciových trhov. Týmto spôsobom Londýn stále stojí v centre neoficiálnej ríše! Aké pravdivé sú Ezechielove slová v 33. verši: Keď po mori prichádzal tvoj tovar, sýtil si mnohé národy, tvojím nesmiernym bohatstvom a tvojím tovarom zbohatli králi zeme.”

Ten, ktorý korunoval vládcov

Isaiah 23: 8 kladie otázku: Kto takto rozhodol o Týre, ktorý korunoval vládcov, ktorého kupci boli kniežatami a ktorého obchodníkov si vážili všade na zemi?” Ďalším verši odpovedá: To Jehova vojsk tak rozhodol, aby pokoril jeho pýchu a všetku jeho nádheru, aby ponížil všetkých, ktorých si vážili všade na zemi.” Jehovovi, nadčasovej bytosti v ríši ďaleko nad príchodom a odchodom našej malej planéty, nie je nič také ako včera a zajtra. Čo sa z nášho pohľadu javí ako budúcnosť, pre Boha je akoby to bolo včera. Pretože Jehova Boh pozná budúcnosť, pretože on tam už takpovediac bol! Zatiaľ čo Jehovovo Slovo bolo napísané pred tisíckami rokov a pôvodne sa vzťahovalo na primitívne národy a krajiny, vzory stanovené v Písme kvôli Jehovovmu nepochopiteľnému nahliadnutiu a predvídavosti robia Božiu radu relevantnou pre nasledujúci súd.

Niet divu, že apoštol raz zvolal: Aká nesmierna je hĺbka Božej štedrosti, múdrosti a poznania! Aké nevyskúmateľné sú jeho rozhodnutia a aké nevystopovateľné sú jeho cesty!”Rimanom 11:33. Pokiaľ ide o radu Jehovovu proti Týru, zdá sa, že tento aspekt proroctva sa vo väčšej miere vzťahuje na Londýn. Len krátky pohľad na históriu a pôvod mnohých súčasných národov ukazuje, že Londýn je skutočne „darcom korún“. Nasleduje čiastočný zoznam niekoľkých krajín, ktoré boli pôvodne založené v ich modernej podobe korunou: Zimbabwe, Botswana, Malawi, Malajzia, India, Egypt, Sudán a Aden. Národy ako Afganistan, Irak, Pakistan, Kuvajt, Katar, Kašmír, Spojené arabské emiráty a Irán existujú vo svojej modernej podobe ako odkaz britského imperializmu.

Po prvej svetovej vojne víťazná Veľká Británia dostala od novovytvorenej Ligy Národov, ktorú Londýn vytvoril, to, čo sa nazýva Britský mandát. Mandátom bolo, aby Veľká Británia spravovala región Blízkeho východu, ktorý bol predtým súčasťou Osmanskej ríše. To viedlo k prípadnému vytvoreniu moderného štátu Izrael v roku 1948. Ale dlho pred ich „mandátom“ Londýn doslova prekreslil mapu veľkej zemepisnej oblasti sveta. Úspech britskej ríše pri ovládnutí tak veľkej časti sveta bol čiastočne spôsobený skutočnosťou, že Briti boli vynikajúci správcovia a posadili domácich kráľov a guvernérov (satrapov), aby vládli pod britskou korunou. Zriadením podriadených vlád Ríša zmiernila potrebu neustále podrobovať ľudí ostrím meča!

A aj keď sa formálna ríša rozpustila, mnohé krajiny zostali pod korunou ako členovia takzvaného Britského Spoločenstva a ďalších závislých území. Doteraz je 54 Krajín súčasťou Britského Spoločenstva národov. Existuje 16 krajín, ktoré stále majú ako svojho panovníka kráľovnú Anglicka, hoci každý z nich má teraz veľkú mieru autonómie. Okrem samotných národov Spojeného kráľovstva sú najvýznamnejšími členmi Spoločenstva Kanada, Austrália a Nový Zéland. Prostredníctvom kráľovskej privátnej rady sa politická moc Londýna rozširuje na všetky národy kráľovskej ríše. Písmo okrem toho, že hovorí, že Britská ríša je „darcom korún“, hovorí, že „obchodníkmi Túru boli kniežatá, ktorých živnostníci boli cteními celej zeme.“ Podľa vzoru jej týrskeho predchodcu mnoho z najuznávanejších mužov a žien na svete dnes sú kniežatá a vojvodkyne, páni a dámy, barónky a baróni britského systému vzájomných vzťahov a vyznamenaní. Samotná britská monarchia je známa aj ako „Čestný prameň a zdroj všetkých dôstojností“.

