Moja otázka sa týka verša v knihe Zjavenie 17:10, kde sa hovorí, že siedmy kráľ ‘zostal krátku chvíľu’, ale angloamerická svetová moc je už nejakú dobu spolu, že? Alebo došlo k prerušeniu vlády medzi 6. a 7. kráľom (Rím je 6. – ‘ten, kto je’), inými slovami, že nepretržite vládli? Veľmi si cením vaše slová v tejto veci.

Toto je verš v kontexte, ktorý znie: Tu je na pochopenie potrebný rozum a múdrosť: Sedem hláv predstavuje sedem vrchov, na ktorých sedí žena. Tie predstavujú sedem kráľov: Päť padlo, jeden je, ten ďalší ešte neprišiel. Ale keď príde, má zostať iba na krátky čas. A divé zviera, ktoré bolo, ale nie je, je tiež kráľom, ôsmym. Pochádza z tých siedmich a bude zničené.”

Celkový kontext tejto časti Zjavenia súvisí so „ženou“, ktorá „sedí na vrchole“ siedmich hôr. Týchto sedem hôr predstavuje sedem ríš, ktoré existovali v nepretržitom slede pred Kristovým časom – od Egypta, Asýrie, Babylonu, Perzie a Grécka. To bolo tých päť, ktoré už padli do prvého storočia. Kráľ, o ktorom hovoril anjel v dnešnom čase, keď povedal, že „jeden je“, bol, ako viete, Rímska ríša. Ale predtým, ako budeme pokračovať, musíme najprv pochopiť (Tu je na pochopenie potrebný rozum a múdrosť”), že ríše nemusia byť nevyhnutne jediným národom. V skutočnosti je podstatou impérií to, že sú nadnárodné – vládnu nad jednotlivými národmi a ľuďmi.

Napríklad Babylonská ríša vládla nad mnohými národnými skupinami. Je to zrejmé zo zápisu, ktorý sa týka vytvorenia zlatého obrazu na pláňach Dura, v ktorom sa uvádza: „Takže keď všetci ľudia počuli zvuk klaksónu, píšťaly, citery, trojuholníkovej harfy, strunného nástroja a všetkých iných hudobných nástrojov, všetky národy, ľudia a jazykové skupiny padli a uctievali obraz zlata, ktorý vytvoril kráľ Nabuchodonozor.“ Pokiaľ ide o Rím, historici hovoria o páde Rímskej ríše, ku ktorému došlo v 5. storočí. (Východná ríša v Byzancii, dnes Konštantínopole, vládla mnoho storočí.) To však ponecháva značnú medzeru približne 1 400 rokov, kým sa britská ríša nestane dominantnou svetovou veľmocou. Ríše však majú spôsob, ako sa premeniť na iné formy, ako to urobilo Britské impérium v ​​priebehu svojej existencie. Aj Rímska ríša to urobila!

Aj keď bol rímsky cisár v roku 475 nl zosadený, rímski pápeži si zachovali moc a udržali systém. A to znamenalo feudálny systém. Je to zrejmé zo skutočnosti, že v roku 800 korunoval pápež Lea III. Za franského kráľa, Karla Velikého, cisára novej Svätej rímskej ríše. Zdá sa teda, že žena zostala sedieť na vrchole aj po rozpade Ríma. A práve západná Ríša ovládala západnú Európu, kým ju na začiatku 19. storočia nezničil Napoleon, čím sa vydláždila cesta na vzostup Britskej ríše. Malo by sa poznamenať, že rozchod kráľa Henricha VIII. S katolíckou cirkvou bol zlomovým bodom, od ktorého sa Angličania postupne začali hromadiť a dominovali.

V každom prípade, hoci boli Spojené štáty nakoniec zatiahnuté do prvej svetovej vojny na strane Británie a Francúzska, angloamerická aliancia skutočne vznikla až v druhej svetovej vojne. Vtedy vznikol tzv. Osobitný vzťah . S najväčšou pravdepodobnosťou z pohľadu Jehovu to je vtedy, keď na scénu prišiel siedmy kráľ. Takže v tomto zmysle to bolo len „krátko“, najmä v porovnaní so storočnými vládnutiami predchádzajúcich ríš. Za zmienku stojí, že siedma kapitola Daniela zobrazuje iba jedinú šelmu za sebou po Grécku – nezvyčajne silnú šelmu so železnými zubami a 10 rohmi, s 11. rohom, ktorý nakoniec príde – nepochybne 8. kráľa. Zatiaľ čo Zjavenie odhaľuje siedmeho a ôsmeho kráľa. (Daniel nezahŕňa prvé dva, Egypt a Asýriu) To odráža skutočnosť, že britský systém je iba formou pôvodnej Rímskej ríše.

Pokiaľ ide o transformáciu britského impéria, učebnicové verzie histórie považujú britské impérium za pozostatok minulosti. Je to preto, že zvažujú iba formálne koloniálne impérium. Ríša mesta Londýn ( PDF ) však vždy existovala mimo hraníc štátov – vrátane Spojeného kráľovstva.

Bush-BlairPo návrate k založeniu Federálneho rezervného systému v roku 1913, ktoré je súkromnou centrálnou bankou a len zdanlivo súčasťou federálnej vlády USA, mohla finančná oligarchia spojená s Britskou monarchiou z minulého storočia získať kontrolu nad americkým menovým systémom. Najmä od zrušenia zlatého štandardu v roku 1973 použilo mesto Londýn peniaze na získanie moci nad prakticky všetkými národmi, pretože hodnota meny suverénnych krajín je v skutočnosti kontrolovaná špekulantmi. Mesto Londýn je centrom svetového finančného obratu troch biliónov dolárov za deň. (Wall Street je iba predĺženie mesta Londýn)!

Mimoriadne dôležité je, že od začiatku roku 2015 BRICS s istotou oznámilo, že sa chystajú vytvoriť niekoľko menových systémov a ázijsku banku pre infraštruktúru, aby mohli konkurovať angloamerickému MMF a Svetovej banke. Odvtedy sa však Rusko dostalo pod útok. Čína zažila dve masívne priemyselné explózie a jej akciový trh bol zasiahnutý masívnym predajom na krátku dobu. Južná Afrika a Brazília (najmä Brazília) – skratka „S“ a „B“ skratky BRICS – boli vystavené útokom na ich meny. Je India ďalšou?