Hoci je pozostatkom feudálneho systému, dnes je britské rytierstvo vyhľadávaná česť. Mnoho členov britskej Snemovne lordov sedí v správnych radách spoločností ako riaditelia najmocnejších spoločností na svete. Iní, ktorí sa nenarodia v britskej šľachte, a preto sa nepovažujú za rovesníkov aristokracie, môžu od kráľovnej získať aj čestné rytierstvo. V žiadnom prípade nie je neobvyklé nájsť mená, ktoré sú označené ako „generálny riaditeľ“ a ktoré sú uvedené ako výkonní riaditelia a iní vysoko postavení vedúci pracovníci spoločností. Hoci to možno nie sú kniežatá v tradičnom slova zmysle, takíto muži sú napriek tomu bohatí obchodníci a živnostníci, ktorí sú v súčasnosti v rámci anglo aristokratického systému skutočne ctihodní zeme.

Niektorí známi americkí podnikatelia a politickí vodcovia dosiahli v britskom systéme vyznamenania čestné rytierstvo. Napríklad George Bush Sr., Henry Kissinger, Colin Powell, Ronald Reagan, Brent Scowcroft a neskoro Ken Lay z Enronu, sú nositeľmi čestného titulu Sir. Neskôr meno, ktoré je najviac spojené s britským systémom voľného obchodu a úžery, a niektorí hovoria, že ten, ktorý je teraz najviac zodpovedný za finančný kolaps, ktorý teraz kolísa v Amerike, bola kráľovnou kráľovským predsedom Federálneho rezervného systému Alan Greenspan – pravdepodobne za služby poskytované Korune.

Pre množstvo tvojich obchodov si sa naplnil násilím

Satanský diabol sa ako krytý pomazaný cherub nie je priamo zapojený do obchodu. Ezechiel však prorokoval proti kráľovi Týru a povedal: Pre množstvo tvojich obchodov si sa naplnil násilím a hriechom. Pretože si sa znesvätil, zhodím ťa z Božieho vrchu a zničím ťa, odstránim ťa spomedzi ohnivých kameňov, cherubín ochranca.”Ezechiel 28:16. Londýn je nepochybne jedným z najdôležitejších obchodných centier na svete. Akým spôsobom však moderný obchod prispel k násiliu a nespravodlivosti? Ezechiel 28: 3 hovorí o kráľovi Týru: Myslíš si, že si múdrejší ako Daniel a že žiadne tajomstvo nie je pred tebou skryté. Svojou múdrosťou a rozumnosťou si si nadobudol bohatstvo, do pokladníc zhromažďuješ zlato a striebro.” – Ezechiel 28:3.

Podľa biblického spisovateľa Jakuba je múdrosť tohto sveta „pozemská, zvieracia a démonická“. Pretože sa hovorí, že kráľ Týru získal zlato a striebro svojou veľkou múdrosťou, môže to byť iba druh zvieracej múdrosti tohto sveta. Jeho bytie „múdrejším ako Daniel“ by mohlo naznačovať, že satanský kráľ Týru rozumie skrytým významom proroctiev a pokúša sa zmeniť časy a zákon stanovené v Božom slove. Ale okrem kontroly, ktorú Londýn uplatňoval nad svetovými surovinami a tvorbou úverov a mnohými vojnami, ktoré za posledných 200 rokov viedli britské geopolitické machinácie, história ukazuje, že londýnska nenásytná túžba po globálnej nadvláde ju prinútila nehanebne využívajú veľa nerestí a slabostí ľudstva, aby kontrolovali svoje subjekty a urobili ich pružnejšími a poddajnejšími. Rovnako ako prefíkaný predátor vie vycítiť slabosť zamýšľanej koristi, rovnakým spôsobom si ríša stanovila za cieľ využiť a uspokojiť znevažujúce ľudské sklony a ignorancie. Rovnako ako ich rímski cisárski predchodcovia používali chlieb a cirkusový prístup na ukľudnenie a demoralizáciu más, aj Londýn propagoval deštruktívny „predajný tovar“. Ako to urobili?

Od najranejších období kolonizácie obchodoval Londýn s tabakom a drogami. V skutočnosti tabak kedysi slúžil ako mena pre anglických osadníkov v novom svete. Veľká Británia z väčšej časti vynašla tabakový priemysel a do dnešného dňa patria britské tabakové spoločnosti k najväčším producentom škodlivých burín na svete. Napríklad British American Tobacco Company (BAT) bola založená pred viac ako 100 rokmi, aby propagovala a profitovala z tabaku na celom svete a je v skutočnosti najväčšou medzinárodnou tabakovou spoločnosťou. A hoci teraz má sídlo v New Yorku, obrovská cigaretová spoločnosť Phillip Morris začala ako tabakový obchod na Oxford Street v Londýne. Je tiež dobre zdokumentované, že Londýn založil nezákonný obchod s drogami a obchodné banky v Londýne dosiahli obrovské zisky, ktoré tlačili doping na obyvateľstvo menších národov. Počas britských plantáží v roku 1800 v Indii vyrástlo narkotikum, ktoré sa spracovávalo na ópium, ktoré potom britskí obchodníci dovážali do Číny. Bývalá britská kolónia v Hongkongu bola pôvodne pobrežnou oblasťou pre dovoz dopingu do pevninskej Číny. Keď čínski vládcovia odolávali zničeniu svojho ľudu londýnskymi lordmi a protestovali, aby zastavili ničivý obchod s drogami, britské námorníctvo reagovalo pomocou deloych lodí, čo sa stalo známym ako ópiové vojny.

Ríša finančníkov zameraná na Londýn je najlepšie opísaná ako obrovský zločinecký podnik s chápadlami, ktoré zahŕňajú celý svet. Na ilustráciu kriminálnej povahy impéria sa v modernej dobe zdokumentovalo, že hnacou silou nelegálneho drogového priemyslu nie je pôvod v kolumbijských džungliach alebo v svahoch s makom v Turecku alebo Afganistane alebo inde, kde roľníci pestujú drogu. Skutočnými príjemcami a primárnymi propagátormi lukratívneho obchodu s drogami nie sú pouliční propagátori ani notoricky známí vládcovia drog. Zriedkavo sa spomína, ale nemenej pravdou je, že bez služieb prania špinavých peňazí bankového systému by sa obchod s drogami čoskoro udusil vlastnou potopou hotovosti. Pranie špinavých peňazí je preto nevyhnutnou porebou, a preto tu prichádza na pomoc globálny finančný systém. Sieť na obchodovanie s drogami v hodnote biliónov dolárov ročne zahŕňala banky a hedžové fondy so stovkami miliárd dolárov. Bez pochýb, droga je stále jedným z najdôležitejších „predajných tovarov“ Britskej ríše!

Ako už bolo spomenuté, britské ostrovy ako Caymans, Bahamy, Antigua a Antily sú dobre známe pre svoje takzvané bankové schémy proti praniu špinavých peňazí a daňovým únikom. Skutočnosť, že sú na otvorenom mori, ich umiestňuje mimo dosahu jediných orgánov, ktoré sú dostatočne silné na to, aby urobili čokoľvek, aby zastavili svoje nezákonné transakcie. Inými spôsobmi, britské impérium, spolu s jej kompatibilným americkým partnerom, sú tovarmi násilia tým, že sú poprednými vývozcami zbraní všetkého druhu. Okrem toho sa anglo-americký zábavný priemysel zjavne rozhodol úmyselne zvrátiť a demoralizovať celú populáciu. Západná forma znehodnocovania hudby a nemorálnej a násilnej zábavy sa vyrába a distribuuje po celom svete prostredníctvom anglo ovládaných mediálnych kanálov.

V súvislosti s tovarom korupcie a podporovaním násilia Ezekiel hovorí o Tyre: „Ako si sa pominulo, mesto obývané námorníkmi, vychvaľované mesto! Ty a tvoji obyvatelia ste bývali mocní na mori a vyvolávali ste hrôzu vo všetkých obyvateľoch zeme!” Ezechiel 26:17. Ak by ste sa chceli opýtať takzvaného muža na ulici, o ktorom národe, ktorý podľa jeho názoru je najviac zodpovedný za podporu medzinárodného terorizmu, by respondent s najväčšou pravdepodobnosťou uviedol Irak, Irán alebo možno nejaký ázijský národ. Samotný Londýn je však známy ako preferovaný prístav teroristov! Už v roku 2001 bol Londýn otriasaný obvinením z terorizmu. London Guardian oznámil, že egyptský prezident oficiálne protestoval, že Londýn poskytuje útočisko pre medzinárodných islamských teroristov. Mnoho teroristických organizácií malo dokonca samotné ústredie v Londýne. Patria sem niektoré z najznámejších známych teroristických skupín, napríklad Tamilskí tigri na Srí Lanke a Svietiaca cesta z Peru.

V novembri 2001 vydala organizácia USA Today  článok, v ktorom sa uvádza, ako početné islamské skupiny vrátane al-Káidy nachádzajú svätyňu v Londýne. V posledných rokoch informátori z vnútra MI5 a MI6 podrobne informovali o tom, ako britská spravodajská služba vedie nábor islamských radikálov, ktorí sú následne vstrekovaní do väčších teroristických skupín, ktoré potom môžu byť kontrolované z Londýna a použité na operácie s nesprávnymi vlajkami, na atentáty a tak ďalej. Príkladom je už dlho známe, že dokonca aj Usámu bin Ládina a islamského Muhajahddina pôvodne vytvorili a kontrolovali britské a americké spravodajské služby počas sovietsko-afganskej vojny. Neexistuje žiadny dôvod predpokladať, že toto spojenie bolo niekedy prerušené. Bin Laden dokonca požiadal o azyl v Británii už v roku 1995.

Samozrejme, Usáma bin Ládin je považovaný za jediného majstra najničivejších teroristických útokov v histórii – takzvaný útok 9-11, Twin Towers a Pentagon. Je však typické, že vždy, keď sa uskutoční vysoko organizovaný útok, ako napríklad 9-11 alebo politická vražda na vysokej úrovni, sú vopred vždy vhodne zavedené obete, ktoré sa potom považujú za jediného páchateľa trestného činu. A prirodzene, takíto osamelí vinníci sa vôbec nikdy nedostanú pred súd zo strachu, že ich svedectvo môže odhaliť skutočnú pravdu. V prípade 9 – 11 sa však nedávne odhalenia preukázali a spojenie Londýn/Saudskoarabsko prostredníctvom britskej obrannej spoločnosti BAE. Ukazuje sa, že miliardy dolárov v zložitom oleji-za-zbrane obchod nakoniec priviedli peniaze od saudského princa k saudským únoscom, keď boli v americkej leteckej triede. Malo by sa však od mesta očakávať niečo menej podobné témam, ktoré slúžia ako moderný trón Satana Diabla?

Z Londýna vychádzajú aj ďalšie formy teroru a podvodu – pirátstvo. Keď sa v tomto druhom vydaní tlačí článok, ktorý sa objavil v londýnskom londýnskom opatrovníkovi 11. mája 2009, správy, že somálski piráti zapojení do nedávnych rozvážnych únosov lodí sú prostredníctvom satelitného telefónu sprevádzaní „konzultačným tímom“ v Británii, agentami v „chválenom meste“ Londýne. Kapitáni unesených lodí informovali, že piráti vedia všetko o náklade lode, napríklad o tom, pod akou vlajkou plávajú, o ich cieľoch, usporiadaní lode atď, ešte predtým, ako piráti nastúpia na loď. Takéto znalosti by bolo nemožné pre tím s handrami zbedačených Somálčanov dosiahnuť bez pomoci zasvätených. Je pravdepodobné, že skôr, ako sa článok Guardian dostal do tlače, oficiálna línia z Londýna bola, že pirátska operácia bola prácou jediného odpadlíka. Skutočne však realita potvrdzuje to, čo Písmo predpovedalo dávno: moderný kráľ Týru je mozgovým centrom pre rôzne formy teroru, ktoré dnes ohrozujú národy!

Veľká Británia už dávno získala názov Perfidious Albion, čo znamená „zradné Anglicko“, pretože sa stala veľmi schopná v spôsoboch zrady, aby získala výhru vo Veľkej Hre medzinárodnej geopolitiky. Aby zostali na vrchole hromady, vždy bolo politikou Ríše postaviť národy a krajiny proti sebe, aby podporovali svoje vlastné záujmy. Rozdeliť a dobyť je časom overená a účinná stratégia! Malo by byť skutočne prekvapujúce, že pozemské miesto satanovho trónu by malo využívať terorizmus na podporu svojich vlastných cieľov, v prípade potreby aj proti svojim najbližším spojencom?

Zatiaľ čo Amerika môže poskytnúť silu, Londýn poskytuje mozog angloamerickému osobitnému vzťahu! V snahe oslabiť nezávislé národné štáty prostredníctvom siete robotníkov nasadila oligarchia zameraná na Londýn rôzne teroristické skupiny s cieľom vytvoriť na celom svete napätie a destabilizáciu! Do akej miery môžu Týr-on-the-Thames ešte dať “ich teror všetkým obyvateľom Zeme”, je ešte potrebné vidieťV každom prípade sa Jehovov rozsudok proti Diablovi vzťahuje aj na jeho pozemských agentov: Pre tvoju krásu spyšnelo tvoje srdce, pre svoju žiarivú nádheru si skazil svoju múdrosť. Zhodím ťa na zem, urobím ťa divadlom pre kráľov.” – Ezechiel 28:17.

Postihnem ťa nečakaným zdesením a zanikneš

Ezechiel 26:21 hovorí: “Postihnem ťa nečakaným zdesením a zanikneš. Budú ťa hľadať, ale už ťa nikdy nenájdu,‘ vyhlasuje Zvrchovaný Pán Jehova.“ Ale ako by mohol starý Týr zažiť “náhle hrôzy“? O páde Týru nebolo nič náhle! V skutočnosti Nebuchodonozor uskutočnil vyčerpávajúce a namáhavé 13-ročné obliehanie mesta! V Ezechielovi 29: 18-20, Jehova uznáva, že Nebuchodonozor vykonával službu v mene Jehovu Boha proti Týru, ale za svoje úsilie dostal len malú kompenzáciu. Preto Jehova povedal, že dá egyptskému kráľovi Babylon náhradu za Týru. Je pozoruhodné, že aj keď Týr padol mnoho rokov pred Egyptom, prorok Izaiáš nerozlišuje medzi nimi a zdá sa, že v skutočnosti Egypt padne ako prvý, čo historicky tomu tak nebolo. Izaiáš 23: 5 hovorí: Keď sa ľudia dozvedia správu o Týre, budú prežívať podobné muky ako pri správe o Egypte.”

Zdanlivý nesúlad v proroctvách je lepšie pochopiť vo svetle skutočnosti, že skutočné naplnenie súvisí so súčasným pádom angloamerickej svetovej veľmoci! Ježiš Kristus predpovedal, že deň Hospodinov náhle vybuchne a že „príde na všetkých tých, ktorí bývajú na tvári celej zeme“, takže „ľudia odpadnú od strachu a očakávaní vecí, ktoré prichádzajú na obývanú zem“…lebo sily nebies budú otrasené.“ Dnešnými prevládajúcimi „mocnosťami nebies“ sú anglo-americkí králi. Otrasy moci nebies sú niečo úplne neočakávané a jedinečné. Preto pokračuje Ezechiel 26: 15-16, aby prorokoval proti Týrovi:Toto hovorí Zvrchovaný Pán Jehova Týru: ‚Nebudú sa ostrovy otriasať od rachotu tvojho pádu, keď budú stonať umierajúci, keď sa bude uprostred teba zabíjať? Všetky kniežatá mora zostúpia zo svojich trónov, odložia svoje rúcha, vyzlečú si svoje vyšívané odevy a zmocní sa ich chvenie. Posadajú si na zem a budú sa neustále triasť a hľadieť na teba v ohromení.”

12. kapitola Zjavenia ukazuje poradie udalostí, keď Kristus prevezme moc vo svojom kráľovstve. Najskôr sú Satan a všetci jeho démoni vyhnaní z neba a pri príprave na poslednú rozhodujúcu bitku sú uväznení v blízkosti zeme. Pretože Satan je bohom tohto sveta, súd proti nemu bude mať pod jeho vplyvom hlboké a ďalekosiahle následky! Úmrtie zamerané na siedmu hlavu anglo-americkej divej zveri je v skutočnosti nepriamym výsledkom rozsudku proti symbolickému sedemhlavému drakovi, ktorý predstavuje Diabla. V skutočnosti je pozemská divá šelma so siedmimi hlavami iba odrazom nebeského draka so siedmimi hlavami. Je to zrejmé z toho dôvodu, že tak vypudenie Satana z neba, ako aj smrteľná mŕtvica šelmy iniciujú vyššie uvedené troj a polročné obdobie intenzívneho prenasledovania svätých.

Keď Kristus nakoniec zvrhne Diabla na zem, celý systém sa bude krčiť s chvením smrti. Pád anglo-amerického kráľa bude znamenať začiatok konca celého satanského zlého systému vecí – čas súženia, ktorý nerovná ničomu! Králi Zeme spadnú zo svojich trónov pri katastrofálnom páde „Egypta“ a „Tyru“, čo bude znamenať koniec systému národného štátu a povedie k zavedeniu totalitnej svetovej vlády ako konečného zhromaždenia národov pre Armageddonom! 17. a 18. kapitola Zjavenia potvrdzuje, že králi zeme predajú svoju moc a autoritu ôsmemu kráľovi, ktorého sa veľmi boja. V súlade s týmto rozsudkom Ezechiel 28: 8-9 hovorí kráľovi Týru: Hodia ťa do jamy, zomrieš násilnou smrťou v srdci mora. Budeš aj potom hovoriť: ‚Som boh‘ tomu, kto ťa zabije? V rukách tých, čo ťa poškvrnia, budeš len človek, a nie boh.“‘”

Viac ako dve storočia dominovala britská Koruna celému svetu – najprv prostredníctvom vykorisťujúceho námorného obchodného systému; a novšie prostredníctvom sofistikovaného globálneho finančného systému. A menej zreteľne, ale rovnako účinne, sa impérium chystalo podkopávať, oslabovať a ochudobňovať národy rôznymi prostriedkami, ako sú terorizmus, záplavy sveta dopingom, atentáty a hrozbou atentátov politických činiteľov, finančné šikanovanie prostredníctvom finančných a komoditných kartelov podobné mafiánskym atď. Londýn je bezpochyby svojou vládnucou monarchiou a kruhom mimoriadne bohatých európskych oligarchov, ktorí tvoria tzv. Klub ostrovov, za pomoci sekundárnych úrovní anglofilských lokajov po celom svete, operačným centromom obrovského zločineckého podniku a najvplyvnejšie energetické centrum na Zemi. Londýn je miestom Satanovho pozemského trónu. Keď sa však sám Jehova stane kráľom a jeho rozsudky sa vykonajú proti bohom tohto sveta – ľudským aj iným, potom dole z jeho trónu padne božský kráľ Týru!

Ezechiel 28: 16-17 vydáva Boží súd proti Diablovi a jeho ľudskému náprotivku: Pre množstvo tvojich obchodov si sa naplnil násilím a hriechom. Pretože si sa znesvätil, zhodím ťa z Božieho vrchu a zničím ťa, odstránim ťa spomedzi ohnivých kameňov, cherubín ochranca. Pre tvoju krásu spyšnelo tvoje srdce, pre svoju žiarivú nádheru si skazil svoju múdrosť. Zhodím ťa na zem, urobím ťa divadlom pre kráľov.” Vzhľadom na zjavné podobnosti medzi kráľom Týru a modernou Britskou ríšou zameranou na Londýn je zrejmé, že Jehovov rozsudok proti pokrývajúcemu cherubovi Týru v skutočnosti opisuje Satanovu prípadnú hrozbu z neba.

Proroci naznačujú, že viditeľným prejavom Satanského cherubína, ktorý je uvrhnutý „na zem“, bude náhly a hrozivý pád anglo-americkej svetovej veľmoci! Správna interpretácia relevantných apokalyptických proroctiev úplne odhaľuje falošnú predstavu, že Satan bol zvrhnutý z neba v roku 1914 a že anglo-americké kráľovstvo utrpelo počas prvej svetovej vojny smrteľnú ranu! Je to zrejmé zo skutočnosti, že zničenie krycieho cherubína má za následok úplné zničenie právomocí, ktoré sú! Posledný verš Ezechielovej výpovede proti kráľovi Týru hovorí: Kupci medzi národmi zahvízdajú nad tým, čo sa ti stalo. Tvoj koniec bude náhly a hrozný, zanikneš naveky!“